170 Shares 2245 views

Znaczenie słowa „tymczasowy”. Synonimy, antonimy i przykłady

Znaczenie słowa „tymczasowy” przyciąga uwagę, ponieważ wiele mogą zidentyfikować w naszym życiu: praca, relacje, hobby – to wszystko może być zarówno krótkie i długie. Zbadajmy wartość dzisiaj słowa, synonimów, antonimów i przykładów.


znaczenie

Collegiate Dictionary oferuje ten sens: „niestabilny, albo jest ważny przez jakiś czas.”

Wydaje się, że znaczenie przymiotnika intuicyjnie rozumie dziś niemal wszyscy. Ludzie już nie marzą o pracy w jednym miejscu przez 20 lat lub więcej. Oni żyją od projektu do projektu. „Projekt” nazywa się teraz po prostu o wszystkim. A mężczyźni i kobiety umieścić w słowo w dowolnym kontekście większego znaczenia.

Oczywiście, nie domagać się takiej interpretacji, ale określenie „projekt” w swej istocie zawiera podpowiedź zwięzłości. Oznacza to, że każdy, i nigdy w dzisiejszym świecie, że projekt – to edukacja przez 20 lat, a wręcz przeciwnie, wszyscy są przekonani, że jest to praca tymczasowa.

Nikt nie jest teraz planujemy na 30 lat naprzód, a nie tylko dlatego, że „człowiek nagłej śmierci”, to po prostu nikt w szczególności nie są znane, ale dlatego, że świat jest bardzo niestabilne, a sen, co będzie w odległej przyszłości, to nie ma sensu konieczne jest, aby rozwiązać dzisiejsze wyzwania. Innymi słowy, znaczenie słowa „tymczasowy” przenika całe życie człowieka jest tego świadomy, czy nie.

Synonimy

Po definicja słowa „tymczasowy” nie pozostaje w tyle, nadszedł czas, aby włączyć do synonimy. Przymiotnik można zastąpić, gdy była taka potrzeba? Przy okazji, która może być zastąpiona pod uwagę to:

 • minut;
 • uboczny;
 • śmiertelny;
 • kruchy;
 • zawodna;
 • ulotne;
 • niestabilna;
 • krótkotrwałe;
 • przejściowy.

Jak widać, istnieje wiele do wyboru. Oczywiście, każdy ma swoje własne synonim stylistyczne cechy, na przykład, o zakładki czasowej raczej „niewiarygodnych” lub „kruchym” niż „przejściowy”. Ten ostatni może być romans święto. Innymi słowy, trzeba starannie wybrać zastępstwo, biorąc pod uwagę wymagania kontekstu i stylu. Rosyjski (i jest) język nie znosi zamieszania.

O przebiegły stałości

Przez tego słowa znaczeniu „tymczasowy” łatwo podnieść przeciwieństwa – A „stałe” lub „wieczne” (opisane później). Najciekawsze jest to, że te pozornie proste przymiotniki też są konotacje moralne. Tymczasowy – to jest prawie zawsze złe, ale fakt, że stała – to jest dobre.

Podać przykłady zbyt, ponieważ są one zbyt dobrze.

Ale przyjrzeć się kilku znanych definicji drugiej stronie. Change – jest podstawą życia, jeśli człowiek powiedział: „Cześć, miło cię poznać, oto twoje miejsce pracy w ciągu najbliższych 20 lat”, pewnie by krzyczała. Jako takie, stała praca jak cholera. Czytelnik powie, że to jest niesprawiedliwe! Większość ludzi, nawet teraz w tym samym miejscu próbując pozostać tak długo, jak to możliwe.

Czytnik jak zawsze ma rację, ale faktem jest, że ludzie codziennie dokonać wyboru, aby go pracy, czy nie. Po tym wszystkim, może on zrezygnować z pracy w każdej chwili, ale odkłada z powodu przyczyn zewnętrznych i wewnętrznych. Ale jeśli specjalista uwięziony, natychmiast uciekli z takich warunków pracy.

Jeśli chodzi o zatrudnienie, a człowiek mówi: „To nie jest stała z moich zarobków, tak że praca w niepełnym wymiarze czasu pracy od czasu do czasu”, to nie tylko realia życia dyktować mu, co robić, ale jest całkiem w stanie wybrać, gdzie iść.

Przymiotnik „wieczne”

Jeśli omówimy znaczenie słowa „tymczasowy”, to nie można powiedzieć o „wieczne”.

Ze stałymi przerwami istnieje w świecie. I wydaje się, że zawsze była. Rzadko kto potrafił radzić sobie z tej samej rzeczy przez całe życie. Nawet autorzy tych, których kochamy, życie ewoluowały w różny sposób. W związku z tym, że nie będziemy żywić nadzieję życia wiecznego na ziemi nie jest, ale słowo to jest! Dlatego tutaj potrzeba pomocy słownika, bo błędów.

Więc tutaj są – wartości:

 1. Istniejąca od wieków: wiecznej zmarzliny, wieczny lód.
 2. Takie same jak otwartego: zespół był w stanie podnieść kielich do trwałego przechowywania.
 3. Coś, co jest stale powtarzany, nawykowe, ciągłe zawsze śpiewa pod prysznicem.

Rozumie się „wieczne”, jak całe życie, jeśli nie do inwazji na terytorium debaty religijnej. Oznacza to, że jeśli człowiek jest ustawiony, na przykład, w kranie kuchennym i hydraulik mówi mu, że wieczne jednostki, to znaczy: będzie trwać przez wiele lat. Urządzenie może, oczywiście, aby żyć i wnuków, ale jest to mało prawdopodobne.

Albo na przykład, nastolatek słucha hard rock, a moi rodzice myślą: „To będzie zawsze!” Ale w następnym roku, chłopiec już włączony do Bacha niż niewymownie zadowolony z krewnych.

Czy jest jakiś sprzeciw wobec doczesny i wieczny?

W języku istnieje taki kontrast jako synonimy i antonimy. W życiu, co do zasady, tym bardziej trudne, ponieważ trudno jest wypowiedzieć się na jutro. Czasami ludzie nie uruchomić firmę od lat, a potem to wszystko sprowadza się do końca, a staje się wieczny czas. Ale zdarza się i odwrotnie: ktoś chce jeździć na burzę w jakiejś bezpiecznej przystani, jest tymczasowym w niepełnym wymiarze czasu, a następnie przekształca się w umowę o powołaniu dożywotnią, albo po fakcie.

Zaletą pracy w krótkim czasie, że wymaga ciągłego poszukiwania, rozwoju. Życia poprzez ruch staje się bagno, nie stagnacji.

Stabilność ma swoje zalety: Wiara w przyszłość, spokoju, pewności.

I pomimo tego, że w języku słowo „tymczasowy” i „stały”, „wieczne” rozwiedzionej, czytelnik może swobodnie dokonać wyboru na korzyść jednej lub drugiej strony.