301 Shares 4991 views

Nowonarodzone przetrzeć oczy, i jak to zrobić?

Wiele matek po pojawieniu się dziecka myślenia, niż wycierać noworodka oczy. Wizja jest bardzo ważny narząd sensoryczny u ludzi. I położyć go od samego urodzenia. Problemy z oczami nie tylko powodować dyskomfort dla dziecka, ale także przynieść wiele kłopotów w przyszłości. W związku z tym, należy poznać kilka prostych zasad higieny w oczach dzieci. Oraz w regularnych odstępach czasu w celu przeprowadzenia pewnych procedur. W rzeczywistości, nie wszystko jest tak trudne, jak się wydaje. I można bez problemu przeprowadzić właściwej opieki noworodka oczy.

I czy konieczne jest

Pierwsze pytanie, które interesuje młodych matek – i czy powinniśmy coś zrobić, aby przetrzeć oczy dziecka? Być może obejść się bez tej procedury? Po tym wszystkim, dzieci i tak kąpać codziennie, przestrzegać higieny i atmosferę w domu!

W rzeczywistości, proces pocieranie oka jest obowiązkowe. Nie dlatego, że nie można zrobić bez niego, ale znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia problemów. Na przykład, ropienie. Dlatego warto pomyśleć, niż wycierać noworodka oczy. Dodatkowe zabezpieczenie nie zaszkodzi. Zwłaszcza, że żadna specjalna wiedza uczyć się procedura nie będzie wymagać nowych rodziców.

pierwszy raz

Sytuacja może być inna. A w każdym przypadku ma własną wersję wydarzeń. Należy najpierw rozważyć najprostszą sytuację – jest to regularna pielęgnacja oczu dziecka.

Początkowo musi przeprowadzić małą procedurę w pierwszych dniach życia. Chodzi o to, że po szpitalu będą mieli o jeden miesiąc (minimum), aby zapobiec zachowanie oddzielny higieny noworodka oczy. Nie potrzeba żadnych specjalnych materiałów.

Nowonarodzone przetrzeć oczy? Nowoczesne lekarze zalecają, aby to zrobić przegotowaną wodą. W każdym razie nie działa. Można zastąpić go z piciem, ale nie jest też najlepszym rozwiązaniem. higiena Basic jest po raz pierwszy wymagają codziennego wycierania oczu dziecko używając przegotowanej wody.

sprzęt

Kolejne pytanie, które powinny znaleźć się bez przerwy – to technika zabiegu. Nadaje się do wszelkich okazjach. Nie wszyscy rodzice wiedzą, jak przetrzeć oczy noworodków. W rzeczywistości, wszystko jest bardzo proste.

Przy przeprowadzaniu procedur wymaganych do korzystania z dobrze skręcony wacikiem lub tampon. Takie, że nie trzymać kosmków. Raz w oku, mogą spowodować poważne szkody.

Wacikiem zwilża się roztworem (na przykład w wodzie), a następnie nieznacznie wciśnięty. Tak, że wełna nie była zbyt mokra, musi być wilgotna. Następne dziecko pociera oczy. W jakim kierunku? Wymagane do przeprowadzenia ruchu zewnętrznego kącika oka do środka. Można powiedzieć, od policzków do wylewki. A potem, jeśli któryś z cząstek pozostają na płatki kosmetyczne i przesunąć w dół, aby zwolnić ropa lub gromadzeniu się kurzu bliżej wylewki. A następnie usunąć je wilgotną wacikiem.

Przed brudem i kurzem

Istnieje coś takiego jak „uśpienia” lub „pozostałości uśpienia”. Kiedy osoba śpi, oczy małe grudki gromadzić brud i kurz. Że są one nazywane „resztki snu.” Coś przypomina takiego nagromadzenia ropą. Ale w rzeczywistości tak nie jest. Gromadzą się w oczach tych grudek może być w ciągu dnia, nie koniecznie w nocy. I pojawiają się zarówno u dorosłych jak i dzieci.

Chusteczka noworodka oczy, jeśli nie odkrył „resztki snu”? Zaleca się użycie lub przegotowanej wody, aby usunąć grudki, lub nawet zrobić z klocków sucha bawełna / kija / wacikiem. Ruchy metoda pozostaje niezmieniona.

Nie panikuj – z „resztek snu,” nikt nie jest bezpieczny, to jest całkiem normalne. Dlatego żadne specjalne narzędzia nie musi być przetarł oczy dziecka.

spawanie

Rodzice często zadają wiele pytań dotyczących stanu zdrowia noworodków. Aby zrozumieć ten temat jest łatwe, jeśli słuchać lekarzy. Wiele z nich jest zainteresowany, czy możliwe jest, aby przetrzeć oczy spawania noworodka. Technika ta jest zalecana przez doświadczonych matek. Zwłaszcza jeśli rozpoczął problemy z oczami.

W rzeczywistości, liście herbaty nie ponosi żadnej szkody dla dziecka. I to może być również wykorzystane do zapewnienia opieki dla ciała noworodka. Zalecane tylko słabe liście herbaty nie są mocne.

Aby skorzystać z tej techniki nie powinno być codziennie. Lekarze, którzy sugerują również, stosując zestaw do parzenia higieny dziecięcych oczu, zaleca tę metodę, gdy problem wizji. Lub w celu zapobiegania.

Kilka opcji leczenia – czy rodzice dobrze ścisnąć torebkę , a on wymazane jego oczy dziecko (nie zalecane), lub słaba herbata parzona w której tampon zwilża i stosowane do już znanej zasady.

Rumianek, aby pomóc

Oczy mogą być czyszczone z noworodka? Aby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie nie mogę. Generalnie, jeśli masz jakieś problemy z oczami nie możesz albo nie je wytrzeć (1-2 miesięcy jako pierwsze pojawiają się łzy), czy zwykły przegotowanej wody.

Ale jeśli chodzi o ropienie lub jakiekolwiek problemy, trzeba skorzystać ze specjalnych wywary i napary. Zamiast słabej herbaty może być stosowany do leczenia, na przykład, zapalenie spojówek, rumianku. Jest bardzo dobrze zabija zarazki i pomaga szybko pozbyć się ropa w oczach.

Jeśli rumianek nie, można spróbować zastosować rumianku. Skuteczność takiego kroku poniżej, ale w krytycznych sytuacjach pomaga. Więc rumianku – to jest to, co można czyścić noworodka oczy.

"Furatsilinom"

Co jeszcze można czyścić noworodka oczami? "Furatsilina"! Albo raczej, jego rozwiązanie. Jest to najbardziej odpowiednie narzędzie, które pomaga pozbyć się ropienie oczu. Dobrze dezynfekuje i dezynfekuje oko bez ich drażni. Doskonale nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie powoduje alergii, nie zaszkodzi oczy delikatnej dzieci.

Że „Furatsilinom” dobra pomoc od problemów, które mogą wystąpić u noworodków. Zastosuj rozwiązanie tego leku powinna być dokładnie taka sama jak przegotowanej wody. Postępowanie było oko uczta zaleca się 2 razy dziennie, aż do całkowitego wyzdrowienia. Jako środek ostrożności „furatsilina” nie trzeba używać tylko wtedy, gdy nie było pewne problemy z oczami. Na przykład, zaczerwienienie, lub bez powodu zaczął ropienie.

kwas nadmanganowy

Jakie inne wskazówki można usłyszeć? Lekarze starej szkoły do pytań o to, co do wycierania noworodka oczy jakby jątrzyć, odpowiedź jest taka, że można użyć nadmanganianu potasu. Klarowny roztwór substancji, która służy jako środek do dezynfekcji. W związku z tym, należy zwrócić uwagę na to.

Rzeczywiście, jeszcze przed kąpielą w nadmanganianu potasu dzieci. Ale postęp nie stoi w miejscu. I niektórzy współcześni lekarze podkreślają, że proces w ten sposób tylko lekarze mają oczy dziecka. Będą one w stanie rozmnażać się wystarczająco bezpieczne rozwiązanie. A w trakcie postępowania nie zaszkodzi być spowodowane. Ale rodzice są zagrożone, jeśli nie są odpowiednio rozpuszcza nadmanganian potasu w celu zapewnienia oparzenia potomnych. W związku z tym, że substancja przetwarzać niezależnie możliwe oko, ale nie jest zalecane. Jest to dość przestarzała metoda.

W szpitalu

A noworodka niż przetrzeć oczy przed szpital pochodził z domu? Rodzice nie powinni myśleć o tym. Po tym wszystkim, sami lekarze robią daną procedurę.

Położnictwo szpitale nadal wykorzystywać słaby roztwór nadmanganianu potasu. To już zostało powiedziane. Rodzice podczas ich pobytu w placówce medycznej nie musi myśleć o pytania zadane. Zwykle wszystkie zalecenia dotyczące opieki nad dzieckiem rozmawiać przy wypisie. I wielu z nich nie zalecamy stosowanie manganu sam.

mleko

Oczy mogą być czyszczone z noworodka? Niektóre zaleca się stosowanie mleka. Jeśli matka jest na zapobieganie chorobom zakaźnym oka może kapać na oczach dziecka mleko. Lub używanie świateł w tym ciekłym wacikiem lub gazikiem.

Być może doradzić tylko mleko z piersi ludzi bez przeszkolenia medycznego. Lekarze są mało prawdopodobne, aby zaoferować taką opcję. Wytrzeć oczy noworodka? Możliwości jest wiele. Ale na mleko matki nie jest zalecane. Lepiej jest użyć „furatsilina”. Skuteczność tego narzędzia udowodnione. Ale w przypadku mleka, sytuacja jest niejednoznaczna. Dlatego zdrowie dziecka Ryzyko nie jest tego warta.