233 Shares 6504 views

Ropiejące oczy noworodka – powód do niepokoju?

Wiele matek zadać pytanie: „Mamy noworodka, oczy mu rozkłada się. Co mamy robić? „Dyskusje nie może tu być! Ropiejące oczy noworodka – powód do szukania pomocy lekarskiej.


Zdrowe dziecko rodzi się niemal sterylne. W ciągu kilku pierwszych sekund życia jej organu stoi ogromny przepływ bakterie, wirusy, alergeny i po prostu różnymi substancjami. Odporność malucha aktywnie „uczy się” świat, walczy, „nauka” i „pamięta”. Ale z tego samego powodu w pierwszych miesiącach dzieci są bardzo podatne na infekcje.

Jeśli rodzice zauważyć ropiejące oczy noworodka, wówczas najprawdopodobniej zapalenie dziecka z muszli ocznej – zapalenie spojówek. Jest to jeden z głównych powodów, że należy udać się do okulisty. Każdy rodzic musi to zrozumieć.

Dlaczego oko jątrzyć u noworodków

Powłoka gałki ocznej – spojówki – stale przemyto bakteriobójcze łzy. Noworodki często zator z gruczołów łzowych resztek tkanki płodowej (lekarze nazywają ten stan „zapalenie woreczka łzowego”). Ze względu na brak łez wysycha i staje się podatny na zarazki, dziecko rozwija się zapalenie spojówek. W zasadzie, to choroba jego przyczyny mogą być czysto bakteryjne lub wirusowe i alergiczne lub autoimmunologicznych. Ale to było ropiejące oczy noworodka – jest wyraźną oznaką infekcji bakteryjnej.

Oczy mama musi okresowo myć niemowląt, stosując jako naturalne (rumianek, herbata brzeczka mocna parzonej herbaty) i syntetyczne (przeciwbakteryjne preparatu kropli „Furatsilinom”) materiału. Ropiejące oczy noworodka łatwiejszego profilaktirovat niż leczyć. Oczywiście, najlepiej jest używać naturalnych środków, o których mowa powyżej w warunkach względnego zdrowia. Ale jeśli opracowane spojówek, używanie narkotyków staje się wiążąca (oczywiście po konsultacji z okulistą).

Jak prawidłowo myć ropiejące oczy noworodka

1. Wziąć czyste gazy (w aptece lub siebie sztuczne), stosowane do tego roztworu leku „Furatsilinom” lub rumianek.

2. Miękki ruch posiadają krawędź zewnętrzną do wewnętrznej oka do nosa, usuwa ropę.

3. Tampon rzut. Jeśli pralka jest konieczne powtórzenie, a następnie używamy nowy pusty, który jest ponownie zwilżonej w roztworze.

Po przemyciu kropli może ściekać przeciwbakteryjne przepisanej przez lekarza.

Jeżeli po zabiegu, można zauważyć, że Glazik nadal rozerwać, to jest prawdopodobne, że kanał łza jest zablokowany. Jedyną rzeczą, którą można następnie zabrać do domu – jest wykonywanie masażu.

1. Dokładnie umyć ręce.

2. Przesuwanie w górę iw dół masując kącikach oczu blisko nosa (woreczek łzowy są tutaj). Musimy zrobić 6-10 Migracja z pewną siłą.

3. Wskaźnik skuteczności masażu są ropne wydzieliny z gruczołów łzowych. Usunąć je za pomocą wyżej opisanego pranie.

Pamiętaj, że wszystkie te procedury muszą być wykonywane dopiero po konsultacji i badania okulisty pediatrii. Jest możliwe, że Twoje dziecko będzie potrzebować do mycia kanałów łzowych. Proces ten jest dość poważna, ponieważ niesie tylko specjalista. Bez tej procedury, przeprowadzane w środowisku szpitalnym, zapalenie wystąpi ponownie i ponownie.