326 Shares 5455 views

Tropikalne wyspy koralowe – tworzenie i ekosystem

W zwykłej świadomości wyspy – jest to obszar lądu, otoczony wodą ze wszystkich stron. Termin ten odnosi się do tak ogromnych obszarów ziemi, na przykład Islandii, a firmament gdzieś na rzece, która może całkowicie zniknąć w powodzi maleńkie skrawki. Przez jej wysp pochodzenia może być lądu (powstały w wyniku ruchu płyty tektoniczne) wulkanicznego (powstałych w wyniku erupcji wulkanu) namytye (piaszczystych przyczyn, które zostały utworzone z plecionki), sztuczne i w końcu wydziela więcej wysepek koralowych. Jeżeli pierwsze cztery grupy, to jest jasne, że były one wynikiem naturalnych procesów tektonicznych lub działalności człowieka, co jest zaangażowany w tworzenie wyspy koralowe, bo wiemy, że Coral – żywy organizm?

W ciepłych wodach mórz tropikalnych zamieszkują te dziwne prymitywne stworzenia, które żywią się planktonem, złapał swoje macki. Każde takie zwierzę buduje dla siebie filiżankę wapienia. Polip w końcu umiera, a kubek pozostaje. Na podstawie nowej polipa buduje sama wapień mieszkania. I kolonie koralowców dorastają, spiesząc do planktonu ku słońcu, aż osiągną poziom morza nie wzrośnie powyżej powierzchni. Tworzy to wyspy koralowe.

To naturalne, aby zakładać, że ten – niskie wyspy, jak Coral – zwierząt morskich, a oni giną na ziemi. Optymalna głębokość dla nich – około 30-10 metrów, gdzie nie odczuwa się burze i zarazem wystarczająco dużo światła słonecznego. Dlaczego więc w prawdziwym życiu, wyspy koralowe mogą osiągnąć wysokość kilkuset metrów? Tak, ponieważ płyty tektoniczne są stale w ruchu ziemi. Wahania poziomu dna morskiego mogą podnieść rafy koralowej w górę lub umieścić go w królestwie wiecznej ciemności, przy 200-300 metrów. Jest oczywiste, że w miarę upływu czasu wzniosłości wyspa pokryta jest gleba i roślinność, ale nadal opierać będzie się składać z licznych wapiennych szkieletów długich martwy polipów.

Coral Island mogą być dwojakiego rodzaju: faktyczna wyspa, posiadające znane nam rodzaj wzniesienie nad poziomem morza w postaci skał i atolu. Co jest atoli i jak są tworzone? Całkiem proste, choć przez długi czas. Atoli są bardzo na Pacyfiku, gdzie, jak wiadomo, jest bardzo silna aktywność wulkaniczna. Wyobrazić sobie wyspy, który jest podniesiony powyżej wulkanu wody krateru. Na jej podstawie, w wodzie, nie tylko ogrzewane przez słońce, ale również wrzącej magmy w głębi, jak na osiedlenie się polipów. Budują rafy wokół wyspy, belting go jak pierścień. Następnie, po wieku aktywności koralowej, erupcja wulkaniczna występuje i … wybuchła góra znika w głębokich wodach. Ale korale są! Z atol samolot pojawi otoczony niebieskim morzem ringu, wewnątrz którego jest zielona laguna – wszystko, co pozostało z niegdyś potężnego wulkanu.

Oczywiście, nie zawsze wulkanu opada do morza, a najczęstszymi wulkaniczne i koralowe wyspy. Przykłady tego widzimy w Tonga stanu bio-magmowej symbiozie (Polinezja), która jest skupiskiem wysp wulkanicznych otoczonych raf koralowych i atoli. Klasycznym przykładem atol o prawie idelno pierścieniowy kształt jest bikini.

Coral Island – kompleks ekosystem. Można powiedzieć, że rafy są najbardziej zaludnione wszystkich siedlisk morskich. Nigdy nie spada poniżej 20 stopni temperatury wody, schronienia, które można znaleźć w koralowych korytarze, jaskinie i krzewów, obfitość pożywienia przyciągnąć szeroką gamę stworzeń. Polipy zużywają plankton, a oni z kolei gryźć kolorowe papugi ryba, butterfly ryb, a także żarłoczne rozgwiazda „koronę cierniową”. Zagłębienia rafa osiedlić jeżowce i ukwiały. Kwitnący koralowych ogrodów schronieniem amfipriony mało znane nam kreskówki „Nemo ryb”, aw jaskiniach martwych koralowców czekają ich węgorze zdobycz. Niestety, ze względu na gwałtowną ludzkiej aktywności koralowców jest coraz mniejsze, ponieważ polipy żyć tylko w bardzo czystej wodzie. Nawet dotykając koral może prowadzić do śmierci. Dlatego, podobnie jak w krajach tropikalnych, nigdy nie stawaj na polipów, a tym bardziej nie łamią kruche gałęzie koralowe.