552 Shares 6071 views

Jak uchwycić ciepło dziecku: porady pediatrów

Gdy temperatura wzrasta u dorosłych, jest to dość proste. Przeciwgorączkowe pił, spał – i gotowe. Ale jeśli termometr pokazuje wyżej cenionych „37” na dziecko, to zwykle sprawia rodzicom prawdziwą panikę. Jak uchwycić ciepło dziecka, tak, że jeśli mu nie zaszkodzi?


Przede wszystkim konieczne jest, aby zapewnić dostęp świeżego chłodzie (ale nie zimne!) Powietrze w pokoju dziecka. Wdychanie go, pipsqueak stracą ciepła i temperatury, aby zmniejszyć nieznacznie.

Bardzo ważną kwestią jest to, jak obniżyć wysoką temperaturę dziecka jest ciepły napój. Nie zimno i nie gorące, i było ciepło. Im więcej dziecko pije płyn – tym lepiej. Są idealne dla różnych herbat ziołowych i napojów owocowych na bazie suszonych owoców. Wiele osób od razu zacząć stosować malina, ale warto poczekać. W celu obniżenia temperatury pocenie się dziecka, trzeba najpierw dać mu pić, mieć coś na potem. Optymalny wybór – rodzynek wody. Nadaje się nawet dla małych dzieci, ale zbyt dużo do picia nie jest konieczne, t. Aby. Może to spowodować wymioty.

Kolejny stary sposób zestrzelić ciepło w dziecku, – stosowanie octu. W równych proporcjach w celu wymieszania ocet z wodą, a następnie pocierać uchwyty i nogi dziecka. Jeśli to sprawia, że można wątpić, można wytrzeć stopy i dłonie po prostu wodą w temperaturze pokojowej, w tym kierunku powinno być w sercu, a nie na odwrót.

Przede niż zestrzelić temperatury, ważne jest, aby upewnić się, że okruchy nie mają biegunkę lub wymioty. Tak będzie łatwiej zrozumieć, w jakiej formie najlepiej jest dać mu przeciwgorączkowe (może być syrop lub świec).

Nie powinno obejmować dziecka mokry arkusz lub ręcznik. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że, jeśli chodzi o materiał nagrzewa się i zmienić ją w czasie. Nie należy owinąć okruchy ręcznikiem nasączonym wodą z lodem.

Jeśli dziecko ma wysoką gorączkę i obniżyć swoje potrzeby jak najszybciej jest to możliwe, aby uciekać się do radykalnych metod – a mianowicie, bić go z wódką lub alkoholu. Ze względu na fakt, że oni szybko odparuje, powierzchnia skóry i szybko stygnie. Jednak metoda ta powoduje pewne kontrowersje.

Choroba nie jest konieczne twierdzą, że dziecko zjadł obfity. Ciało rzuca prawie wszystkie swoje zasoby do walki z chorobą, a zatem udział w trawieniu pokarmu dla niego tylko raz.

Co do leków przeciwgorączkowych w nowoczesnych aptekach można zobaczyć wiele z nich, zaprojektowane specjalnie dla niemowląt. Nie należy podawać aspiryny dziecka , który cieszy się tak dużą popularność wśród dorosłych. Z grypa, ospa wietrzna i innych chorób może powodować rozwój wykorzystania syndrom tzw Reye'a – poważne uszkodzenia mózgu i wątroby.

Nie powinno również dać kids narkotyków, w ramach którego istnieją fenacetyną, fenylobutazon, Amidopyrine (tabletki ból głowy), ponieważ są one bardzo toksyczne.

Metamizol, znany również jako analgin, dla dzieci zbyt niebezpieczne. W szczególności, może to spowodować uszkodzenie naczyń krwionośnych, i obniżając odporność na temperaturę (do 34-35 stopni). jeden analgin wtrysku może być wprowadzony w szczególnych sytuacjach awaryjnych.

Dzieci poniżej 12 lat są także leki zawierające nimulid przeciwwskazane (Nise).

Leki, które są specjalnie zaprojektowane, aby obniżyć temperaturę najmłodszych pacjentów – „Nurofen dla dzieci” „Paracetamol dla dzieci”, „Panadol dla dzieci”, „Efferalgan”, „Kalpol”, „Tsefekon D”,

Ale antybiotyków dzieciom w wysokiej temperaturze musi wyznaczyć lekarza, po ustawieniu niż to jest chore dziecko. Bez potwierdzenia diagnozy dać ich dziecko nie jest konieczne.

Teraz, gdy wiesz, jak zestrzelić ciepło z dzieckiem. Bądź zdrowy!