212 Shares 3836 views

Stels Navigator 470: dane techniczne

Dzieci rosną bardzo szybko. Dlatego rodzice muszą zrozumieć, że ich aktywne dzieci wkrótce wyrosną z ich starych rowerów. Warto więc rozważyć zakup poważniejszego transportu – nastoletniego. Ponieważ dziecko jest już duże, potrzebuje silniejszej i bardziej niezawodnej jednostki. W tym artykule porozmawiamy o rowerze Stels Navigator 470. Jaki jest ten model i jakie są jego cechy?


Krótki opis

"Stealth" to rosyjska marka firmy "Velomotors". Od około 15 lat zajmuje się produkcją rowerów, skuterów i pojazdów terenowych. Wiele elementów jest importowanych z Chin, Tajwanu i krajów europejskich, a następnie są one montowane w fabrykach firmy. Dlatego jego produkty są stosunkowo niedrogie.

Stels Navigator 470 to nastolatek. Ogólnie rzecz biorąc, cała seria, w której jest 400, należy do tej kategorii. Upraszcza to wyszukiwanie pożądanego modelu. Ten rower jest środkowym ogniwem. To już nie dziecko, ale nie rower dla dorosłych. Posiada własne cechy charakterystyczne.

Stelaże rowerowe Navigator 470

Odnosi się do kategorii górskiej. To sprawia, że gruba warstwa ramy, zawieszenie i niepowtarzalna geometria konstrukcji. Obliczone Stels Navigator 470 MD 24 dla dzieci od 9 do 15 lat. Ale ta liczba jest arbitralna. Wszystko zależy od indywidualnych parametrów. Najważniejsze jest to, że można jeździć nim na wysokości 135 centymetrów. Ci, którzy jeszcze nie dojrzewali, musimy czekać, bo to dla nich za duże.

Jest to jeden z najpopularniejszych nastoletnich rowerów. Często można go znaleźć w sklepach sportowych.

Ponieważ samo rowery nie jest zbyt duże, waży niewiele: tylko 13 kg w pełnej konfiguracji. Dlatego też dzieci będą mogły demontować je na własne kroki.

Jest przeznaczony dla stylu cross-country. Oznacza to, że jest idealny do jazdy na ulicach i parkach, a także na trudnym terenie, a także jego naturalnych przeszkód w postaci uderzeń, kamieni i luźnych powierzchni.

Modele są wydawane co roku z pewnymi modyfikacjami. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, w którym roku rower jest zwolniony. Niektóre akcesoria mogą się różnić.

Ramki Stels Navigator 470

Jednym z bardzo dobrych momentów jest to, że jest tu ze stopu aluminium. Ten materiał ułatwia konstrukcję i jest odporny na korozję. Specjalna geometria belek żelaznych przeznaczona jest do wytrzymywania dużych obciążeń podczas jazdy.

Rama ma jasny wygląd. Możesz wybrać go w 3 kategoriach kolorystycznych: biały, czarny, niebieski. Jego rozmiar wynosi 13 cali. Oznacza to, że dla dorosłych będzie zbyt małe.

Widelec

Zgodnie z typem zawieszenia Stels Navigator 470 MD należy do twardych puszek. Oznacza to, że tylko przednie koło jest tłumione. Ten rower wyposażony jest w widelec sprężysto-elastomerowy. To nie jest bardzo skuteczne. Na tak tanich modelach, jak Stels Navigator 470, wprowadzono najprostszy sprzęt. Najczęściej jest to robione w Chinach. Niska deprecjacja, wręcz przeciwnie, tylko pogarsza, ponieważ waży dość dużo (około dwóch kilogramów). Następnie łatwiej jest umieścić sztywność – tylko twardą wtyczkę. Ale jest znacznie lżejszy od rekwizytów, które kosztują niedrogi rower.

Skok widełkowy wynosi zaledwie 50 milimetrów. Ale jest specjalnie zaprojektowany z myślą o tym, że nastolatki będą prowadzone przez firmę Stels Navigator 470-24. I są one w sobie mniejsze w kategorii wagowej niż dorośli. Dlatego potrzebują mniejszej wtyczki.

Również na tym jest bloker ruchu. Jest to przydatne dla tych, którzy najbardziej lubią jeździć po drogach i innych gładkich nawierzchniach. Faktem jest, że część energii z torsji pedałów trafia na wiosnę. Dlatego na dobrej drodze lepiej jest zablokować zatyczkę tak, aby wysiłki nie były tracone na próżno.

Koła

Ponieważ jest to nastolatek, powinien on pasować do rozmiaru. Na tym linijce ustaw koła na 24 cale. Projekt staje się nieco niższy. Dlatego może jechać do dzieci od 9 lat.

Opony są tu typowe dla roweru górskiego – "toothy". Zapewniają maksymalną przyczepność i pozwalają poruszać się dobrze w błocie i piasku.

Obręcze wykonane są ze stopu aluminium. Ponadto, są one również podwójne. Oznacza to, że są wykonane z dwóch metalowych ścian. Tak więc projekt staje się znacznie silniejszy, a krawędź mniej podatna na deformację.

Hamulce

Jeden model może być produkowany w różnych modyfikacjach. Często te hamulce są różne. Jeśli nazwa roweru brzmi jak Stels Navigator 470 V, to na nim są obręcze. Jeśli jest napis "D", to dysk.

Oczywiście będą mechaniczne: napędzane żelaznym drutem. W tym względzie hydraulika byłaby lepsza. Hamulce tarczowe lepiej wykonują swoją funkcję. Ale obręcze mają również swoją zaletę: łatwiej jest ich zainstalować i dostroić.

Przekazanie

Pod względem wiązania nie różni się ona od amortyzacji. W tym miejscu są również instalowane najprostsze przełączniki prędkości z Shimano. To urządzenie jest umieszczone na wielu rowerów budżetowych.

Front jest standardowo wyposażony w 3 gwiazdki, a z tyłu znajduje się kaseta na 7, czyli 21 szybkości. W zasadzie będzie to wystarczające dla nastolatków. Nie potrzebują 27-biegowej transmisji. Ponadto zużywa się szybciej, więc jego utrzymanie jest droższe.

Konstrukcja przełączników jest bardzo wygodna – sterowana moneta. Aby zmienić gwiazdkę, wystarczy tylko nacisnąć dźwignię, a nie odwrócić uchwyt, tak jak na starszych modelach.

Dodatki

Pozytywną rzeczą dotyczącą wszystkich rowerów Stealth jest to, że są one natychmiast zamocowane dzwonkiem, krokiem i skrzydłami. Nie kupuj ich oddzielnie, ale możesz je usunąć.

Recenzje o "Stealth Navigator" 470

Jest to dobry nastoletni rower dla spokojnych nartach. Zwykle dzieci od 9 do 15 lat nie próbują zdobywać gór na swoich dwukołowych przyjaciółkach, więc nie potrzebują super fajnego roweru. Oprócz tanich urządzeń, ma również kilka wad.

Jednym z nich jest skrzydło. Oni prawie nie spełniają ich funkcji. Często służą wyłącznie do piękna. Rzecz w tym, że są one wykonane w stylu sportowym, więc są one skracane. Ponieważ nie obejmują one całkowicie koła, błoto wciąż leci na rowerze. Ponadto użytkownicy często skarżyli się, że mają słabe przywiązanie. Z tego powodu błotniki odpadają. Dlatego, aby jeździć w złej pogodzie, musisz zastąpić je pełnymi (choć brzydkimi) skrzydłami, które całkowicie pokrywają koła.

Innym problemem są niewłaściwe uchwyty. Ale nie odnosi się konkretnie do tego modelu, ale dotyczy wszystkich tanich motocykli w ogóle. Po długim chodzie na moich rękach pojawiają się szwy. Można to uniknąć, zastępując je bardziej miękkimi. Przed rozpoczęciem podróży należy nosić specjalne rękawiczki.

Aby wygodnie jechać, trzeba mieć dobre pedały. Na "Stealth" najczęściej umieścić najbardziej proste, wykonane i tworzyw sztucznych. Z nimi trzeba być ostrożnym, ponieważ gdy padają lub pod ciężkimi ładunkami, mogą pęknąć. W razie potrzeby można kupić i założyć pedały żelaza. Mają bardziej wyraźne kręgi, dzięki czemu mają większą przyczepność na podeszwie.