369 Shares 1140 views

Jak stosować czopki doodbytnicze?

Środki farmaceutyczne można podawać do organizmu na różne sposoby, jeden z takich form są czopki, czopki do podawania doodbytniczo. Trzeba powiedzieć, że ta forma podawania leku stosowanego przez ludzkość od czasów starożytnych, po raz pierwszy czopki doodbytnicze są wymienione w papirusach egipskich starożytnych. Choć czopków wytwarzanych z tłuszczów zwierzęcych, miód, SAP, smoły. Od połowy XVIII wieku jako baza do świec zaczęli używać masła kakaowego. Dziś, wiele substancji, które przyczyniają się do poprawy strawności leków stosowanych do wytwarzania czopków.


Cechą tych postaci użytkowych, takich jak czopki doodbytnicze, polega na tym, że w temperaturze pokojowej, są one trudne, a w temperaturze ciała – topić, stan ciekły. Twardość świece ułatwia jego wprowadzenie, a stopione leki są równomiernie rozmieszczone na błonie śluzowej, zapewniając zarówno lokalnej i ogólny efekt terapeutyczny.

Czopki doodbytnicze mają wiele zalet w porównaniu z innymi formami dawkowania. Na przykład, czopki zalecany do pomocy w nagłych wypadkach, jako efekt farmakologiczny na organizm w przypadku czopków objawia się znacznie szybciej niż podczas przyjmowania tabletek. wpływ szybkość doodbytnicze czopki nie są gorsze od zastrzyków, ale ich stosowanie nie jest wymagane, aby naruszyć integralność skóry. Ponadto, większość leków podawane doodbytniczo, że przedłużone działanie ze względu na fakt, że lek jest uwalniany stopniowo i równomiernie.

Inną ważną zaletą stosowania tych preparatów jest to, że stosowanie czopków eliminuje niekorzystne skutki leków na narządów moczowych i przewodu pokarmowego, wątroby.

Oczywiście, aby leczyć pacjent udał się do korzyści, trzeba odpowiednio stosuje się go, więc przypomnijmy jak zapalić świece doodbytniczo.

Algorytm jest wprowadzenie czopków prostych, ale błędy nadal należy unikać. Należy zauważyć, że większość leków produkowanych w postaci świec, wymaga chłodnię. Dlatego coraz leku, należy umieścić ją na półce w drzwiach lodówki. To nie tylko pomaga utrzymać leki w świecy, ale również ułatwić jego wprowadzenie.

Przed wyjęciem czopek z opakowania, należy dokładnie umyć ręce i spłukać je zimną wodą do chłodzenia palcami. Pożądane jest, aby nosić rękawiczki jednorazowe lub łóżeczka palców wykorzystywane.

Teraz musimy zająć wygodną pozycję. Może to być ułożenia na boku z na wpół zgięty górną część uda lub pozycji stojącej, pochylony do przodu. Otwieramy pakietach świece (zwykle czopki są zamknięte w poszczególnych worków). Trzyma świecę w jednej ręce, a drugi – pchanie pośladki. Teraz wkraczamy świecę w odbyt tak, że przechodzi zwieracz i był w ampułce odbytnicy. Wszystko to musi być wykonywane ostrożnie, ale szybko do czopków nie miał czasu, aby stopić z ciepła rąk.

Jest przed włożeniem czopki doodbytniczo osiągnąć rozluźnienie mięśni bardzo ważne. W żadnym wypadku nie należy podawać lek, wypychając ją z siłą, takie działania mogą doprowadzić do uszkodzenia błony śluzowej. Żeby było łatwe, można przechylić smar świeca z wazeliną lub niemowlęcym śmietaną.

Po zakończeniu wprowadzania czopku powinna moczyć przez co najmniej pół godziny na lek ma czas do wchłonięcia. Najlepszym przykładem wykonania jest wprowadzenie czopków snu, po toalecie i koniecznych procedur higienicznych. Podczas nocy medycyny snu ma czas, aby być całkowicie wchłaniany.

Ale nawet jeśli świeca została wykorzystana przed pójściem do łóżka, rano możliwe jest bardzo mały wyciek. Nie należy obawiać, że lek nie jest absorbowana z błoną śluzową, tak od podstawy do czopków, pozostała który rozpuszczono składnik czynny. Co do zasady, do dziś jako podstawę zastosowania różnych tłuszczów, wosków i olejów. Substancje te nie są wchłaniane przez błonę śluzową odbytnicy jest sto procent, a w związku z tym możliwe jest ich izolacji na zewnątrz. Aby wyeliminować dyskomfort spowodowanego Dribble podczas używania doodbytnicze czopki, to zaleca się stosowanie jednorazowych podkładek.