720 Shares 8435 views

pływów

Jeśli ufasz prognoz naukowców, w którym nieodnawialne źródła energii zostaną wyczerpane w ciągu najbliższych dziesięcioleci, poszukiwanie innych źródeł energii trzeba rozpocząć już teraz. Jeśli obliczenia są poprawne, a następnie olej jest wystarczająco dużo dla nas 45-50 lat, gaz – 70-80 lat, uran – 100, węgiel, może 400 lat. Alternatywne formy energii będzie potrzebne do cywilizowanej ludzkości jak powietrze. Ale ze względu na katastrofalne zanieczyszczenie wytwarzania odpadów z całej planety jako całości, trzeba dać pierwszeństwo „czysta” energia: promieniowanie słoneczne, energia wiatru, energia geotermalna , energia z prądami wodnymi, pływy, fale, rozproszone woda ciepła i powietrza. Te źródła – odnawialne i nie zanieczyszczają środowiska.


Nawiasem mówiąc, potencjał ekonomiczny tych źródeł dwukrotnie roczna produkcja wszystkich istniejących paliw kopalnych dzisiaj. Jeśli budować, wiatr i pływów morskich, nauczyć się zbierać energię, która daje nam słońce, to jest możliwe, aby spełniać wymagania dotyczące zużycia energii na całym świecie.

Pływów mogą być przekształcone na energię elektryczną energię przypływów. Pierwsza taka elektrownia zarobione w Rosji na Kamczatce (Pauzhetskaya). Jego pojemność – 5 MW.

Dla potrzebna jest budowa takiej mocy basenie (spiętrzenie rzeki lub zapory zatokę). Tamy powinny być instalowane przepustów otwory turbiny hydrauliczne, obrotowy generatora.

Maszyny łopatki turbiny jest obracany przez przepływ cieczy (wody). Turbiny może być svobodnostruynymi (aktywnych) naporostruynymi (reaktywne); projektem – poziomy i pionowy. Zasilanie może się wahać od kilkudziesięciu do kilkuset megawatów.

Jak zrobić pływów? Wraz z pojawieniem się przypływu wody wpada do basenu. Porównując poziom wody w basenie iw morzu jest zamknięty otwory na śruby przepust. Fala, a zatem nie jest spadek poziomu wody w morzu. Jak tylko ciśnienie wody będzie wystarczająca, z turbiny obejmuje generatory, aż do upadku poziomu wody w basenie.

Ekonomicznie zbudować elektrownia pływowa gdzie pływowe oscylacje czterech metrów lub większej. pojemność konstrukcja pływowych elektrowni zależą fali bohaterów w dziedzinie budownictwa energetycznego na objętości i powierzchni pływów basenów, liczba zainstalowanych turbin.

Tidal roboczego dwukierunkowy moc, zgodnie z jego tytułem, dopuszczenia wody z morza iz powrotem. Innymi słowy, są one zdolne do wytwarzania energii elektrycznej z 4 do 5 godzin, a następnie dochodzi do małą przerwę (godzina lub dwa) i elektrownię z powrotem do pracy. Czas pracy turbiny może być zwiększona poprzez podnoszenie pierwotniaki pływów (na przykład, zwiększenie liczby misek). Jednak realizacja tych przedsięwzięć spowoduje ogromne kwoty.

Z wszystkich pozytywnych aspektów tych elektrowniach jeszcze i minusy. Po pierwsze, mogą być budowane tylko na brzegach mórz i oceanów. Po drugie, działa z przerwami. Po trzecie, nie pozwalają się rozwijać dużą moc. I wreszcie, nie są one całkowicie bezpieczne dla środowiska, ponieważ zakłóca normalnej wymiany świeżej wody i soli, a tym samym wpływ na faunę.

Jednym z najbardziej oszczędnych i przyjaznych dla środowiska elektrowni dzisiaj jest energia wiatrowa, czy energia wiatru. Do swojej pracy potrzebują tylko wiatr. Już opracowane warianty o różnej mocy, a co za tym idzie, z różnymi cenami (od $ 900 do 23 500 USD). Jednym z nich jest na tyle za dostarczanie energii elektrycznej do prywatnego domu, a drugi może być stosowany przez duże branżach handlowych i mieszkalnych, zakładów, ośrodków wypoczynkowych, wieżowiec hoteli.