582 Shares 8120 views

Jak gotować ciasto bez jaj podczas Wielkiego Postu i na każdy dzień

Mogę gotować obfite, pyszne ciasto bez jajek? Bez wątpienia tak! I istnieje wiele sposobów wytwarzania takiego testu, jak piasek, i drożdże. Tradycyjnie, jaja nie są dodawane do, na przykład, ciasta chlebowego, a bułki i chleby mają dobre gospodynie włączyć bujne i smaczne.


Ugniatać masło drożdżowe ciasto bez jaj bułki i ciasta, wymaga sporo czasu, około 10 minut kolejną godzinę i pół, konieczne jest, aby iść w górę, a za dwie godziny w swojej piekarnik brązowe smaczne bułki i ciasta.

Tak więc, aby przetestować trzeba: paczkę z suchych drożdży, dwóch lub więcej łyżek cukru, sól do smaku, pół kilo mąki, 50 g oleju roślinnego lub rozpuszczoną margarynę i kubek jogurtu w temperaturze pokojowej. Doświadczony gospodyni zaleca, aby ciasto okazało soczysty i miękki, najpierw upewnij się napar. W tym celu wszystkie wymagane liczby drożdży, cukier, sól, a trzecia część mąki miesza się z jogurtem, pokrywa pojemnika lub ręcznikiem tkaniną i umieszczone w ciepłym przeciągów lokalizacji do podnoszenia. W ciągu 40 minut, aby podnieść napar dodać resztę mąki, masła lub margaryny, dobrze i bardzo dokładnie wymieszać, a następnie mieszaninę pozostawiono do zniesienia, nie martw się, nie zakłóca i nie obraca. Pół godziny później, gdy ciasto zwiększy swoją objętość co cztery lub pięć, to powinno być cięte na drobne przedmioty lub jednym dużym wypełnieniem kołowego.

W ramach eksperymentu, zamiast jogurt ciekły może śmietanę. Ciasto bez jajek ze śmietaną jest bardziej krucha.

Do cięcia i formowania ciasta z niego różnorodne produkty, są one umieszczone na blasze, szczotka z białkiem lub syropu cukrowego i zawsze odstawia się na 20 minut przed wysłaniem w piekarniku.

W ostatnich latach coraz ważniejsze dla nas jest coraz czczo i przygotowanie różnych potraw bezmięsnych. W tym okresie specjalne ciastka wykonane z chudego ciasta, który nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego, takie jak jaja, mleko i masło. Czasami takie testy jak drożdże i bez drożdży. A ci, którzy oglądają ich postacie, przedmioty użytku z chudego ciasta można nie tylko w czasie Wielkiego Postu, ale przez cały rok, ponieważ uzyskuje mniej kalorii i więcej dietetyczny.

Ciasto bez jajek i mleka drożdży miesza się w następujący sposób. Kilogram przesianej mąki miesza się z pakietu drożdży instant, dodać szkło lub pół szklanki ciepłej wody, soli, cukru smak i pół filiżanki oleju roślinnego. Wszystkie składniki są dokładnie wymieszane. Im dłużej ciasto ugniata, tym lepiej będzie działać, i to jest łatwiejsze i bardziej wymyślne ciasta uzyskane od niego. Ciasto pozostawiono do ogrzania się dwukrotnie. Po pierwszym wzroście ponownie mieszano i pozostawiono na jedną godzinę w cieple. Ciasto, podniesiony po raz drugi, pokroić na ciastka lub hamburgery.

Aby przygotować ciasto bez drożdży, bez jaj, mleka i oleju w misce z mieszanym szklance ciepłej wody i pół szklanki oleju roślinnego, dodać sól i cukier do smaku. Do tej mieszaniny dodać przesianej mąki stopniowo. Aby ciasto okazało się niezbyt grube, ale nie jest zbyt cienki, to zajmie około dwóch szklanek mąki. W procesie wyrabiania ciasta trzeba dodać łyżeczkę sody oczyszczonej, ocet zagashennoy. Promeshannoe Cóż, to łatwo jest daleki od rąk, staje się miękka i elastyczna.

Przaśnego ciasta bez jajek najlepiej nadaje się do pieczenia tarty, jak to jest w smaku i gęstością przypomina kruche. Bardzo dobrze ją wykorzystać do produkcji czekolady pierników. W tym celu, w trakcie przygotowań do mąki trzeba dodać kakao, cynamon, goździki i kardamon naziemne i mąki wziąć trochę mniej niż to konieczne dla receptury sprawiają, że ciasto okazał więcej płynu. W razie potrzeby, jaj ciasta można dodać orzechy lub rodzynki.