783 Shares 2911 views

Suche grzyby: opis, zdjęcia, cechy

Wspaniałe grzyby jadalne grzyby – suche – powszechne w iglastych i lasy mieszane. Ten typ nazywany jest gołąbek smaczny, lub podgruzdok. W rzeczywistości, tego rodzaju gołąbek. Te grzyby – rzadkie mieszkańcy lasów, aby je znaleźć o wiele trudniejsze, mają gorzki sok mleczny. Tak zwane suche grzyby rosną od lipca do października w gajów brzozowych, sosnowych i borów, a ich liczba jest po prostu niesamowite. Wykryć te białe rosły w suchej glebie ciemnym lasach iglastych jest bardzo prosta. Bezbronny biały podszywanie ciemnym tle ziemi i opadłych igieł. Ale wśród poszukiwanie trawa jest skomplikowany: trzeba dokładnie przyjrzeć się bliżej do każdego guzka.

Lactarius suchego białego ma gładką powierzchnię. Młodych owocujące organy ją z lekkim niebieskawym odcieniem, nawet bardziej zauważalne niebieski kolor na odwrotnej stronie grzyba. średnica zaślepki może być do 20 cm, przy czym pierwszy kształt jest zawsze wypukłą z niewielką dołu od środka do krawędzi zawinięta w dół. Starszy suchy pieczarkowy (zdjęcie poniżej), tym bardziej objawia kapelusz pogoda jest suche pęknięcia w deszczowe lato koniecznie zjadane przez ślimaki i muchy. Z biegiem czasu, są żółte i brązowe plamy na całej powierzchni. Shiitake sucha – płytkowe grzyby gęsty biały pulpy, bez wyraźnego smaku i zapachu.

Płytki są białe, płynnie przechodzącą w stopie. Ona podgruzdka krótki, silny, jego powierzchnia jest gładka, gęsta ciałem, stare same grzyby – luźne, prawie zawsze zjedzone przez robaki. Suche grzyby są rzadko czysta i biała, jeśli tylko na początku wzrostu. W każdej pogodzie, czy to będzie susza lub deszczowe lato, trafią robaki, jak również na ich kapelusze jak zorganizować zasadzkę muchy grzyb.

Suche grzyby są uważane za jadalne. Rzeczywiście, może to być sól, gotować, smażyć słone. Ale coraz częściej idą do wytrawiania, jak przygotowania do zimy. Jeżeli w wyniku wędrówki w lesie grzyby dostać wystarczająco dużo mleka, to trzeba jak najszybciej rozpocząć leczenie. Oczyścić i umyć grzyby będzie dużo łatwiejsze, jeśli moczyć je we wrzącej wodzie przez 20-30 minut. Kruche nakrętka na skutek działania wysokiej temperatury staje się bardziej miękka i plastyczna. Aby szybko pozbyć się brudu uwięzionego pomiędzy płytami, grzyby umyć pod bieżącą wodą. Po czym można je umieścić w solenia. Ponieważ grzyby nie wydzielają mleczny sok, miąższ ma gorzki smak, jak prawdziwy surowych grzybów mlecznych. Dlatego, grzyby mogą być solone, to znaczy stać w solance przez tydzień, po czym mogą być one spożywane.

Dobre młode osobniki i palone. W tym celu ich pierwszym powitalny wrzącej wody, przemywa, tnie na małe kawałki i smażone w gorącym oleju przez 15-20 minut. W tym przypadku, kawałki są nieco sztywne, z ostry i przyjemnym łagodnym smaku. Należy zauważyć, że aby przygotować w ten sposób można tylko podgruzdki którzy nie mają mleczny sok na cięcie. Wszystkie inne podobne grzyby produkujące biały sok, mają ostry gorzki smak. Ta gorycz znika w solance, po 1,5-2 miesięcy. W suchych Gruzdev takich nieprzyjemnych cech tam. Grzyb dobrego smaku i jest łatwy w obróbce!