137 Shares 9344 views

Ekstrakt z Valerii. Przydatne cechy

Valerian officinalis jest najbardziej powszechnie stosowany w medycynie ludowej i oficjalnej. Był używany do leczenia w starożytnej Grecji. Nowoczesna farmakologia wytwarza na niej różne leki, wśród których znajdują się nalewki z waleriana, wyciągiem, herbatami, które doskonale radzą sobie z zaburzeniami nerwowymi i chorobami układu sercowo-naczyniowego.


Skład chemiczny rośliny

W łodygach i korzeniach rośliny zawiera ogromną ilość użytecznych substancji. Są to polisacharydy, garbniki, wiele list kwasów organicznych – wśród nich jabłko, kwas moczowy, octowy, palmitynowy i inne. Ponadto walerian zawiera unikalny olejek eteryczny, w tym eter valerianoborneolowy, kwas izowalerylowy, proazulen i inne substancje.

Przydatne właściwości waleriana

Ta roślina ma doskonałe działanie uspokajające, uspokajające, spazmolityczne, tonizujące i cholerne. Taki lek jak wyciąg z waleriana może zmniejszyć pobudliwość układu nerwowego, wpływać na zwiększenie wydzielania przewodu żołądkowo-jelitowego, złagodzić gładkie mięśnie i rozszerzyć naczynia wieńcowe. Choroby takie jak nadciśnienie tętnicze, migreny, tachykardia, padaczka dotyczą chorób, w których roślina lecznicza jest niezbędnym narzędziem. Wyciąg z Valerian ma najsilniejsze właściwości uspokajające i jest wskazany na bezsenność, histerię, nerwową pobudliwość. Niezbędne jest również to lekarstwo na zdrowie kobiet w okresie menopauzy. Nie mniej ważne jest znaczenie waleriana w leczeniu chorób układu pokarmowego.

Preparaty z roślin waleriana

Do celów leczniczych zbiorów roślin uprawnych, najbardziej korzystny czas ich zbierania jest koniec lata-wczesną jesienią. Z valerian wody i napojów alkoholowych, kojące herbat są wykonane, jest częścią wielu leków. Wyciąg z Valerian ma niesamowite właściwości. Cena tego leku jest niewielka, ale wydajność jest wysoka. Ponadto, trawa będzie doskonałym środkiem do kąpieli, takie procedury pomogą w pełni zrelaksować się i przywrócić siłę.

Przeciwwskazania

Nie należy jednak zapominać, że ma wyciąg z walerianich przeciwwskazań. Ważne jest, aby przestrzegać prawidłowej dawki leku, ponieważ niewłaściwe spożycie i długotrwałe stosowanie prowadzą do trwałej senności, zmniejszenia skuteczności i pojawienia się stanu depresyjnego. Nie wolno przyjmować leku u osób w podeszłym wieku, zwłaszcza gdy istnieje ryzyko wystąpienia udaru mózgu lub zawału serca, jak również przewlekłego zapalenia jelit, w pierwszych trzech miesiącach ciąży i indywidualnej nietolerancji. W przypadku nudności, tachykardii, różnych reakcji alergicznych, letargu należy przerwać przyjmowanie wyciągów z waleriani. Nie zaleca się używania tego narzędzia podczas prowadzenia samochodu, co wymaga koncentracji uwagi.