604 Shares 7973 views

Barwienie farb do wytwarzania wyszukane sygnały we wnętrzu

Kreatywne pomysły dla rafinowanego wnętrza są realizowane przy użyciu wysokiej jakości materiałów i farb. Jednakże paleta dostępnych produktów w sklepie nie zawsze pasuje do koloru, co zostało zamierzone. Aby uzyskać pożądany odcień, często wymagają barwienia farb.


Sposoby barwienia

Procedura może być przeprowadzona kilkoma sposobami:

  1. Barwienie komputer, w którym z góry określony kolor uzyskuje się poprzez barwienia maszyny.
  2. Barwienie strony w salonach sklepów, w których specjaliści otrzymując żądany kolor doświadczalnie miejscu farbowania, a wynik oceny po wysuszeniu.
  3. Farby barwiące w domu: mieszanina kolorów i kolorów, lub w celu uzyskania pożądanego koloru przez szkliwo.

podstawowe pojęcia

Przeprowadzenie prac naprawczych, wielu zaczyna wymyślić dla siebie odpowiedź na pytanie, co barwienia farb, glazury i innych zainteresowanych w podobnych warunkach. Ujawnić niektóre z tych pojęć.

Farby barwiące – to proces dodawania pigmentu barwiącego (Schemat kolorów) w farbie, aby osiągnąć kolor odpowiadający wnętrzu pomysł i odpowiedni do wykończenia i prace remontowe.

Oszklenie – rodzaj wykończenia powierzchni, w którym powlekanie prowadzi się w dwóch etapach: pierwszy kolor podstawowy jest stosowany, i po wysuszeniu, to jest pokryte przezroczystym lub półprzezroczystym farby. Dzięki tej metodzie, ściany stają się bardziej miękki odcień i fakturę.

barwiące komputer kolory – nowoczesna metoda barwienia, w którym oblicza się ilość farby bazowej i kolorystyki, a następnie dane są przesyłane do specjalnej maszynie.

mieszalnik farb – sprzęt high-tech, który miesza farby, według zadaniu, przesyłanych za pośrednictwem komputera.

Farby barwiące ręka

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma nic trudnego w mieszanych kolorach. Wystarczy kupić kolor i malować do bazy.

Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiele niuansów:

  • Podłoże zasadę wybiera się biorąc pod uwagę kolor karmelu. Tak więc, aby osiągnąć ciemne i nasycone kolory potrzebują białą farbą z dużą zawartością elementów wiążących. A dla jasnych odcieni garnitur farba lateksowa mniej spoiwa. materiałów budowlanych na rynku dzisiaj postępuj zgodnie z instrukcjami i etykiety na pojemniku, który pokazuje rodzaje barwienia, opisuje cel farby.
  • Wymieszać farbę i kolor powinien być bardzo ostrożny, można odwołać się do mieszalnika. Jest to konieczne, aby nie pozostawić białe kawałki i kolor okazał monotonne.
  • Po wysuszeniu, ton rozjaśnia 2-3 razy, więc trzeba dokonać nasycenie atramentem niż zamierzone. Po tym malować mały fragment i czeka na niego suche. Wynik powinien być oceniany w dobrym świetle, a następnie podjąć decyzję o pełnym kolorze lub dodatkowego barwienia.

Główną wadą ręcznego barwienia jest uważany za niemożliwy do powtórzenia koloru w przyszłości. I to jest ważne podczas prowadzenia na małą skalę prace konserwatorskie, co eliminuje zarysowania i zabrudzenia.

komputer barwienia

Decydując się zaufać profesjonalistom i komputerowego barwienia, od razu wyeliminować wiele problemów związanych z wyborem kolorów, farby, długich eksperymentów mieszania. W ten sposób koszt barwienia farby jest niska, w zakresie od 5 rubli. na litr, w zależności od przedziału lub sklepie.

Jedyną wadą jest to, że odcień wybranego monitora lub katalogu w pokoju będzie wyglądać inaczej. Niewielkie odchylenia w kolorze związaną z oświetleniem oraz ilości powierzchni.

Barwienia farb – prosty proces, jest on dostępny dla wszystkich. Dzięki niemu można wykonywać najbardziej niezwykłe wnętrza, rafinowane, delikatny. Uzyskane kolory będą rozweselić i dadzą domu specjalny komfort.