373 Shares 2791 views

Dlaczego potrzebujemy zewnętrznej karty dźwiękowej USB?

Głównym celem każdej karty dźwiękowej – tłumaczyć danych cyfrowych do prostego sygnału analogowego, które mogą być przenoszone do słuchawek lub głośników. Wszystkie płyty główne produkowane dzisiaj, karty dźwiękowe są zbudowane, a konieczne jakość dźwięku zapewniają.

Ale niektóre karty dźwiękowe nie mają wystarczająco dużo funkcjonalności do uruchomienia wszystkich programów, na przykład, nie może jednocześnie odtwarzać i nagrywać dźwięk. Dlatego też, w celu upoważnienia odtwarzanie i nagrywanie dźwięku, przy użyciu oddzielnej karty dźwiękowej, takie jak karta dźwiękowa USB z mało pieniędzy za jakość dźwięku można poprawić znacząco.

Kolejny plus karty dźwiękowej: może zwolnić trochę procesora komputera. Fakt, że mapa w pełnym wymiarze godzin z wielu funkcji audio przesunięć przetwarzania do procesora, a ponadto więcej i biorąc pewną część pamięci. Więc dodatkowa karta dźwiękowa USB – w każdym przypadku, racjonalny zakup. trzy grupy kart mogą być zidentyfikowane metodą połączenia:

  1. Poprzez złącze PCI lub PCI Express. To połączenie poprzez złącza umieszczone są bezpośrednio na płycie głównej. Takie karty są nieco tańsze niż zewnętrzna. Ale zazwyczaj tracą swoją jakość i funkcjonalność.
  2. Zewnętrzna karta dźwiękowa USB – jest podłączona poprzez port USB, nadaje się do każdego laptopa lub komputera stacjonarnego, uniwersalność – to jedna z jego zalet. Nowoczesna karta dźwiękowa USB można nagrywać jednocześnie dać wyjście dźwięku, bez konieczności uruchamiania komputera.
  3. Zewnętrzna karta FireWire – połączone poprzez FireWire. Jest to najwyższej jakości profesjonalnych kart dźwiękowych, są odporne na zakłócenia. Aby podłączyć je do notebooka trzeba PCMCI – adapter FireWire.

Kupując kartę dźwiękową, należy zwrócić uwagę na liczbę jego wejść i wyjść. Im więcej – tym lepiej. Musi być MIDI-in i MIDI-out. Są one przeznaczone do podłączenia klawiatury MIDI. Podłącz go, można uzyskać dobry syntezator. Cóż, jeśli nie ma wyjścia optyczne SPDIF. Interfejs SPDIF optyczny zapewnia najwyższą jakość, czysty dźwięk. Aby nagrywać muzykę z narzędzi powinno być również odpowiednia liczba wejść / wyjść do podłączenia wymaganą liczbę urządzeń, chociaż można napisać je po kolei.

Należy również sprawdzić liczbę mikrofonowych i wejść liniowych. Karta dźwiękowa może podczas nagrywania i wielokanałowego wyjścia dodatkowego monitora dodać specjalne wejścia dla synchronizacji.
Obecnie rynek oferuje szeroką gamę kart pozwala znaleźć właściwą jakość i cenę, bez żadnych trudności. Aby zapłacić za zakup niewielką kwotę, to jest możliwe, aby znacznie poprawić jakość dźwięku z komputera, aby rozszerzyć funkcjonalność. To może zapewnić nawet prostego kartę dźwiękową USB.

karta wysokiej jakości mogą być podstawą do studia dźwiękowego domu, przychodzi z własnym oprogramowaniem do łatwej obsługi, ale nie jest to karta jest bardzo tani. Takie urządzenia są używane przez profesjonalistów w swojej pracy, prosty człowiek z ulicy jest wystarczająco dodatkowe karty wewnętrzne, aby uzyskać dźwięk surround wysokiej jakości towarzyszyć gier i oglądania filmów.