521 Shares 7633 views

Palmami w domu kości – to możliwe

Do pierwszego domu, na parapecie, a później w garnku na podłodze rosła palma daktylowa, wymagana jest nie dużo wysiłku. Zakład ten jest, oczywiście, kochany przez gospodynie z powodu jego egzotycznego wyglądu, ale nie tylko z tego powodu. Kuszony przez wielu ogrodników i łatwość uprawy i jej mało wymagające w opiece.


lądowanie

Aby rozwijać się palma daktylowa z kamiennym domu w pierwszej kolejności, trzeba mieć bardzo kość. Aby to zrobić, po prostu pójść do sklepu i kupić dat. Co robić dalej, jak sądzę, nie wymaga wyjaśnień.

Jedna opcja

Tak więc, ziarno przyszłych drzew są dostępne. To musi zalać gorącą (nie wrzącej) wody 70-80 stopni wokół i pozostawić go tam w tym samym dniu. Najlepszym gleby do kiełkowania mieszaninę torfu trociny lub piasek. Palmami w domu kości będą rosły znacznie szybciej, jeśli pula z nasion pokrytych mchem i górnej okresowo nawilżać ją. Wszystko to jest objęte szkła. Optymalna temperatura do kiełkowania – 25 ° C

Bardzo ważnym warunkiem tutaj – gleba nie powinna wyschnąć. Pierwsze pędy można spodziewać się po 2,5 miesiącach, a następnie może być usunięty ze szkła.

opcja druga

Palmami w domu kości mogą być uprawiane w inny sposób. Nasiona zasadzone w mieszance gleby, oferowane w szerokim zakresie prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach. Nadaje się tu nawet wszechstronnym rozwiązaniem. lądowanie kości występuje w ziemi bez przetwarzania w pozycji pionowej. Głównym warunkiem tutaj ponownie – nie wysychają ziemi, a także, pożądane jest, aby uciekać się do tej metody sadzenia późną zimą lub wczesną wiosną.

Kiełkowanie następuje po około 2,5-3 miesięcy.

przeszczep

Gdy zarodek osiągnie 10 cm wysokości, może być przeszczepione do małego naczynia (jeśli nie został kiełkowały w nim). Palmami w domu kości na tym etapie powinny rozwijać go w pojemniki małe, w przeciwnym razie może ona gnić.

Ważnym punktem – gdy nie przesadzania trzeba bardzo dużo pogrzebać szyi roślin.

Wyżej i wyżej

Pierzaste liście palmy daktylowej z kamienia (seria zdjęć) będzie dopiero w trzecim roku. musi być przeszczepione ze wzrostem doniczek większych i większych rozmiarach w celu zapewnienia prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Na dnie doniczki można ułożyć warstwy gliniec, gleby i najlepszą opcją byłoby mieszaninę torfu, piasku, gleby i torfu (niektóre wykorzystują wszystkie tego samego gruntu, magazyn zakupione i uzyskano podobne wyniki).

W wieku pięciu palmy w domu kości powinien zmienić raz na rok później (maksymalnie do piętnastu lat) – raz na 2-3 lata, a następnie dopiero po 6 latach.

pielęgnacja

Okresowo liści palmowych trzeba przetrzeć wilgotną ściereczką. W lecie potrzebuje obfitego podlewania w zimie nie jest wymagany dużo wody. Obowiązkowy wymóg – instalacja powinna być stale rozpylany. może on uszkodzić bezpośrednie promienie słońca, pomimo faktu, że światło jest miłością. Jeśli liście zaczynają żółkną, konieczne jest, aby dbać o to, czy podlewanie odbywa się za mało.

informacje dodatkowe

Palmy owocować dopiero gdy osiągnie 15 metrów wysokości, więc rośliny nie mogą być uzyskane w domu.

Zakład w naturze może żyć 150-200 lat. W stosunku do takiego okresu wzrostu w domu te warunki nie jest, ale w każdym przypadku, z należytą starannością, to proszę ich właścicieli przez długi czas.