791 Shares 8898 views

Alcatel 5036D: opinie. Telefony komórkowe Alcatel POP C5 5036D

Powrót na początku 2014 roku, trafił do sprzedaży smartfon klasy budżet Alcatel 5036D. Opinii o tej specyfikacji gadżet i programu napełniania – to jest coś, co zostanie opisane w tej krótkiej recenzji.


Zasoby sprzętowe devaysa

Głównym elementem, który określa możliwości komputera dowolnego smartfona – jest CPU. To z jego parametrami i rozpocząć przegląd. Alcatel POP C5 5036D smartfon oparty jest na chipie skromnym firma produkująca „Biblioteka” – MT6572. Jest to 32-bitowy procesor RISC, składający się z dwóch jąder Cortex-A7 architektury. Częstotliwość zegara chipa półprzewodnikowego może być dynamicznie zmieniane. W jednym trybie, minimalne obciążenie modułów obliczeniowych jest odłączony, zaś drugi pracuje przy 300 MHz. Z kolei w aplikacji startowych intensywnie działają naraz rdzenia 2 o częstotliwości 1,3 GHz. Wśród 2 żetony krystalicznych tej architektury jest jednym z najwyższych wskaźników. Drugim ważnym elementem, określające możliwości obliczeniowe devaysa – ta karta. W tym przypadku mówimy o karty graficznej „Mali 400MP2”. To uwalnia zasoby procesora, co zapewnia płynne działanie Alcatel One Touch 5036D. Opinie zadowolonych właścicieli opisane smartfon po raz kolejny potwierdzone. Teraz Podsumowując. Wypełnienie sprzętowa tego typu smartphone jest wystarczająca dla większości codziennych zadań. Począwszy od słuchania muzyki i korzystania z internetu, a kończąc filmów i gier średniego szczebla – z wszystkimi tego gadżetu może obsługiwać. Tylko wtedy, gdy jego platforma sprzętowa nie wystarczy – to jest najbardziej wymagających gier, które pojawiły się stosunkowo niedawno. Ale to jest smartphone budżet poziom wejścia, a do uruchomienia najbardziej wymagających zastosowań wymaga droższej urządzenie mobilne z lepszej wydajności. Więc narzekać, być może, nie co.

Podsystem graficzny urządzenie

Jest to dobry wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala montowane na Alcatel 5036D. Przegląd parametrów wskazuje, że matryca wykonana jest z nią trochę przestarzałą technologię LED. Jest to znacznie zmniejsza niuanse kątów. Ale to urządzenie jest entry-level, a zatem zaproponować mu żadnych wymagań w tym zakresie jest niesprawiedliwe. powierzchnia wyświetlacza jest traktowany z zaledwie dwóch dotknięć. A ekran wyświetla poziom 16 milionów różnych odcieniach i ma jedną z najbardziej popularnych do tej pory, rozdzielczość 480 x 800. Reszta jest wystarczająco wysokiej jakości wyświetlacz o doskonałej barw. Zgodnie z oczekiwaniami, ten smartfon ma dwie kamery. Na panelu przednim wyświetlane normalne VZHA – czujnik kamery 0,3 Mn. Oczywiście, można oczekiwać czegoś nadprzyrodzonego nie pochodzi od niej, ale do dokonywania regularnych połączeń wideo z jego pomocą jest to możliwe. W innych przypadkach w tym gadżecie jest głównym kamera na tylnej stronie urządzenia. Jego czujnik jest czasami lepiej – posiada 5 megapikseli. Jeśli jest to lampa błyskowa LED. Generalnie, jakość obrazu jest całkiem do przyjęcia w Alcatel 5036D. Cechy, które wyraźnie nie wystarczy – to autofokus. Jeśli ta opcja była, zdjęcie czasami byłoby lepiej. Istnieje również wsparcie dla nagrywania wideo w „EychDi” -quality.

pamięć

Bardzo skromny podsystemu pamięci w Alcatel 5036D. Przegląd parametrów technicznych oznacza to, że jest ona zintegrowana z 512 MB pamięci RAM. Tych użytkowników, dla ich potrzeby można użyć około 200 MB. Bądźmy realistami – jest bardzo mały w tej chwili. Aby rozwiązać ten problem jedynie poprzez zainstalowanie specjalistycznych narzędzi. Jednym z nich jest „SM-akcelerator”. Będzie monitorować ilość wolnej pamięci RAM, a jeśli będzie to całkiem sporo, będzie oferować oprogramowanie do optymalizacji i zamknąć niepotrzebne aplikacje do tej pory. Podobna sytuacja oraz z wbudowaną pamięcią. Jego całkowita objętość jest 4 PL. W tym przypadku, w tym 2 GB, użytkownik może wykorzystać według własnego uznania. Problem ten może być rozwiązany tylko przez zewnętrzny napęd. Ten gadżet ma gniazdo transflesh kartki. Maksymalna ilość – 32 GB. To jest zupełnie wystarczające dla wygodnej pracy, ale trzeba kupić tego akcesorium oddzielnie, ponieważ nie jest zawarty w dostawie.

Case i użytkownik doświadczenie na tym gadżecie

Obudowa z tworzywa sztucznego jest słabość Alcatel POP C5 5036D. Przykryć i pokrywa ochronna na panelu przednim powinna natychmiast kupić i obowiązkowe. Powłoka może być on lub błyszcząca lub matowa (ta informacja sprawdzić ze sprzedawcą przed zakupem). Ale w każdym razie, nie jest łatwo zepsuć. Na górnej stronie gniazda audio smartfonu i usunięto przycisk zasilania. Na prawej krawędzi są wahania głośności. Dno ukrył standardowego portu mikroYuSB i potoczną mikrofon. Powyżej ekranu są dwa ważne elementy smartphone: słuchawki i przednia kamera VZHA. Pod wyświetlaczem, zgodnie z oczekiwaniami, istnieją trzy standardowe dotyk przyciski sterujące. nie jest pusty i tylną pokrywę. Na nim, oprócz zwykłego głośnik i głównej kamery z podświetleniem, istnieje również otwór mikrofonu, który podczas rozmowy tłumi hałas zewnętrzny. Mimo dość imponujących wymiarach (131 x 70 mm) i wyświetlaczem o przekątnej 4,5 cala, język ten nie jest obracany smartfon o nazwie „łopata”. Jest dogodnie usytuowany w dłoni, może być łatwe i proste do opanowania. W tym samym czasie druga ręka pozostaje wolna.

możliwości akumulatorów

Smartphone Alcatel POP C5 5036D wyposażony jest dostatecznie pojemny akumulatora 1800 mA / h, i przez to nie jest zadowalająca autonomii. Procesor w tym devayse wydajnej energii (dla tych celów, i zaleca się użyć architekturę Cortex-A7). Dlatego jednym naładowaniu potrwa 2 dni intensywnego użytkowania. Ale kiedy zmniejszone obciążenie urządzenia i niepełnej jasności ekranu, liczba ta może być zwiększona o 2 razy. I będzie przez 4 dni. Dla urządzenia, które należy do segmentu podstawowego, jest doskonałym wskaźnikiem czegoś więcej nie można oczekiwać od niego.

Oprogramowanie systemowe i napełniania programu

Pod kierunkiem „Android” najbardziej popularnych systemów operacyjnych aktualnie uruchomionych Alcatel 5036D. Firmware oznacza, że w urządzeniu został zainstalowany na wersji 4.2.2. Oczywiście, nie jest to 5,0 lub nawet 4,4. Ale znowu, smartfon entry-level z umiarkowanych parametrach technicznych, można oczekiwać, że coś jeszcze nie jest konieczne. Podobna sytuacja jest z aktualizacjami. Smart Phone na sprzedaż przez długi czas, więc mam nadzieję, że wygląd nie jest konieczne, aby zaktualizować. Ale z drugiej strony, problemy z instalacją oprogramowania i kompatybilności nie powstaje.

komunikacja

Jest to standardowy zestaw danych w sposób Alcatel 5036D. Recenzje z kolei powiedzieć, że jest to zupełnie wystarczające do komfortowej pracy z tym urządzeniem. Tak, obsługuje następujące metody transferu danych:

 • Najbardziej popularna metoda bezprzewodowego transferu danych – „Wi-Fi”. Zajmuje się szybko i łatwo z dowolnej ilości informacji. Jego jedyną wadą – jest to mały promień działania, które ogranicza się do kilkudziesięciu metrów.
 • Urządzenie działa bardzo skutecznie w sieci drugiego i trzeciego pokolenia. W pierwszym przypadku, prędkość maksymalna jest ograniczona do setek kilobitów na sekundę, ale w drugim przykładzie wykonania, ta wzrasta w czasie i wynosi kilkadziesiąt megabitów na sekundę.
 • „Bluetooth” ma taką samą wadę jako „Wi-Fi”. A prędkość będzie mniejsza. Jednak jego głównym zadaniem – jest wymiana informacji z dokładnie takich samych smartfonów w małej objętości. I w takich przypadkach jest po prostu niezastąpiony.
 • Czujnik ZHPS zapewnia doskonałą nawigację po nieznanym terenie.
 • audio jack pozwala na przesyłanie dźwięku ze smartfonu do zewnętrznego systemu dźwiękowego.
 • Ostatnim ważnym portem – to mikroYuSB. Przelotowego przewodu adapter pozwala go ładować devaysa baterii lub nawet podłączyć do komputera osobistego do wymiany informacji.

Liczba właścicieli

Teraz na praktycznym doświadczeniu korzystania z Alcatel 5036D. Opinie właścicieli wskazać swoje następujące zalety:

 • Duży rozmiar ekranu.
 • Dobry autonomia.
 • Flawless ergonomii.
 • Wielki dla większości codziennych zadań.

Wady go w następujący sposób:

 • Obudowa z tworzywa sztucznego, który szybko bez pokrywy ochronnej traci swoją prezentację.
 • Powolne wyszukiwanie satelitów podczas eksploatacji systemów nawigacji satelitarnej.
 • Małe zużycie pamięci.
 • Jakość obrazów z kamery nie jest najlepsza.

Nie zapominaj, że ten model entry-level. Wszystkie jego wady są kompensowane koszt 86 dolarów.

podsumować

Doskonały smartfon kosztuje mniej niż 100 dolarów – Alcatel 5036D. Recenzje w większości przypadków na pozytywny nim określonym. Telefon posiada wszystko, czego potrzeba. I to działa całkiem napełniania na normalnym poziomie. A jeśli to powoduje dolegliwości, wszystko skompensowany kosztów systemie demokratycznym.