93 Shares 1792 views

Jaka jest różnica między iPadem a iPodem? Porównanie gadżetów

IPad jest zasadniczo nowym urządzeniem wydanym przez firmę Apple, znanym także jako tablet Apple. To urządzenie jest uważane za hybrydę iPoda touch i laptopa firmy Apple, dzięki czemu często słyszysz pytanie o to, co różni się od iPada. Firma opisuje produkt jako "magiczny i rewolucyjny". To urządzenie może służyć do przeglądania stron internetowych i czytania książek elektronicznych. Obsługuje prawie 140 000 aplikacji. Docelowa grupa odbiorców na iPadzie to konsumenci wcześniej wydali Itouch i iPhone, znają technologię ekranu dotykowego.

Z kolei iPod jest odtwarzaczem Apple, wykorzystywanym głównie do odtwarzania i przechowywania muzyki, filmów wideo, zdjęć w czterech różnych wersjach – odtwarzanie losowe, nano, klasyczne i odtwarzacze iPod Touch. Najnowszy model to również doskonały komputer przenośny i może być używany do wysyłania poczty e-mail, przeglądania stron internetowych i gier. Jak więc iPad różni się od modelu iPoda touch i innych?

Rozmiar i waga

IPad ma rozmiar 242,8 mm wysokości, 189,7 mm szerokości i 13,4 mm grubości. W tym samym czasie waży 0,68-0,73 kg. IPoda "Classic" ma z kolei 103,5 mm wysokości, 61,8 mm szerokości i 10,5 mm szerokości, a jego gramaturę wynosi 140 gramów. Inne urządzenia, takie jak Nano, mają nawet mniejszą wagę. IPod Touch jest nieco większy, ale jest lżejszy od Classic.

Aypad i iPod – różnice w urządzeniach pamięci masowej

IPad ma pojemność 16 GB, 32 GB lub 64 GB, podczas gdy klasyczny odtwarzacz iPod może pomieścić do 160 GB danych. Różnice w poszczególnych modelach różnią się między 2-4 GB. Jednocześnie inne modyfikacje, w tym Nano i Touch, mają pojemność od 8 do 64 GB.

Wejście i wyjście

IPad ma 30-stykowe złącze stacji dokującej, gniazdo słuchawkowe, wbudowany głośnik, mikrofon i gniazdo karty SIM w niektórych modelach. Mówiąc o tym, co wyróżnia iPada z odtwarzacza iPod, należy zauważyć, że klasyczny model zawiera tylko złącza stacji dokującej i dla słuchawek.

Wyświetlacz

IPad ma 9,7-calowy wyświetlacz podświetlany diodami LED, błyszczący panoramiczny ekran dotykowy Multi-Touch, podczas gdy iPod ma prostszy kolorowy wyświetlacz LCD z podświetleniem LED. Z kolei iPod Touch posiada 3,5-calowy panoramiczny ekran dotykowy Multi-Touch.

Bateria i zasilanie

IPad wyposażony jest we wbudowaną baterię litowo-polimerową, która może pracować do 10 godzin, a odtwarzacze mają baterię litowo-jonową, która może funkcjonować bez ładowania do 30 godzin (iPod Touch). Czas ładowania może wynosić od 3 do 4 godzin.

Komunikacja bezprzewodowa

IPad można sprzedawać jako model Wi-Fi z technologią Bluetooth i EDR, która umożliwia podłączenie bezprzewodowych słuchawek i klawiatury lub modyfikację sieci Wi-Fi i 3G z szybkim dostępem do Internetu w podróży i dostępie do GPS. Różnica między tymi odmianami dotyczy jedynie połączenia bezprzewodowego z siecią. Tak więc, mówiąc o produktach typu "apple", a mianowicie o gadżetach takich jak iphone, ipad, ipod (co różni się od siebie i tym podobne) można powiedzieć, że tablet wyróżnia się dzięki dwóm możliwym modyfikacjom.

Różnice w funkcjach i aplikacjach

IPad ma ekran dotykowy, który umożliwia przeglądanie witryn i otwieranie jednej strony na raz na klawiaturze ekranowej, aby ułatwić czytanie i tworzenie listów. Jednocześnie można jednocześnie korzystać z różnych programów umożliwiających przechowywanie i udostępnianie zdjęć. Ekran gadżetu ma dużą rozdzielczość podczas oglądania filmów muzycznych, filmów i innych plików wideo, a usługa iTunes doskonale pomoże Ci słuchać kolekcji muzycznej dzięki wbudowanym głośnikom i bezprzewodowym słuchawkom. Tablet zawiera również książki elektroniczne i inne obowiązkowe funkcje – kalendarz, mapy, kontakty, a także specjalne możliwości dla osób z wadami wzroku, słuchu lub innych osób fizycznych. Możesz także zsynchronizować aplikacje z telefonu iPhone lub odtwarzacza iPod Touch, aby pobrać je z iPada z komputera Mac lub komputera. Wprowadzono nowe aplikacje dla iPada do użytku osobistego i biznesowego.

W odtwarzaczach są usługi służące do przechowywania muzyki i zdjęć, kalendarza, notatek i innych wbudowanych funkcji. Najnowsza wersja iPoda Touch jest oferowana ze wszystkimi dodatkowymi funkcjami, z wyjątkiem czytania książek elektronicznych.

Cena iPad i iPod

Podsumowując porównanie tego, co odróżnia ipod od ipod, pozostaje dowiedzieć się, koszt urządzeń. Średnia cena za iPad zaczyna się od 499 USD, podczas gdy cena odtwarzacza iPod wynosi od 59 USD (iPod Shuffle) do 399 USD (iPod Touch).

Jak widać, pomimo tego, że urządzenia te mają wiele podobieństw, mają wiele różnic w różnych cechach. Powyższe opisy powinny pomóc w zrozumieniu tego, co to jest ipad i ipad.