566 Shares 3017 views

Ciasto do wanienek waflowych z mlekiem i bez mleka

Prawdopodobnie wszyscy zachwyceni są tak słodkim deserem jak kanapki waflowe. Jedzenie i podziwianie ich niezrównanego smaku, nawet nie przypuszczamy, że można je łatwo przygotować w domu.


Wafle otrzymały imię z niemieckiego słowa "wâfel", wkrótce zmieniono go na "wafelkę" i już w tym formularzu weszły do języka rosyjskiego. Na samym początku swego istnienia wafle uznano za deser dla biednych. Ale taki przysmak został przygotowany z resztek wyjątkowo dobrego ciasta, w którym dodano wodę i syrop. Wkrótce rozpoczął się kult płytek. Ciasto na tubki stało się prawdziwym odkryciem słodyczy. Proszę, proszę, nasza rodzina z takim retro jedzeniem. Przede wszystkim gospodyni musi zdobyć taki cud, jak elektryczna płytka, która pojawiła się za dniami naszych babć.

Ciasto do rurki waflowej

Aby przygotować taki słodki dom, musisz przygotować ciasto do probówek. To jest najważniejsza część procesu. Pamiętaj, że ciasto na kanale waflowym powinno być koniecznie płynne i nie lepkie, równomiernie rozłożone na powierzchni żelaza. To daje możliwość uzyskania cienkiego arkusza. Ciasto do probówek jest podzielone na dwa typy: ten, w którym wchodzi mleko, i ten, w którym nie ma. Rozważmy każdy z nich.

Ciasto do rurki waflowej (z mlekiem) obejmuje:

  • Jaja – trzy kawałki;
  • Cukier – półtora filiżanki;
  • Mleko i pół filiżanki;
  • Margaryna – dwieście pięćdziesiąt gramów;
  • Mąka – trzy szklanki;
  • Vanillin – jedna saszetka.

Jak przygotować ciasto do wanienek z mlekiem

Najpierw bij jajka cukrem. W tej mieszaninie dodać mleko i stopioną margarynę. Mieszać, stopniowo wprowadzać mąkę, trochę wanilii. Spróbuj ciasta. Jeśli nie masz wystarczająco dużo słodyczy, zwiększ ilość cukru. Niech ciasto się trochę podniesie. Chociaż nasza mieszanina odpoczywa, rozgrzej ciepłe żelazo. Następnie wylej ciasto po jednej stronie łyżką, a następnie naciśnij drugą stronę i piec przez około dwie minuty. Następnie wyjmij powstałą warstwę płytki i natychmiast przekształć ją w rurkę, a na gorąco. Możesz wyprodukować tubki według własnego uznania. Najczęstsze rodzaje wypełnień: mleko skondensowane z orzechami, kremem z kremem i kremem białkowym.

Ciasto do wanienek waflowych bez mleka

Do jego przygotowania potrzebny będzie:

  • Masło lub margaryna – dwieście gramów;
  • Jaja – pięć sztuk;
  • Mąka – jedna szklanka;
  • Cukier – jedna szklanka.

Przygotowanie

Wepnij jajka i dodaj do nich nie bardzo roztopione masło. Następnie stopniowo dodaj cukier i mąkę, dobrze wymieszaj. To nie powinno być grube ciasto. Zasadę przygotowania jest taka sama jak w poprzedniej recepturze: wlać ciasto do naczynia do pieczenia, piec i formować tubki.

Dzień rurki waflowej

Tak, nie marzysz! Amerykanie świętują takie święto 24 sierpnia. Wspomagaj tak wspaniałą tradycję i organizujemy wakacje wafle przynajmniej raz w roku, zwłaszcza, że nauczysz się robić ciasto na wafle z wykorzystaniem wspomnianych powyżej przepisów.