454 Shares 4237 views

Przegląd bankowość i finanse rynku pracy: listopad 2014

Sytuacja gospodarcza i polityczna w kraju nie mógł jednak odzwierciedlenia na rynku personalnej Federacji Rosyjskiej. Prawie połowa prezesów nie przewidują świetlaną przyszłość w zakresie zatrudnienia w nadchodzącym roku i pół. portal Trud.kom Eksperci oferują do oceny sytuacji w jednym z najbardziej stabilnych segmentów rynku pracy – bankowości i branży finansowej. W badaniach zidentyfikowano kluczową cechę graczy rynkowych trendów.


Typowe rosyjskie tendencje na rynku HR w bieżącym roku

Rosnące wymagania pracodawców. Nie każdy uniwersytet kraj taka sama waga jest notowany na arenie międzynarodowej. W związku z dużą liczbą kandydatów brakuje pracowników z wykształceniem wysokiej jakości. Wraz z rozwojem i rozbudową dziedzinie aktywności top menedżerów firmy są coraz bardziej koncentruje się na dostępności doświadczenie w pracy w firmach zagranicznych, znajomość zagranicznych dokumentów prawnych i posiadaniu wydziału języków obcych doskonale.

Dalszego obowiązywania zatrudnienia przez przyjaciół i znajomych. Dyrektorzy chcą zobaczyć na ważnych stanowiskach w sektorze finansowym są odpowiedzialne nie tylko specjalistów z doświadczeniem i wiedzą, bez kryminalną, ale także najbardziej wiarygodne. By tak rzec, „powierników”. Co piąty wnioskodawca znajdzie pracę dzięki połączeń osobowych. 92% bezrobotnych wierzę w skuteczność tej konkretnej metody poszukiwania pracy. Z kolei ponad 70% pracowników są skłonni polecić rodzinę i przyjaciół dobrego pracodawcy użytkownika.

Zwiększenie mobilności pracowników. 60% bezrobotnych są gotowi przenieść się do innego miasta lub kraju, aby budować karierę. Trud.kom Eksperci pamiętać, że faworytami w liczbie wolnych miejsc są Moskwa i Moskwa Region, Petersburg, Jekaterynburg, Niżny Nowogród, Samara, Nowosybirsk, Krasnodar. Sami kandydaci są teraz znacznie bardziej skłonni przenieść się do Moskwy, Leningradu, Jekaterynburgu, Niżny Nowogród i innych wielkich miastach niż kapitał lub Petersburgu. problemy komunikacyjne, wysokie koszty żywności i przyczyni się do wzmocnienia nieruchomościach tych tendencji.

Poszczególne problemy sektora finansowego

Bankowość i sektor finansowy stanowi 12% gospodarki. Przez pracowników sektora należą kasjer, skarbnika, ekonomista i ekspert na kredyt, dyrektor banku, kolekcjoner, Dyrektor Handlowy i inne pozycje. 42% ludzi pracuje w zatrudniającym ponad 1000 firm. 62% uczestniczy w organizacjach międzynarodowych. Wśród najczęstszych przyczyn zmiany pracy zidentyfikowanych kandydatów:

bardziej interesujące działanie – 53%;

Wyższe zarobki – 50%;

wzrost kariera – 45%.

Aktualne trendy gospodarcze nie pozwalają firmie rozwijać i budować zdolności. Ze względu na brak inwestycji i ograniczeń w ramach prawnych, wiele firm nie może znacząco podnieść poziom wynagrodzeń do poziomu, który zakłada kandydatów. Do tej pory, sektora bankowego i finansowego w ramach wynagrodzenia w środowisku rubli oferuje następujące możliwości:

  • Moskwa – 46400;

  • Petersburg – 47400;

  • Jekaterynburg – 28400;

  • Niżny Nowogród – 31060;

  • Samara – 21200;

  • Nowosybirsk – 30700.

Szczegóły są patrząc na portalu Trud.kom.