327 Shares 1340 views

Złamanie małego palca na nodze: Pierwsza pomoc

Jeśli zdiagnozowano złamanie małego palca na rękę, konieczne jest przeprowadzenie znieczulenia konwencjonalne leki przeciwbólowe, takie jak „Nise”, „Ketanov”, „Ketorol”, „Pentalgin” i inne. Po tym, chcesz przeprowadzić unieruchomienie, tj unieruchomienie nie tylko w miejscu rany, ale poniżej i powyżej niej. Można użyć dowolnego materiału pod ręką. Aby potwierdzić fakt zranienia, trzeba udać się do kliniki lub awaryjnego pokoju do badania rentgenowskiego w miejscu złamania. Zazwyczaj złamanie małego palca, a drugi palec nie wymaga hospitalizacji, zabieg można wykonać w warunkach ambulatoryjnych.


przyczyny

widoki uraz

Złamanie małego palca na nodze może wystąpić, gdy wystawienie wpływ stóp, kompresja i inne czynniki działające na kości nienaruszonym.

patologiczny widok

Występuje przy choroby, zmniejszenie wytrzymałości kości: nowotwory kości, zapalenie szpiku i kości, osteoporozy, nadczynności przytarczyc i innych.

Nasilenie wyróżniać:

– całkowite pęknięcie;

– złamanie małego palca na nodze bez uprzedzeń;

– przemieszczenie fragmentów kości;

– częściowe (pęknięcie bruzdowanie).

Według nieuszkodzone wydzielają skóry:

– złamanie zamknięte – bez rozrywania tkanki, które przylegają do obszarów urazu i nie komunikują się ze środowiska zewnętrznego;

– złamanie małego palca na nodze Open – naruszenie integralności kości wraz z urazów tkanek miękkich i komunikacji z otoczeniem zewnętrznym.

stać się również:

– złamania sochetannye – w połączeniu z urazami narządów wewnętrznych lub czaszki;

– łączy się – pęknięcie jednej lub większej liczby regionów;

– miejscowe.

Objawy są następujące:

1. względna. Obrzęk, ból, zaburzenia, ostry ból podczas ruchu palca, krwawienie skóry lub paznokci.

2. Absolute. Po naciśnięciu – kryzys odłamków kości, nieprawidłowej pozycji palca nienaturalne mobilności.

Względna intensywność objawów występuje w różnym stopniu zawsze tylko z różną intensywnością. W rezultacie, kości tselostnoti naruszenie nastąpi uszkodzenie naczyń o różnych wielkościach. Złamanie małego palca na piechotę towarzyszy naruszenie funkcji, co w zasadzie nie jest szczególnie zauważalny. Dlatego w leczeniu ofiar można zastosować natychmiast, ponieważ na początku nie jest jasne, że kość jest złamana. Ale później ból i wzrost ból zmuszona do wizyty u lekarza.

leczenie

Leczenie zależy od rodzaju urazu. Do otwarcia pęknięcia wymaga szczepionka przeciw wściekliźnie oraz wymagana jest terapia antybiotykowa do zapobiegania wystąpieniu infekcji. Wybór leków po przerwie i natychmiast leczenia zależy od lokalizacji złamania.

falangi złamanie paznokci

Pierwszy znieczulenie. W przypadku uszkodzeń dystalnego paliczka paznokcia wystarczy dokonać unieruchomienie kości. Usuwa resztki krwi, za pomocą łaty stałej.

Złamanie podstawowego i średniego paliczka

Na obszarze stóp nałożyć szynę gipsową. może wymagać operacji w leczeniu złamania w obrębie stawu. Kiedy leczenie chirurgiczne niepełnosprawnych przywrócone po 7-8 tygodniach.