845 Shares 5388 views

Briańsk piękne gruszki z ogrodu

Brianskaia urody – gruszka jesień okres dojrzewania, w wyniku żmudnej nauki pracy hodowlanej uzyskanej przez odmian zapylających Max Red Bartlett i Boże Narodzenie. Jego dystrybucja została przyjęta na Uralu oraz w regionach czarnej ziemi, powszechnie uprawiana w środkowej Rosji.


Opis zewnętrznych znaków

Briańsk Beauty – gruszka, których ujawnienie jest prawdziwy interes w ogrodnictwie, ma średnią wysokość i wąskim piramidalnej koronie. Liście są błyszczące, gładkie, bogaty ciemny zielony kolor. Cechą klasie jest uważany bordowy-czerwone zabarwienie top liście młodych gałęzi niniejszym procesie do zakładek górne pąki. Z ich liście stają typowy wygląd całej koronie zielono. Kora ma kolor czerwony, bordowy zwłaszcza ekspresji na szczytach wzrostu.

Smak cechy: prawie 5 punktów!

Owoce Briańsk kosmetyczny charakteryzuje właściwego gruszka kształt. Średnia waga 250 g każdy. Waga z największych okazów może wynieść do 450 gramów. Na rodzaj gruszy jest bardzo atrakcyjna. Peel bordowy, gładkie, gęste, ciemne. Całej jego powierzchni znajdują się liczne brązowy punkt. Płytkie spodek, w fałd. Szypułki długo, silny, często zakrzywione, z dzwonu na górze. Niedojrzałe owoce są nieodłączne w ciemnym kolorze zielonym do obecności czerwonawym rumieńcem. Dojrzałe osobniki apetyczny nabyć żółty kolor z bordowym rumieńcem obejmującym pokrywa prawie całą powierzchnię odmian grusz Briańsk urody.

Gruszka, opinie o jakości smaku, że konsumenci z pozytywnym, charakteryzującej tłustej ciele kremowo-biały, bardzo soczysty, wręcz topienie się w ustach. Smak jest słodki i kwaśny, towarzyszy bardzo przyjemnym kwiatowym aromacie. Zgodnie z charakterystyką smakowe Briańsk Beauty – gruszki, owoce, które są szacowane na 4,8 punktu na 5 możliwych. Przechowuj dojrzałe gruszki w chłodnym miejscu jest zalecany do półksiężyca. Oszczędności lodówka termin zwiększa znacząco: smak świeżych owoców mogą korzystać nawet w grudniu.

gatunek charakterystyczny Briańsk Beauty

Gruszki, opis zdjęcie, które indukują ogrodnicy nabyć własną stację takiego undemanding roślinę, znamienny twardość oraz wytrzymywać spadek temperatury do -38 ° C jest bardzo niekorzystny wpływ na żywotność drzewa może ostrych spadków temperatury o dużej amplitudzie. Odmiana jest bardzo odporna na choroby i szkodniki. Parch może zainfekować liści rośliny w latach mokrych. w regionach, w Moskwie i Niżnym Nowogrodzie Takie przypadki były obserwowane.

Zaleca się sadzenie na ziemiach odżywczych, wybierając dobrze oświetlony i chroniony przed projektowanych obszarów. Nie możemy pozwolić stagnacji wody w glebie, które mogą prowadzić do gnicia systemu korzeniowego. Na pierwszych owocowania odmiany gruszek Briańsk Beauty przychodzi 3 lata po szczepieniu, pełne upraw można otrzymać po 6 latach. Najczęściej owoce są mocowane samotnie, w parach i bukietów bardzo rzadkie. Kwitnące drzewo dość późno, że można przypisać do korzyści płynących z różnorodności: zapewnia dodatkową ochronę dla roślin ogrodowych przed ewentualnym mrozem wczesną wiosną. W porównaniu z innymi odmianami wegetatywnych pąki Briańsk bloom na kilka tygodni później. Dojrzewanie odbywa się we wrześniu. Wydajność upraw ogrodniczych takie niskie stopnie, mimo obfitego kwitnienia, dojrzałe owoce na drzewie, które jest samoplodnye, słabo przechowywane.

Zalety i wady odmian

Różnorodność korzyści Brianskaia urody: piękne owoce dekoracyjne poprawne pyriform z wysokim towaru i właściwości smakowych.

Wady: w porze suchej dojrzałe gruszki są malosochnymi i nabyć gorzki smak.

Briańsk Beauty – gruszka, przeznaczone do uprawy odmiany. Nie jest to zalecane, aby włączyć roślin w ogrodzie, sadzenie jej inne odmiany z powodu późnych wegetatywnych pąków kwitnących.

Jeśli inny drzewo próbować zaszczepić klasy Briańsk Beauty, gruszka będzie dusił innych odmian obecny, po jakimś czasie będzie wewnątrz oddziałów koronnych, które skutkują niższym wzrostem i wydajnością.