275 Shares 1302 views

„Desert Flower” – książka i film o tej samej nazwie

„Desert Flower” – film, który został nakręcony w 2009 roku na tytułowej książki. Modelka, aktorka, działaczka społeczna zdecydował się ujawnić prawdę o tym, co naprawdę dzieje się z kobietami w swoim kraju. Wszystko to dowiesz się z Uoris Diri. „Kwiat pustyni” jest autobiograficzna książka o życiu małej dziewczynki, aw przyszłości – światowej sławy modelka, która urodziła się w Somalii w 1965 roku w rodzinie nomadów. Waris ciepłe opowiada o swojej rodzinie, zwłaszcza matki. W rodzicami dziewczynki miał 12 dzieci. Na pustyni, bardzo trudne warunki – trudno dostać jedzenie i na wodzie i nie trzeba marzyć, jak to może być czasem czekać kilka miesięcy. W związku z tym, że przeżył tylko sześcioro dzieci, a wśród nich – kwiat pustyni, Waris.

Gdy miała 5 lat, ona poddano okrutnym rytuale obrzezania kobiet, które na zawsze zmieniło jej życie. Po tej dziewczynki przez długi czas do odzyskania, ale nawet teraz przyznaje, że nie była w stanie znaleźć żadnego uzdrowienia fizycznego lub moralnego.

Zgodnie z prawem na pustyni dziewczyny były mąż bardzo wcześnie i miałem szczęście poślubić jego córkę bogatego człowieka, jak opłaty za żoną, mógłby zapewnić wygodne życie jej rodzinie przez długi czas. W wieku 13 lat, Waris uciekła od rodziny. Bała się wyjść za mąż za starca, który dał jako zapłatę jej ojciec 5 wielbłądów. Przez długi czas wędrówki przez pustynię, cierpiących z powodu głodu i pragnienia, dziewczyna w końcu dostaje się do miasta, gdzie mieszka jej siostra. Waris udał się z nią żyć, spełniając swój chleb używając go w domu.

Później nie dogadać się z siostrą, dziewczynka zaczęła służyć w domu swoich krewnych ciotek, a potem bardzo wpływowych krewnych zabrał ją do Londynu, aby pomóc jego żona Waris poradzić sobie z obowiązkami domowymi. Przyjechałem do tego miasta, to z pomocą sfałszowanych dokumentów, które wskazywały, że nie było 13, ale 18 lat. Wujek dziewczyna pracowała aż 4 lata. Kiedy Waris 16 lat, zauważyła fotografa o imieniu Malkolm Feyrchayld, który zachęcił ją, by stać się wzorem. Myśląc, że w ten sposób chce się od niego czegoś ona odmówiła. Fotograf oferowane więcej niż raz jej pracę, a nawet przyszedł do ciotki, ale został odrzucony. Dlatego oni będą w stanie pracować razem dopiero po 2 latach, kiedy jeszcze odważy się przyjąć jego ofertę. Po 2 miesiącach, Waris został zaproszony do odlewania agencji modelek Crawford, to nie przyjęty tylko w podstawowej struktury modeli, ale także dał pierwsze zamówienie – filmowanie w kalendarzu Pirelli. Po zawarciu umowy Waris, który wcześniej mieszkał w akademiku ze studentów i emerytów, i pracowała jako sprzątaczka w „McDonald”, zacząłem otrzymywać £ 500 za każdy dzień filmowania. Po tej umowy zagrała w filmie James Bond. Ale mimo pierwszy sukces nastąpił zastój w karierze. Waris pozostało bez środków do życia i zagrożono deportacją do Somalii. Chciała, aby zapewnić wygodne starości matki, więc powrót nie jest częścią jej planach. Dziewczyna wchodzi małżeństwo z amerykańskim nazwie Nigel. W Stanach Zjednoczonych Czekałem na jej sukces. Otrzymała wiele zleceń i współpracował ze znanymi firmami. Stopniowo jej twarz coraz częściej zaczęły pojawiać się na okładkach magazynów mody, który przyniósł jej światową sławę. Po pewnym czasie, Waris ponownie przybył do Somalii, a ona była w stanie zobaczyć moją matkę. W książce „Kwiat pustyni” opisać wszystkie emocje, które przetrwały bohaterkę na spotkaniu z matką.

Pewnego dnia stają się majaczyć w barze jazzowym, gdzie poznała swoją miłość – perkusistę Dana, którą później poślubił. W czasie, para miała syna, który został nazwany Aliki, co oznacza „starego lwa”.

„Kwiat pustyni” – to książka, która jest uderzające w jego uczciwość i wzruszający. Jest to historia trudna droga silna kobieta, która znalazła szczęście, ale nigdy nie był w stanie leczyć rany emocjonalne. Później książka „Desert Flower” został nakręcony, więc ludzie mogą zobaczyć, co jeszcze dzieje się w niektórych krajach, a walczył przeciwko nim.