865 Shares 6978 views

Drewniana podłoga w domu z betonu komórkowego z ich rąk (zdjęcie)

Konstrukcja wykonana z betonu komórkowego, ma swoje własne cechy konstrukcyjne, które wymagają szczególnej uwagi w swojej aranżacji. Dokonując nakładania w domu gazobeton, należy pamiętać, że ten materiał jest wystarczająco lekkie i mobilne. Dlatego ciężkie belki w takim domu nie jest całkowicie pasuje, ale najlepszym rozwiązaniem jest podłoga parkiet dębowy. Taka rama zapewni minimalne obciążenie na ścianach nośnych, co zapewnia stabilność poszczególnych bloków i pęknięć na ścianach.

Zalety podłóg drewnianych

Poza wagą, mają drewniane podłogi istnieje szereg innych pozytywnych cech:

  • Jest absolutnie przyjazne dla środowiska materiałów.
  • Sufit kosztów, z drewna, o wiele niższy niż ramy innych materiałów.
  • Montażu drewnianej podłodze w domu betonu komórkowego z rękami jest bardzo prosta i z należytą starannością pod działaniem siły nawet początkujący w budownictwie. Ponadto, praca zajmie sporo czasu i nie wymagają użycia specjalistycznego sprzętu.

Drewno – materiał „oddycha”, co jest bardzo ważne dla prawidłowego wilgotności i cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu, a nawet jeśli tylko pokrywają będą wykonane z takiego materiału, będzie znacznie poprawić mikroklimat w pomieszczeniach.

wady drewna

Niestety, wyroby z drewna oprócz zasługi, istnieją również wady, które muszą być brane pod uwagę, dokonując nakładania w domu gazobetonu.

W pierwszej kolejności ten materiał zagrożenia pożarowego, która narzuca pewne wymagania dotyczące przestrzegania bezpieczeństwa w takim domu.

Nakładające się dość dobrym przewodnikiem dźwięku, dzięki czemu instalacja jest konieczna, aby położyć dodatkową izolację akustyczną.

Drewno jest bardzo narażone na działanie wilgoci i nie lubi temperatura spada pod wpływem których zmienia swoje właściwości. Punkt ten powinien być również brane pod uwagę w trakcie budowy.

Drewno – materiał nie jest wystarczająco silny, więc dokonując parkiety dom gazobetonu, należy zainstalować odpowiednią liczbę elementów nośnych.

Przygotowanie do pracy na produkcji zachodzenia ramie

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, trzeba przygotować się na materiale ramy produkcji, a ściany domu. Fakt, że beton komórkowy – nie bardzo trwały materiał, który nie znosi obciążenia ściskającego, więc nie jest to absolutnie konieczne, aby wzmocnić procedury.

Jest to szczególnie ważne dla ramek między podłogą, które obejmują podłogę z drewna twardego w domu betonu komórkowego podpiwniczenia. Takie zasady ponosi nie tylko ciężar materiałów stosowanych w budownictwie, ale także obciążenie meble zainstalowane w domu i ludzi mieszkających w nim. W tym przypadku, test nakładania i pionowych i poziomych obciążeń, które następnie wywierają wpływ na ściany z betonu komórkowego.

Wzmocnienie ścian gazobetonu

Bloki z betonu komórkowego, tylko posadzone w roztworze lub specjalnym klejem nie zawsze wytrzymują obciążenie rozciągające, a więc wykonać zbrojenie ścian. I to działanie jest nie tylko najlepiej zrobić przed zainstalowaniem drewnianej podłodze w domu gazobeton, ale również w procesie budowania ścian co 4 rzędy montowanych urządzeń. Co więcej, procedura ta zapobiega interakcji z belek drewnianych bloków obrazów.

Na wzmacniający pasek będzie następnie przymocowane belki za pomocą specjalnych płyt odpornych na korozję. W celu wykonania zbrojenia na powierzchni klocków są cięte rozmiar 12×12 mm Stroebe iw tym układa się zbrojenie. W przypadku zaprawy cementowej w ścianach pozostawiono r odstępy wzmacniające i szwów.

Obróbka drewna

Ponadto do wytwarzania ściany jest konieczne w celu skompensowania wszelkich braków surowca drzewnego. Przed dokonaniem twardego drewna w domu z betonu komórkowego, materiał, który ma być traktowany z impregnacją, zapobiegając gnicie, wygląd pleśni oraz zmniejsza pochłanianie wody. Wszystkie te narzędzia można nabyć w materiałach budowlanych przechowywać lub używać starych metod antyseptyki. Na przykład, stosowany jako środek konserwujący i impregnacji bitumem lub masy uszczelniającej. Zaleca się również, aby objąć materiał środki zapobiegające drewna opałowego.

Funkcje montażowe

Specyficzne właściwości drewna zdefiniować kilka rozwiązań konstrukcyjnych w produkcji podłóg.

W pierwszej kolejności, wszystkie elementy nośne są wzmocnione metalem, na że wszystkie połączenia w suficie są zamocowane między płytami ze stali nierdzewnej. Jeśli powierzchnia jest na tyle duża, trzeba dodać dodatkowe elementy, takie jak kolumny lub poprzeczek.

Grubość belki jest obliczana w oparciu o planowany odbiorniki oraz 15-20% rezerwy.

W zależności od rozpiętości, rodzaju użytego drewna i obciążenia na podłodze drewnianej w budynku napowietrzonego obliczonej odległości pomiędzy belkami nośnymi. Jednocześnie przestrzegać zasad: im wyższy lot, tym więcej trzeba zainstalować belkę. Jest to konieczne, aby wyeliminować odkształcenia belki pod własnym ciężarem i opiekuna.

Instalacja belek nośnych

Montaż belek nośnych jest chyba najważniejszym zadaniem, które następnie zostaną niezawodność i trwałość zależna od całej konstrukcji podłogi.

Aby zainstalować belek, w bloki z betonu komórkowego jest wyciąć specjalne nisze, w których są ułożone w poprzeczkę. Koniec belki są cięte pod kątem 75 stopni, a także obróbce uciętej dowolny dostępny antyseptyczny. Następnie przeprowadzono szczeble końcowych hydroizolacji za pomocą bitumu lub kit i jego likwidacją pokrycia dachowego.

Belka do otworów w ścianach, które również muszą być izolowane z wełny mineralnej lub pianki polistyrenowej, będzie zapobiegać wilgoci w drewnie. Gdy jest to obserwowane w 3 cm szczelinie pomiędzy końcem pręta i ściankami wnęki.

Po końcowym ustawianiu plamki na szczelinę w rowki są wypełnione szczeliwem poliuretanowej lub specjalnego rozwiązania.

Bardzo długie belki ponad 4,5 m przy prigibanii może zniszczyć wgłębienie dolnej części, dzięki czemu krawędź jest wykonywane fazki 5 mm.

Budowa izolacji toczenia i układania

Drewniana podłoga w domu z betonu komórkowego (zdjęcie poniżej) wymaga obowiązkowego umieszczania hydro i termoizolacji. Pierwotnie wykonywane poprzeczki do mocowania boazerii. Co do zasady, należy użyć prętów 50×50 mm, które są ustalone przez panele z desek.

W dolnej części prętów działać headliner, najczęściej używanych płyt gipsowych lub płyt wiórowych. Te materiały również mają małą masę, a następnie poddanie powłoki jest najbardziej korzystne, gdy prace wykończeniowe.

W górnej części szpuli paneli układa się płyty z wełny mineralnej, albo bardziej nowoczesne izolacyjnego – styropianu, który ma podwójną funkcję – nie tylko izolację, ale także redukcję szumów.

Zwykle grubość izolacji wynosi około 10 cm, a gdy nakładają się na poddaszu i, jak również w przypadku zimnego izolacji piwnicy jest konieczne zwiększenie wysokości 20 cm. W przypadku korzystania z wełny mineralnej, a dodatkowo pary wodnej odbywa się, zapobiegając materiału uwodnienia i zapobiegając powstawaniu skroplin. W przypadku polistyrenu można pominąć ten etap – sam materiał jest doskonałym działaniem wody.

Izolacja ustanowione na legarach z przerwą 50-70 cm, i są one zamontowane na deski podłogowej. Zatem różnica pomiędzy płytami izolacyjnymi i nie jest to konieczne do wypełnienia wszystkiego, jest to niezbędne dla jakości cyrkulacji mas powietrza , które mogą uniemożliwić pojawienie się grzyba i pleśni na powłoki wykończenia.