473 Shares 5777 views

Jak leczyć zapalenie pęcherza w domu i na własną rękę

Zapalenie pęcherza często dotyka kobiety niespodziewanie. Jak, co drobnostka moczy nogi, skąpane w dalszym ciągu nie całkiem progrevshemsya stawie, usiadł na trawie, a kilka godzin odczuwać pierwsze alarm w stałym parcia na mocz, czasem ból podczas oddawania moczu, dyskomfort, uczucie pieczenia. Że takie uczucia nie stają się przewlekłe, to zdecydowanie, raz na zawsze położyć kres tej choroby. To nie wymaga hospitalizacji, więc staram się mówić o tym, jak leczyć zapalenie pęcherza w domu.


Przede wszystkim, nie zaniedbać leczenia: to nie jest ból głowy – pić pigułkę i natychmiast w pracy. Jeśli zrobisz tak z zapaleniem pęcherza, te tabletki będą twoi najwierniejsi towarzysze życia. Jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego u siebie z ostrych ataków tej choroby nie został zakupiony przewlekłą formę? Odpowiedź jest jedna – w prawo. Właściwe leczenie zawsze zaczyna się od właściwej diagnozy. Jeśli – nie jest lekarzem, nie zdiagnozować samodzielnie. Wyjątkiem może być w przypadku, jeśli kiedyś cierpiał na zapalenie pęcherza, lekarz zdiagnozował chorobę, a ty znowu poczuć te same objawy. W przeciwnym razie, nie można traktować tego, co trzeba.

Ważne jest, aby nie opóźniać i do podjęcia natychmiastowych działań, ponieważ choroba rozwija się bardzo szybko. Po pewnym czasie, dyskomfort zastępuje uczucie pieczenia, a następnie, ból, czasami ciężkie. Aby zatrzymać postęp choroby, należy wiedzieć, jak leczyć zapalenie pęcherza w domu.

Po pierwsze, musimy leżenia w łóżku. Dobry efekt na choroby ocieplenia – butelka ciepłej wody na dolnej części brzucha, umiarkowanie jacuzzi. Ale uważaj: jeśli zauważysz krew w moczu, obróbki cieplnej nie mogą być stosowane – mogą tylko sprowokować więcej krwawienia. Aby usunąć ból, można wziąć spazmalgetiki. Niestety, w niektórych ciężkich przypadkach napić i antybiotykami. Który antybiotyk – przepisane przez lekarza.

Można sprawdzić, co jest w naszej zielonej apteczce, aby zrozumieć, jak leczyć zapalenie pęcherza w domu. Na przykład, prosty wapno herbata z miodem może ogrzać ciało, zwiększyć swój układ odpornościowy do walki z chorobą. a tutaj kawa i alkohol trzeba wziąć wolne. Dieta zbyt dużo wspomaga gojenie pęcherza oraz fakt, że jej błona śluzowa zaczyna powoli odzyskiwać: powstrzymać się od tłuste, smażone, pikantne i kwaśne jedzenie sprawiają, że nacisk na świeżych owocach i warzywach.

W odpowiedzi na uzasadnione pytanie, niż leczyć zapalenie pęcherza w domu, medycyna ludowa zaleca picie herbaty nerek, wywar lub napar z liści mącznicy lekarskiej, żurawina parzona, skrzyp. Wszystkie te zioła są również narażone na zapalenie pęcherza, ale też ma swoje przeciwwskazania. Tak, mącznicy lekarskiej w ciąży nie powinny pić. Bulion zrobić: zaparzyć dwie łyżki suszonych liści filiżanką wrzącej wody, a następnie wypić łyżkę przed jedzeniem.

Innym przydatnym porady jak leczyć zapalenie pęcherza w domu. Pij dużo płynów (zwłaszcza alkalicznej wody mineralnej, mleka, soku żurawinowego i innych owoców, duszone owoce, soki) – to pomoże złagodzić objawy. Nasz babka wylano 4 łyżeczek arvense pół litra wrzącej wody na 20 minut, sączono na gorąco i trawy zastosowano jako kompres podbrzusza i pół szklanki do picia infuzji przez godzinę przed posiłkiem. Ale musimy być ostrożni: cierpi na zapalenie nerek skrzypu przeciwwskazane.

Od pieczenie podczas oddawania moczu eliminuje emulsji melona, który jest również dobry moczopędny. Do jego produkcji zmielić nasiona melona, stopniowo dodając wodę. Weź pół szklanki przed posiłkiem.

Zapalenie pęcherza moczowego jest ważne, aby żyć w cichej i mierzoną życie – często do odpoczynku, mniej nerwowy, wykonać ćwiczenia. Należy również zwrócić większą uwagę do higieny osobistej: przetrzeć tylko w kierunku odbytu, regularnie myć ciepłą wodą. Upewnij się, że nie mieli żadnej biegunki lub zaparcia, które przyczyniają się jedynie do rozwoju choroby. Nie cierpi, gdy chcesz korzystać z toalety, bez względu na to, jak często tam nie chce. Podczas stosunku płciowego, należy antykoncepcyjne barierowe.