893 Shares 7250 views

Router Zyxel Keenetic Ultra: opinie specjalistów

Firma ZyXEL jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku rosyjskim sprzętu komunikacyjnego. Firma ta jest znana jako dostawca zaawansowanych i wydajnych routerów przystosowanych do wdrożenia Wi-Fi infrastruktury w sieciach domowych i biznesowych. Spośród najpopularniejszych rozwiązań z ZyXEL stosowane do takich celów, router Keenetic Ultra. Jakie są jej główne zalety? Jakie są cechy konfiguracji tego urządzenia?

Podstawowe informacje o urządzeniu

Router ZyXEL Keenetic Ultra, opinie, o których słyszy często produkowane tajwańskiej korporacji, wraz z 2 innych tech wzorem lineup Keenetic – routery Keenetic II, jak również Keenetic Giga II. Łączy ich obecności w wysokiej wydajności sprzętowej układ Mediatek RT 6856. Różnią się te routery są głównie niektóre parametry interfejsów komunikacyjnych. Można zauważyć, że każdy z nich jest wyposażony w 2 porty USB do wersji 2.0, który umożliwia podłączenie do routerów różnych dodatkowych urządzeń. Wszystkie trzy urządzenia od ZyXEL zapewnia stabilną pracę w sieci domowej, niezawodny, wszechstronny.

Można zauważyć, że sprawozdawczość devaysa po rynku już dostał zaktualizowaną modyfikacji – ZyXEL Keenetic Ultra 2. Odpowiedzi o nim bardzo pozytywnie. Dalej w tym artykule będziemy badać jego główne przewagi konkurencyjne. Podczas gdy weźmiemy pod uwagę bardziej szczegółowo cechy takiego devaysa jako router ZyXEL Keenetic Ultra. Zaczynamy studiując jego wygląd.

Wygląd i design

Router wykonany z błyszczącego czarnego plastiku. Urządzenie ma raczej niewielkie rozmiary – 186 x 121 x 38 mm, choć są dość typowe dla domowego routera. Eksperci uważają za bardzo dobrego producenta rozwiązań umieszczenie przycisku WPS w górnej części obudowy. Jazda na rowerze jest to możliwe do przeprowadzenia urządzeń chirurgicznych, aby połączyć się z routerem bezprzewodowo. Jeśli to konieczne, przycisk ten może również wyłączyć interfejs Wi-Fi.

Po prawej stronie ciała znajdują devaysa portów USB. Zdaniem ekspertów, to odległość między nimi jest na tyle duża, że pozwala na podłączenie do routera praktycznie żadnych urządzeń do USB – nie będzie się kontaktować. Z tyłu obudowy znajdują się inne złącza komunikacyjne – WAN, LAN, złącze zasilania, przycisk FN, który jest aktywowany w celu bezpiecznie odłączyć dyski USB flash, a także przełącznik.

Router ZyXEL Keenetic antena Ultra posiada nieusuwalne. Można zauważyć, że mają one zdolność 3 dBi i są klasyfikowane jako zewnętrzny kierunków.

Przednia obudowa ma różne wskaźniki operacja devaysa które sygnalizują:

– odżywianie;

– o statusie połączenia;

– o stanie modułu bezprzewodowego oraz porty USB.

Wskaźniki Router – zielony. Jeżeli którykolwiek interfejs jest aktywny, zaczną migać. Jako eksperci szacują jakość projektowania i budowy routera ZyXEL Keenetic Ultra? Opinie na temat tego aspektu jest bardzo pozytywne. Urządzenie jest zmontowane jakości, jej główne elementy sterujące umieszczone są wystarczająco wygodnie. Rozważmy teraz co niektóre elementy sprzętowe zawiera router, jak również sposób ich oceny devaysa specjalistów sprzętu.

komponenty sprzętowe

Jak wspomniano powyżej, router ZyXEL Keenetic Ultra wyposażony w procesor wysokosprawnej MediaTek RT 6856. Należy zauważyć, że odpowiedni układ opracowany przez MediaTek po połączeniu z innym znanym producentem marki elektroniczne – Ralink Technology.

Procesor, który zawiera rozpatrywany urządzenie telekomunikacyjne pracuje przy częstości 700 MHz, wspiera przyłączy typu USB i PCIe oponę, która jest dostępna przez działanie moduły radiowe, również zainstalowane w urządzeniu. Chodzi o bloki radiowe RT5392L, który utrzymuje Wi-Fi związki w paśmie 2,4 GHz z prędkością do 300 Mb / s, a RT3593L, który jest odpowiedzialny za transmisję danych w paśmie 5 GHz, z szybkością w zakresie od 450 Mb / s , Można zauważyć, że drugi moduł routera ZyXEL Keenetic Ultra (komentarze z ekspertami o Ta opcja jest najbardziej pozytywny) pozwala używać jako części 16 kanałów infrastruktury bezprzewodowej.

Urządzenie przedmiot jest wyposażony w pamięć flash 16 MB, a moduł pamięci RAM o pojemności 256 MB, mając zatem dość duży zasób jako ekspertów. Funkcjonowanie przełącznika sieciowego odbywa się poprzez chip RTL 8367RB, Jumbo interfejsów obsługujących ramki.

Tak więc, urządzenie ZyXEL Keenetic Ultra (Liczba specjalistów pozwalają na to przypisać do jednego z najbardziej konkurencyjnych rozwiązań w segmencie) ma procesor dużej wydajności, wyposażoną w odpowiednio dużej ilości pamięci, jak również wydajności interfejsy bezprzewodowe.

Konfiguracja routera za pomocą interfejsu WWW: niuanse

Będzie to przydatne do badania cech badanego urządzenia ustalającego. Jest ona prowadzona w modelach liniowych ZyXEL Keenetic-Ultra II (oceny ekspertów ogólnie scharakteryzować poszczególne interfejsy jako bardzo wygodny i wszechstronny) przez specjalny panel ustawień, które są przeprowadzane przez zastosowanie przeglądarce.

Ten interfejs oparty na sieci Web, należy zauważyć, mogą różnić się wyglądem od modeli routerów ze starym firmware. W tym menu główne, w szczególności, znajduje się na dole strony. Głównymi grupami ustawień jest wskazane tylko przez ikony, ale nie podpisał – można jednak korzystać z podpowiedzi w górę. Do przemieszczania się między różnymi stronami, można użyć kart, znajdujące się w górnej części okna przeglądarki.

Skonfigurować podstawowe opcje routera

Oglądane Web-based ZyXEL Keenetic Ultra (ekspert Odpowiedź na tej funkcji są również pozytywne) charakteryzuje się dużą liczbą funkcji, z powodzeniem uzupełniają te, które są bezpośrednio związane z ustawieniem routera. Wśród tych „Monitor systemu”. Użyj go, aby sprawdzić, czy wszystko jest OK z aktualnymi połączenia, aby zapoznać się ze stanem głównych modułów routera.

Aby skonfigurować ustawienia połączenia z siecią, należy wprowadzić ustawienia grupy „Internet”. Warto zauważyć, że firmware zainstalowany na routerze, pozwala na ustawienie wielu profili związków, a także ustawić priorytety każdego z nich.

Łączenie się z siecią przy użyciu takiego devaysa jak Wi-Fi Router ZyXEL Keenetic Ultra (komentarze ekspertów na temat tej możliwości bardzo pozytywnym) można osiągnąć poprzez podstawowych wymaganych interfejsów, takich jak PPPoE, PPTP, 3G lub 4G, z podłączeniem modemu do transmisji danych za pośrednictwem odpowiednich kanałów, do routera port USB.

Można zauważyć, że router obsługuje protokół IPv6, DDNS interfejs i pozwala na tworzenie własnych tras sieciowych. Można również użyć klientów VPN – na przykład organizację sieci lokalnej w biurze.

Interfejs sieciowy pozwala dostosować devaysa raportowania i portów przewodowych, co sprawia, że jest to możliwe, na przykład, WAN umożliwiają wielu połączeń. Kolejny niezwykły Router opcja – możliwość przełączania pomiędzy różnymi dostawcami. Co więcej, procedura ta może być wykonywane ręcznie lub automatycznie – w zależności od priorytetów użytkownika narażone.

Interfejs sieciowy routera ZyXEL Keenetic Ultra Konfiguracja sieci LAN odbywa się w grupie „Home Network” opcji. Tutaj można ustawić adres IP routera, ustawienia serwera DHCP, NAT, interfejsów oraz ICMP proxy. Konfiguracja modułu bezprzewodowego jest również przeprowadzane w oddzielnej części interfejsu WWW. Możliwe jest ustawienie parametrów takich jak:

– nazwa sieci;

– tryb szyfrowania danych;

– regionu;

– typ kanału;

– sygnał bezprzewodowy;

– WPS.

Szerokość kanału interfejs pozwala wybrać nie, ale to nie jest krytyczna, ponieważ odpowiedni parametr określony automatycznie, prawie zawsze gwarantuje funkcjonalność sieci. Użytkownik może tworzyć bezprzewodowe sieci odwiedzanej, pracujące w paśmie 2,4 GHz.

Podobnie jak w przypadku wielu innych nowoczesnych routerów Wi-Fi Router ZyXEL Keenetic Ultra pozwala na zainstalowanie filtra na MAC-adresów podłączonych urządzeń. Ponadto można korzystać z zapory i są również często stosowane w nowoczesnej konfiguracji sieci lokalnych, jeśli jest to konieczne. Na przykład, można utworzyć reguły dostępu do niego, w którym weźmie pod uwagę parametry portów, adresów sieciowych, protokołach, bezpośredni interfejs komunikacyjny. Skonfigurować dostęp do zasobów sieciowych za pomocą specjalnej tabeli przekierowania.

Jeśli mówimy o innych znaczących opcje sieciowe, które pozwala na korzystanie z routera ZyXEL Keenetic Ultra, można zwrócić uwagę na takie usługi jak SkyDNS i Yandeks.DNS. Stosując je, użytkownik może znacznie zwiększyć ochronę komputera przed złośliwym treści pobieranych z Internetu. Obie usługi pozwalają na zdefiniowanie dla każdego oddzielnego poziomu filtrowania devaysa.

wprowadzenie

Następny niezwykła grupa interfejsu internetowego opcji routera – „Komponenty”. Tutaj można dowiedzieć się, jaka wersja oprogramowania jest zainstalowana w urządzeniu, a jeśli to konieczne, zaktualizować go. Dodatkowo, użytkownik może wybrać tylko te moduły programowe niezbędne do umożliwienia jej wykonania określonych zadań – na przykład, aby zapewnić połączenie za pośrednictwem kanałów 4G.

Po skonfigurowaniu routera ZyXEL Keenetic Ultra wdrożony, użytkownik będzie mógł korzystać ze wszystkich funkcji urządzeń sprzętowych, które są dostępne, w oparciu o jego konfiguracji. Wśród tych, – możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń do routera za pośrednictwem portów USB. Poznaj cechy tej opcji w sposób bardziej szczegółowy.

Połączenie urządzenia USB-

Urządzenie jest wyposażone w porty USB 2.0, który obsługuje połączenia:

– zewnętrzne dyski twarde;

– 4G 3G i modemy;

– Drukarki.

Całkowita dostępna na routerze 2 za darmo odpowiedniego typu portu, ale możliwe jest również użycie hub USB, a tym samym zwiększyć liczbę złączy, jeśli to konieczne.

Podłączanie dysków

Jeśli mówimy o pracy z urządzeniami pamięci masowej, router obsługuje urządzenia z popularnych systemów plików, takich jak FAT32, NTFS, EXT2, EXT3 i HFS +, jeśli moduł zgodność zostanie on zainstalowany.

Można skonfigurować dostęp do lokalnych zasobów poprzez protokół SMB lub FTP, jeśli to konieczne. Użytkownik ma do wyboru polityki dostępu do odpowiednich zasobów. Tak więc, może to być połączone, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym mediów użytkowników. Inną opcją – pod warunkiem, I osobny login i hasło, aby umożliwić router dać dostęp do ZyXEL Keenetic. Odpowiedzi odzwierciedla pozytywną opinię ekspertów o takiej możliwości. W przypadku protokołu FTP można ograniczyć dostęp użytkowników zewnętrznych do pewnego poziomu zasobów do katalogu.

Podłączenie modemu do dostępu do sieci komórkowej

Wśród najważniejszych funkcji urządzenia – podłączenie do modemu, który umożliwia dostęp do Internetu za pośrednictwem kanałów 3G i 4G. Urządzenie obsługuje odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej, większość produkowanych producentów sprzętu wiodących na rynku. Router jest w stanie zorganizować transfer danych z wykorzystaniem sieci komórkowej, przy wsparciu technologii NDIS, umożliwiając osiągnięcie wysokich stóp wymiany plików.

W praktyce, eksperci twierdzą, że szybkość transmisji danych za pomocą modemu 3G lub 4G po podłączeniu do routera jest zasadniczo taka sama, jak przy wykonywaniu wymiany plików z komputerem za pomocą odpowiedniego rodzaju urządzeniach mobilnych bezpośrednio.

Podłączenie drukarki do routera

Kolejny niezwykły Router okazja – możliwość podłączenia drukarki z późniejszego dostępu do niego za pośrednictwem sieci. W tym przypadku zakłada się, zaangażowanie głównie oprogramowania sieciowego systemu Windows w celu wdrożenia ustawienie tej opcji. Użytkownik jest w stanie zapewnić odpowiedni dostęp do określonych użytkowników.

Ocena devaysa prędkości

Tak więc, badaliśmy główne cechy devaysa i badane cechy jego otoczeniu. Jako użytkownicy i eksperci szacują sprawność routera w praktyce?

Jeśli mówimy o przewodowych interfejsów USB, eksperci zwracają uwagę przede wszystkim wysokiej prędkości transferu danych z ich wykorzystujące. Co ma sens – dzięki wsparciu technologii routera CIFC, jak i NTFS. Oczywiście, odgrywa pewną rolę, a fakt, że router jest wyposażony w żetony o wysokiej wydajności. Jeśli mówimy o szybkości transmisji danych podczas łączenia się z Internetem w trybie PPPoE, jako eksperci wskazują, że jest całkiem możliwe, aby osiągnąć prędkość 420 lub 450 Mbit / s.

W porównaniu ze wskaźnikami innych routerów odpowiednie wyniki segmentu devaysa ZyXEL Keenetic Ultra, opinie specjalistów potwierdzić, że wygląda bardziej niż konkurencyjne. W szeregu interfejsów, transfer danych prędkość router jest ograniczona, to ze względu na konieczność zapewnienia stabilnego funkcjonowania niektórych kluczowych funkcji devaysa. W szczególności, funkcja ta charakteryzuje komunikację pomiędzy routerem i napędów dyskowych. Zazwyczaj plik prędkość nagrywania za pomocą odpowiednich kanałów jest mniejsza niż 5 MB / s.

Możliwe urządzenia w wersji Ultra II

Na początku tego artykułu, możemy zauważyć, że rynek wyświetlane nową modyfikację devaysa sprawozdawczy – Ultra II. Będzie to przydatne w celu zbadania jego główne cechy. Główną przewagą konkurencyjną modem ZyXEL Keenetic Ultra II Opinie specjaliści nazywają:

– urządzenia o dużej wydajności procesor z dwoma rdzeniami;

– dostępność moduły pamięci RAM 256 Mb;

– porty 8 Obsługa Ethernet;

– kompatybilność z urządzeniem, należy podłączyć do portu USB 3.0;

– dostarczania danych w ilości do 1 Gbit / s;

– Możliwość korzystania z serwera plików, a klient torrent;

– Zgodność z Yandeks.DNS algorytmów ochrona i SkyDNS;

– zdolność do zarządzania urządzeniami za pomocą aplikacji mobilnych.

Wśród innych istotnych cech devaysa Ultra II przez ZyXEL:

– Wsparcie dla serwera plików;

– Zgodne z DLNA;

wsparcie UDP -;

– zapewnienie współdzielony dostęp do drukarek;

– dynamiczne wsparcie DNS.

Router umożliwia transmisję danych protokołu PPPoE prędkości trasowania 1800 Mb / s, przy wykorzystaniu standardu PPTP – do 800 Mb / s. To pozwala na korzystanie z urządzenia w celu zapewnienia funkcjonowania sieci bezprzewodowej infrastruktury z dość dużym obciążeniem.

Uważane przez modem ZyXEL modyfikacji jest przystosowany do zapewnienia działania telewizji w standardach IPTV, oraz Smart TV. Jako eksperci szacują jakość urządzenia, takiego jak router ZyXEL Keenetic Ultra II? Opinie ekspertów na temat możliwości tego urządzenia są pozytywne, jak ma to miejsce w przypadku poprzedniego modelu. Urządzenie radzi sobie z głównymi celami, działa stabilnie i szybko. urządzenie przenośne jest wygodny w użyciu, a także do przeprowadzenia jej ustawienie – zarówno za pomocą tradycyjnych interfejsów i korzystania z aplikacji mobilnych.

Co ludzie mówią o urządzeniu, takie jak router ZyXEL Keenetic Ultra II, z opiniami specjalistów? Jest to zmodernizowana wersja badanym devaysa zatrzymanych, z jednej strony, wsparcie głównego technologii, az drugiej – do uzupełnienia związane rozwiązań u boku nowoczesnych opcji. Router Wersja Ultra II zakłada osiągnięcie jeszcze bardziej imponującą wydajność kosztem wydajności procesora z 2 rdzeniami i wsparcie dla standardów wymiany danych o dużej prędkości.