239 Shares 8068 views

Rocket and Space Khrunichev roślin

Firma, najlepiej znany jako Missile Plant. Khrunichev (choć w swojej historii miała ona różne nazwy), – legenda rosyjskiej nauki i przemysłu. Firma ta od prawie 100 lat. Produkty wytwarzane przez rośliny, w całości można uznać kwestia dumy narodowej w Rosji. Ten legendarny rakieta nośna „Proton”, obiecując „Angara”. Zakład projektuje jeden z najbardziej obiecujących w globalnym rozwoju przemysłu kosmicznego – akcelerator „Bajkał”. filie firmy produkują różne inne istotne produkty przemysłu lotniczego Rosji.


produkty

Jednym z flagowych rosyjskiego przemysłu obronnego – Rocket i Space Plant. Khrunichev. Jego oficjalna nazwa, oczywiście, brzmi inaczej. Mianowicie – Federal Państwo unitarne Przedsiębiorstwo „Badania stanu i Production Space Center of MV Khrunichev ". Wystarczy nacisnąć i obywateli do komunikowania się ze sobą na krótką nazwą zatrzymany – więc ta marka jest znana.

Fabryka Khrunichev w rzeczywistości – kilka przedsiębiorstw zlokalizowanych w różnych częściach Rosji. Wyprodukowali wiele rodzajów rakiet i technologii kosmicznych. Najsłynniejsze próbki produktów – Rocket "Proton", "Kosmos-3M", "rokot" i "Angara". Wśród obiecujących wydarzeń – wielokrotnego użytku przypominające „Bajkał” pocisków.

historia

Khrunichev zakład został zwodowany jako firmę o nazwie „Russo-Balt-2”. Rok jej powstania – 1917 Th. Jednak od połowy 1920 roku zaczął być produkowane samoloty generowanych przez projekty samolotów Tupolew, Ilyushin, Archangielsk, Petlyakova. W 1950 roku fabryka wyprodukowała bombowce „Bison” zaprojektowane Myasishev. W 1961 roku zakład otrzymał prawie nowoczesną nazwę – „Zakład Budowy Maszyn nazwany MI Khrunichev „- i zaczął się specjalizować w produkcji rakiet i kosmicznych technologii. Na niej kilka pokoleń pocisków, stacja „Salut” zostały wydane i „Peace”. W 1993 roku zakład Khrunichev uzyskała obecną nazwę. Jego konstrukcja zawiera również Biuro „Salute”. W 2007 roku, jego obecna forma prawna została przypisana do zakładu – landu jednolitego przedsiębiorstwa. Tam struktury stowarzyszone, takie jak, na przykład, firma „Długość” (Moskwa). Roślin. Khrunichev łączy również Biuro nazwie. Isajew, Woroneż Zakłady Mechaniczne, aw 2008 roku dołączył do przedsiębiorstwa Perm z "Proton-PM", w 2012 – Ust-Katav Plant. SM Kirov.

„Proton” rakieta

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych próbek produktów wytwarzanych przez Centrum dla swoich firm. Khrunichev (roślina, której opinie ludzi stały się jednym z fundamentów publiczne postrzeganie władzy radzieckiego przemysłu obronnego – taki, który znajduje sie w Moskwie) – rakiety „Proton”. Ona pojawiła się w toku rozwoju na stworzenie międzykontynentalnej rakiety balistycznej UR-500. W trakcie modernizacji ICBM pojawiła nośnej „Proton-K”, który stał się, w opinii wielu ekspertów, najbardziej udanego modelu radzieckiego pocisku w swoim segmencie.

Skomercjalizowane zastosowanie „Proton K” wydanego w 1996 r (Astra Europejskiej satelity 1F się na orbicie). Następnie uruchamia od kilkudziesięciu klientów indywidualnych została przeprowadzona. Rosyjscy inżynierowie opracowali również wersję „Proton”, dostosowanego do wyjścia obciążenie na orbicie geostacjonarnej. Kto zmodyfikował rakietę, która nazywana jest „Proton-M” jest najczęściej stosowany w serii.

„Angara” rakieta

Rozwój rakiety „Angara”, według wielu ekspertów – jeden z kluczowych obszarów rosyjskiego przemysłu kosmicznego. Jest to cała rodzina pocisków (czyli tych, które należą do klasy „Easy”, jak również te, które są „ciężkie” nośniki).

Oczekuje się, że niektóre próbki może podnieść orbitę 35 ton ładunku. Głównym rozwój rosyjskiego konkurenta – Falcon rakiet (w „ciężkich” wersji) amerykańskiej firmy SpaceX. Ciekawostką jest fakt, że tutaj jest konfrontacja między korporacji państwowej z pół wieku historii i bardzo młodym spółki prywatnej, stworzony od podstaw. Rozwój modułów „Angara” w tym samym czasie został zaangażowany nie tylko Moskwa – Plant. Khrunichev znaleźć partnerów w Korei Południowej. Specjalnie do używania z rakiety „Angara” stworzył akcelerator „Bajkał”, przeznaczony dla wielu tras.

Akcelerator „Bajkał”

Works „Bajkał” jest dość proste, a jednocześnie wykonywać podstawowe funkcje. Z pomocą etapie Rocket Booster wznosi się na wysokość około 70 km. Następnie silnik jest włączony „Szopy”, po którym pocisk na orbicie. „Bajkał” w międzyczasie odłączyć od pojazdu i wrócił na Ziemię, jak samolot. Po kontroli i wprowadzić niezbędne zmiany mogą być ponownie wykorzystane: w projektach, które Khrunichev roślina jest publiczna, stwierdzając, że „Bajkał” jest w powietrzu 25 razy (ale w trakcie poprawy tej liczby naprawdę przynieść kompleks do 200).

Głównym partnerem zakładu. Khrunichev nad projektem „Bajkał” – NPO „Molniya”. Zakłada się, że akcelerator będzie mieć wadze od około 130,4 ton i długości od 27 m i średnicy (w środku) 2,9 m składnika klucz „jeziora.” – Uniwersalny Moduł pocisk (URM) wyposażony ogona, skrzydła, napędowego podwozia i inne systemy.

silniki

Centrum córka struktura im. Khrunichev – „Woroneż Zakłady Mechaniczne” – zbiera wiele rodzajów silników dla przemysłu lotniczego. Historycznie, pierwsze jednostki M-11 były zamontowane na płaszczyznami PO-2. W latach po II wojnie światowej w zakładzie zaczęła produkować silniki Ash-62IR, M14V26 i innych próbek kruszywa dla różnych typów samolotów. Od późnych lat 50. w Woroneżu zaczyna produkować silniki rakietowo-kosmiczne: RD-0109 RD-0210 RD-0114 (są one ustawione na «Proton») i innych jednostek high-tech.

Teraz fabryka pracuje w zakładzie produkcji RD-191 rakiety „Angara”. W tej chwili, wśród rosyjskich firm tylko VSW ma potencjał uwolnienia silników lotniczych tłok. Jednostki uczestnictwa emitowane w Woroneżu, na szkolenia i samolotów sportowych, i helikopterów do różnych celów.