847 Shares 2299 views

Co znajduje się w wykazie towarów, które nie mogą być zwrócone

Ustawa o ochronie praw konsumentów przewiduje, że nabywca może zwrócić lub wymienić towar do sprzedaży detalicznej, w którym zostało zakupione. Warunki dla tej procedury może być różne: nie zbliżył się koloru, kształtu, wielkości i tak dalej.

Jednak nie wszystkie produkty można kupić do zmiany lub powrócić do punktu sprzedaży, jeśli nie zostały umieszczone na jakiejkolwiek przyczyny. Jest zatwierdzony przez Rząd wykazu towarów, które nie mogą być zwrócone. Składa się z takich elementów, jak jakieś leki, a także te, które stosuje się w domu jako sposób leczenia chorób, w zakresie prewencji. Obejmuje to wszystkie elementy, które ludzie używają jako higieny osobistej: grzebienie, spinki do włosów i gumki do włosów, a także szczoteczki do zębów, peruki i inne rzeczy.

Wykaz towarów, które nie mogą zostać zwrócone lub wymieniane, zawiera żadnych przejęć, które są kupowane w metrach. Może to być linoleum, dywan, folia i tym podobne. Ponadto, istnieją pewne elementy, które nie mogą zostać zwrócone:

 1. Perfumy, kosmetyki, a także bielizna, skarpety, pończochy i rajstopy.
 2. artykuły gospodarstwa domowego, a także pestycydów i środków chemicznych, które są przeznaczone do stosowania w pracach rolniczych.
 3. metale szlachetne i wyroby z nich.
 4. Wszelkie techniczne złożone produkty, których zakup w karcie gwarancyjnej.
 5. Amunicja, broń cywilne i jego komponenty.
 6. Rośliny, zwierzęta i drukuje.
 7. Samochody, motocykle, rowery, statki i inne pojazdy wodne, które są używane w życiu codziennym.

Jest zrozumiałe, że wykaz towarów, które nie mogą być wymieniane lub zwróconych, zawiera takie elementy. W rzeczywistości, jeśli jest to pożądane, mogą zepsuć w domu tak, że nikt nie zauważył gołym okiem. A potem, gdy produkt wpada w inne ręce, to może być szkodliwe zarówno dla zdrowia i życia ludzkiego. A potem powstają bardziej poważne konsekwencje.

Pamiętaj, że wykaz towarów niepodlegających wrócić, może mieć pewne modyfikacje, które zależą od danego państwa.

Aby móc powrócić zakupu, konieczne jest podjęcie sprzedającemu czek. To potwierdza dokładność zakupu w punkcie sprzedaży. Czek może być albo wytłoczone na kasie, lub wypełnione sprzedawcy na rękach na specjalnym formularzu zawierającym podpis sprzedawcy oraz drukarni.

Wykaz towarów, które nie mogą być zwrócone, będzie bez znaczenia, jeśli dokonaniu zakupu na rynku. Właśnie to jest bardzo trudne do udowodnienia, że zakup później zostało popełnione w danym wyjściu. W takim przypadku należy natychmiast negocjować ze sprzedającym, że wrócisz element, jeśli nie pasuje.

Według wszystkich kryteriów, wszystkie przedmioty, które nie spełniają norm jakości, można podzielić na trzy grupy:

1. Produkty z niektórych niepełnosprawnych – są towary, które są wszelkie odstępstwa od przepisów i informacji, która istnieje na tego rodzaju produktu. Jeżeli kupujący podczas okresu gwarancyjnego, zauważyć brak, może on twierdzi:

 • obniżka cen proporcjonalnie do stopnia szkody;
 • wolne wyeliminowanie wad w określonym czasie;
 • zwrot kosztów pieniężnych, które zostały wydane na wyeliminowanie problemu.

Zauważ, że towary te nie podlegają obowiązkowej wymianie.

2. Produkty z istotnych urazów. W tym przypadku wada musi spełniać jeden z następujących warunków:

 • usunięcie wad trwa dłużej niż 14 dni kalendarza;
 • nie można usunąć w ogóle
 • towarem staje się różna ze względu na obecność takiego małżeństwa, a nie taki, który jest opisany w umowie.

3. podrabiane towary

Cała produkcja, która mieści się w wykazie towarów, które nie mogą być zwrócone, powinny być regulowane przez każdego gniazdka. I braki oraz ich środki zaradcze powinny być dostarczone serwisowania.