222 Shares 937 views

Najpopularniejsze telefony w Rosji

Nie jest tajemnicą, że dzisiaj rynek gadżetów mobilnych jest na najwyższym poziomie jego rozwoju. W tym segmencie dziesiątki firm produkujących co roku produkują dziesiątki modeli o różnych parametrach technicznych, reprezentowanych w różnych segmentach cen, funkcjonują skutecznie. Czy jako kupujący, który chce kupić gadżet elektroniczny, jest w stanie zrozumieć cały ten asortyment? W jaki sposób może wiedzieć, które z dostępnych telefonów najlepiej sprostać jego oczekiwaniom, preferencjom, a co najważniejsze, będzie mu odpowiadać na stosunek jego wartości i funkcjonalności?


Oczywiście każdy z producentów stara się wpływać na klienta przez media, używając różnych sztuczek marketingowych, czasem – nawet przypisując telefonom komórkowym te cechy, których nie posiada. Jednak te gadżety, które nie spełniają oczekiwań użytkownika, po prostu nie znajdują się na liście "Najpopularniejsze telefony".

Tajemnica sukcesu

Analizując gadżety, które stały się coraz mniej popularne, możemy śledzić pewne wzorce, które w sposób wyraźny wpływają na to. Z ich pomocą można zrozumieć, co to jest "tajne", które pozwala określić najbardziej popularne telefony komórkowe. Ogólnie możemy powiedzieć, że wiemy to.

Jest to idealny stosunek różnych cech modelu smartfona.

Na przykład stosunek jakości, projektu i parametrów technicznych do kosztu urządzenia. Łączenie każdego z tych kryteriów pozwala Ci określić, który z telefonów jest najbardziej popularny na rynku, a także dlaczego tak się stało.

Z reguły eleganckie, "inteligentne" w swojej pracy (posiadające silny procesor), niedrogie urządzenia, które mają odpowiednią (wysoką) budowę są popularne. Tylko taki gadżet można nazwać "najpopularniejszym telefonem roku".

W tym artykule przedstawimy Ci urządzenia, które zasługują na taki tytuł. Są aktywnie kupowane przez użytkowników, którzy wiedzą, jakie cele są realizowane i co chcą osiągnąć z tego urządzenia w końcu. Tak więc jeden nabywca może dać pierwszeństwo gadżetowi bardziej przystępnym, chcąc zaoszczędzić pieniądze na zakup, a drugi z pewnością docenią technologię smartfona i rozbudowaną funkcjonalność, co pozwala cieszyć się nowymi możliwościami.

Jak się dzieli?

Biorąc pod uwagę to wszystko, a także różne kategorie cen, w tym najbardziej popularne telefony, proponujemy utworzyć ten artykuł na podstawie prostej, ale skutecznej klasyfikacji. Kieruje się głównie kryterium kosztu modelu. W artykule tym podzielimy najbardziej popularne marki telefonów, w zależności od tego, którą klasę cen można przypisać do tego modelu. Najprawdopodobniej jest podział na znaki 10, 20, 30 tysięcy rubli. Pozwalają mniej lub bardziej tworzyć podobne grupy urządzeń, które są najbardziej potrzebne. Zacznijmy opisać.

Kategoria "do 10 tysięcy"

Przede wszystkim oczywiście przedstawimy najbardziej dostępnych przedstawicieli rubryki "Najpopularniejsze telefony", których cena nie przekracza pręta 10 tysięcy rubli. Obejmują one przedstawicieli najbardziej znanych marek na świecie: Samsung, LG, Lenovo i inne. Spośród tych licznych chińskich smartfonów, które są w tej samej kategorii, które są w dużym popy, nie udało nam się znaleźć. Dlatego prezentujemy modele "klasyczne", które zasługują na uwagę.

Najbardziej do nich dostępem jest przedstawiciel linii modeli Lumia, promowanej przez firmę Nokia. W cenie zaledwie 4 tysięcy rubli urządzenie ma wyświetlacz TFT o rozdzielczości 4 cale, rozdzielczość 854 x 480 pikseli, 512 megabajtów pamięci RAM i czterordzeniowy procesor o prędkości zegara 1,2 GHz. Dzięki tym parametrom, a także posiadając akumulator o pojemności 1430 mAh, urządzenie ma wszystkie szanse być reprezentowane, jako najpopularniejszy telefon w Rosji, działający na podstawie Windows Phone. Szczególnie "smaczne" w tym jest, oczywiście, cena.

Drugim przedstawicielem rynku, który jest również dostępny w cenie, ale ma pochodzenie koreańskie, jest Samsung Galaxy Star Plus. Urządzenie ma te same 512 MB pamięci RAM, ekran TFT oraz baterię 1500 mAh. Jego koszt wynosi 4500 rubli, co pozwala nam porozmawiać o jakiejś konkurencji z powyższą Lumią.

Wyświetlacze IPS

Nie myśl, że wszystkie popularne "budżety" oferowane są kupującemu z mniej jakościowym ekranem TFT. W rzeczywistości jest kilka przykładów implementacji wyświetlacza IPS na tym samym dostępnym urządzeniu. Na przykład jest to model Lenovo S660. Urządzenie jest wyposażone w potężną baterię o pojemności 3000 mAh, bardziej kolorowy ekran i procesor MediaTek MT6582M. Dzięki tym cechom telefon jest oferowany za 9-10 tysięcy rubli.

Kolejnym ciekawym modelem jest LG L90. Ten smartfon kosztuje 9 tysięcy, ale ma również twardą baterię (2540 mAh), 4,7-calowy wyświetlacz IPS i procesor Qualcomm z 4 rdzeniami.

Kategoria "od 10 do 20 tysięcy"

Powyżej były najpopularniejsze telefony, których koszt nie przekraczał znaku 10 tysięcy rubli. Nadszedł czas porozmawiać o droższych urządzeniach. Są to między innymi Explay Dream i LG Nexus 5. Pierwszy jest oferowany w cenie 12 tysięcy rubli, mając akumulator do 2000 mAh, serce MT6589T (każda po 4 rdzenie 1,5 GHz), 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 w 1080 punktach. Druga ma ten sam ekran, ale jest wyposażony w silniejszy procesor Qualcomm Snapdragon 800. Ten model jest sprzedawany na 20 000 rubli.

Dawne flagi

Szczególną uwagę należy zwrócić na taką kategorię popularnych gadżetów, jak słynne i zaawansowane "flagi". Na przykład Apple jest uważany za model czwartej generacji (iPhone 4 / 4S) i Samsung – Galaxy S4. Ten ostatni ma oczywiście potężną baterię i techniczne opisy platformy, na której działa gadżet. Mówiąc o produkcie z jabłkiem na tylnej okładce, mamy na myśli górną część stylu i postęp technologiczny, który firma deweloperska dokonała w ostatnich latach.

Kategoria "od 20 do 30 tysięcy"

Droższe są najbardziej popularne telefony w cenie do 30 tysięcy rubli. Są to głównie modele, które podążają za flagową wersją w składzie dewelopera. Na przykład jest to Samsung Galaxy Alpha.

We wszystkich swoich parametrach mógłby nadać tytuł "flagowy": wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, potężny procesor z 4 rdzeniami, z których każda ma częstotliwość zegara 1,8 GHz; Oprócz 4 rdzeni o częstotliwości 1,3 GHz; 2 GB pamięci RAM i akumulator do 1860 mAh. Inną cechą, którą można przypisać temu urządzeniu, jest wysoki i elegancki wygląd (efekt ten osiągnięto dzięki metalowej obudowie urządzenia). Cena na poziomie 22 000 rubli na taki model można nazwać demokratycznym.

Oprócz Alpha, w naszej kategorii, w której prezentowane są najpopularniejsze telefony, ważnym parametrem jest LG G3 (akumulator o pojemności 3000 mAh), procesor Snapdragon 801 (najpotężniejszy wśród urządzeń tej klasy), kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli.

Popularne (z tej kategorii) są również HTC One M8 (raz flagowy tajwański korporacja w cenie 25 tysięcy) z podobnym procesorem, takim jak G3 i prostszym wyświetlaczem.

I oczywiście nie można przegapić sensacyjnego flagowego Galaxy S5. Ten model, oferowany w cenie 24 000 rubli, posiada 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, procesor Snapdragon 801. Jest to najbardziej popularny telefon ("Android") wśród wszystkich jego segmentów.

Nie było telefonów z systemem Windows Phone. W szczególności rozmawialiśmy o popularnym modelu Nokia Lumia 930. Telefon ma jasny ekran, stylowy wygląd (ich markowe wielobarwne okładki są jasne i odważne), wysokiej jakości farszu (ten sam Snapdragon) i atrakcyjnej cenie 25 tysięcy rubli.

Kategoria "ponad 30 tys."

Najdroższe są tradycyjnie modele, których cena przekracza 30 000 rubli. To przede wszystkim najnowsze i najbardziej popularne wersje takich "flagowych" producentów, jak Samsung i Apple. W konsekwencji obejmuje to Apple iPhone 5S (którego cena wynosi około 33 tysięcy rubli), iPhone 6 (42 tys. I więcej), a także 6S (46-48 tys. Rubli za sztukę). Są to najnowsze produkty czołowego lidera branży telefonii komórkowej firmy Apple. Co się tyczy koncernu koreańskiego, możemy przypomnieć takie produkty, jak Samsung Galaxy S6 (około 40-42 tys. Rubli) i Samsung Note 4 (cena jest taka sama). Są to najpotężniejsze i najbardziej zaawansowane smartfony, które spełniają wszystkie wymagania rynku. Najnowsze modele opracowane przez tę firmę nie są w żaden sposób gorsze od wskaźników (z punktu widzenia możliwości i z punktu widzenia projektowania) do tych samych "jabłek".

Kategoria "kluczowe telefony"

W artykule, jak widać, nacisk został położony na smartfony – urządzenia z ekranem dotykowym, procesorem i pełnoprawnym systemem operacyjnym. Teraz chciałbym nazwać najpopularniejsze telefony komórkowe. W tym kontekście są to właśnie urządzenia klawiatury "przestarzałe" modele (jak wielu z nich nazywają).

Wśród najbardziej znanych należą Nokia. Modele Nokia 515, 220, 230, 225 są dzisiaj najbardziej sprzedawanymi urządzeniami na rynku wśród kluczowych telefonów. Za nimi trafia mniej znany TeXet TM-229, DEXP Larus B1, Sigma Mobile X-treme DZ67. Telefony te mogą być nazwane bardzo wygodnym w użyciu, niedrogie i praktyczne w codziennym życiu. Można również wspomnieć o Alcatel One Touch 1009X, Samsung S5611, FLY TS111 i tak dalej.

Telefony te są zazwyczaj używane jako dodatkowa para z głównym smartfonem. Często są oni zabierani na możliwość zadzwonienia na numery różnych operatorów, aby w ten sposób oszczędzić na usługach komunikacyjnych.

Wnioski

Mając na uwadze dużą liczbę modeli telefonicznych, możemy stwierdzić, że istnieją różne kierunki, różne kryteria oceny tego, ile gadżet jest odpowiedni dla użytkownika, czy nie. Dlatego przy wyborze urządzenia dla siebie należy jasno zrozumieć, jakie cechy powinien posiadać i po cenie, którą należy zaoferować. A potem wystarczy spojrzeć trochę, aby znaleźć najlepszą opcję dla siebie.

Nikt nie może wcześniej wiedzieć, jak to urządzenie lub ten produkt okaże się w praktyce. Dlatego zalecamy, aby w procesie wybierania modelu zwrócić uwagę na jego sprzedaż i opinie użytkowników, którzy już je zakupili.