461 Shares 6517 views

Muzeum-Estate of Rachmaninowa „Ivanovka”: całe życie i twórczość wielkiego kompozytora w jednym miejscu

tylko muzeum Rosji dedykowany każdemu, kto chce dowiedzieć się o życiu i twórczości kompozytora, pianisty i dyrygenta Sergeya Rahmaninova – Rachmaninow Muzeum-Estate „Ivanovka”, znajduje się w regionie Tambov, powiat Uvarov. Jest największym na świecie centrum muzeum wielkiego kompozytora, który stał się jedną z najważniejszych atrakcji kulturalnych i turystycznych regionu Tambov.

historia

Dawny dwór należący do właściciela gruntu Aleksandru Satinu, był za wielki muzyk i kompozytor Sergeya Rahmaninova w tym drugim domu, gdzie spędził cały cieplejszych miesięcy w okresie od roku 1890 aż do rewolucji.

Proste krajobraz matka natura dała kompozytora niesamowitą inspirację, tutaj w Ivanovka, najłatwiej jest pracować, tam powstały najbardziej znaczącym jego prac.

Ta relacja z tej małej wioski Tambov tam był kompozytorem, kiedy ożenił się z córką właściciela – Natale Satinoy. Ivanovka zamienił się w rodzinnej posiadłości, gdzie uprawiane córkę Rachmaninowa – Irina i Tatianę.

Przebudowa i utworzenie muzeum

Podczas wojny domowej, wszystkie budynki zostały zniszczone przez osiedla. Rekonstrukcja budynków rozpoczęła się dopiero w 1968 roku, kiedy to powstała na miejscu dawnego dworu tylko centrum pamięć rosyjskiego kompozytora – muzeum-estate Rachmaninow „Ivanovka”. Wszystkie budynki zostały odrestaurowane według starych rysunków i schematów – dom stał się absolutną kopią nieruchomości. Został przywrócony nie tylko ściany, ale po trochu, wnętrze części i przedmiotów gospodarstwa domowego. Prace trwały od kilku dekad. Obecnie dwór jest prawie całkowicie odrestaurowany, w tym oficyn.

Najbardziej żmudna praca tworzyć drobne detale architektoniczne zostało przeprowadzone na podstawie starych fotografii. Dziś jest to niemożliwe, aby znaleźć znaczące różnice między starym domu i kompleks aa wlasciciel budynków w miejscowości Ivanovka. Muzeum-Estate of Rachmaninow (zdjęcia, które można porównać do budowy i wnętrza, to jest potwierdzone) odzyskał swój pierwotny wygląd.

Kulturowego i naukowego muzeum

Pierwsze odwiedzających wszedł drzwi muzeum w 1982 roku. Nawet wtedy, zaczęli organizować różne festiwale i imprezy kulturalne. Z biegiem czasu, wielu z nich stały się regularne, niektóre – międzynarodowy. Zespół wokalno-muzyczny Lilac Festival i wydarzenia, takie jak „Jazz w Ivanovka” i „Starry lato”, ponad 30 lat zebranych miłośników sztuki kompozytora w kompleksie Muzeum-Estate Rachmaninowa. goście Ivanovka zawsze otrzymuje mile widziane.

Od początku nowego wieku, majątek organizuje szereg konkursów muzycznych wokalistów, pianistów i zespołów folklorystycznych. W 2012 roku była gospodarzem pierwszy wielki konkurs dla zespołów fortepianu. W posiadłości są festiwale ludowe, które są w stanie ocenić nie tylko dorosłych, ale także młodzi goście muzeum.

To gospodarze konferencji i spotkań międzynarodowych na temat prac Siergiej Rachmaninow.

Żyjący dzisiaj muzeum?

Ivanovka (Muzeum-Estate Rachmaninow) oferuje bardzo bogaty program kulturalny. Tutaj ciągle organizować koncerty, występy mistrzów muzyki klasycznej w wykonaniu kameralne recitale muzyczne znanych muzyków i kursach mistrzowskich. Wśród gości są bardzo popularne działania, takie jak „Noc w muzeum” i „The Night of the Arts”, gdy włączone wystawy, wycieczki, śmieszne i koncerty pop w kreacji programu. imprezy pozamuzyczne, który posiada muzeum od dawna dla mieszkańców obszaru ciekawy i niezapomniany: targów, uroczystości w stylu etnicznym, prezentując rzadkie i filmy dokumentalne.

Muzeum-Estate of Rachmaninowa (Ivanovka) to unikalna wystawa, gdzie można zobaczyć oryginalne i autentyczne meble, AGD i starego domu, w którym kompozytor spędził najbardziej produktywnych lat swojego życia.

Kolejność muzeum

Na 20 km od miasta Uvarovo jest Muzeum-Estate of Rachmaninowa „Ivanovka”. Jak dostać się do dworu – szlaki i trasy dojazdu do Uvarovo od Moskwie, Saratowie, Penza, Tambov, Wołgograd i Astrachania są szczegółowo opisane na stronie internetowej muzeum. Można użyć kolejowych lub samochodowych. Od Uvarovo do Ivanovka można dojechać taksówką lub własnym samochodem.

Muzeum nieruchomości jest otwarta codziennie dla gości indywidualnych oraz wycieczki grupowe od 10:00 do 18:00 godz., Z wyjątkiem poniedziałków. W okresie letnim – od 01 maja do 31 sierpnia – siedem dni w tygodniu. W tym czasie, w soboty muzeum czynna jest do godziny 21:00. W Nowy Rok święta rezydencji znajduje się również na co dzień, siedem dni w tygodniu.

Korzystanie z biblioteki muzycznej i odwiedzający zespoły muzyczne są darmowe, a wstęp wolny do uprzywilejowanych grup zwiedzających.

Cena biletu na spacer po osiedlu. – 50 rubli za bilet specjalnym imprezy kosztuje 300 rubli. Bilet do kontroli pomieszczeń wewnętrznych kosztuje 300 rubli, dla uczniów i studentów. – 200 rub.

Posiada prosty muzeum-estate Rachmaninow "Ivanovka" Adres: Region Tambov, powiat Uvarov, wieś Ivanovka ..