131 Shares 2512 views

Nigdy nie drażnić swoje dziecko z tego powodu!

Nie ma wątpliwości, że zabawny przekomarzania dzieci mogą mieć pozytywny wpływ. Zanim jednak wziąć dziecko drażnić, psychicznie swipe linia, poza którą nie będzie w żadnym wypadku przekroczyć. Powiemy wam o tabu tematów do żartów, w przeciwnym razie okruchy pod warunkiem, depresja, złość, lęk, niska samoocena, aw systematycznego „kutas” – depresji.


Figlarny dokuczanie nad formą

Badania pokazują, że zabawny bantering między rodzicami i dziećmi może być świetnym sposobem na budowanie zaufania relacje. Jednak rodzice muszą zdać sobie sprawę, że mogą one przypadkowo zranić dziecko własnymi słowami. Należy zwrócić uwagę na reakcję okruchy. Jeżeli uśmiech zniknął z jego twarzy, oczy skierowane ku – jest to pierwszy znak, że oświadczenie ranny ranny młody chłopczycą. Dziecko zmarszczył brwi i zostawić najszybciej wpływa tematów tabu: jego cera, piegi, trądzik, wystające uszy i inne cechy wyglądu.

Cele edukacyjne można drażnić dzieci w odniesieniu do bałaganu w pokoju, i że można łatwo zmienić (na przykład słabej postawy lub kapryśnego zachowania). Pamiętaj, że kłucie szturcha trzeba przypominać dwukierunkową ulicę, więc niech dowcipy dziecko w swoim wystąpieniu. Zapominasz do mycia naczyń, a dziecko nazwał cię dziwka? Podkreślić jego czystość i podziękować im za obserwację. Ale jeśli nie podoba mi się uwaga, otwarcie powiedzieć, że boli swoje uczucia. Zapytaj go nic więcej do powiedzenia tak raniących słów.

wyniki sportowe

Dzieci uwielbiają uprawiać sport, bo ruch przynosi im radość. Z drugiej strony, dzieci rzucają aktywny w klubach i sekcjach, tak szybko jak aktywność wydaje się im „nie zabawa.” Co jeszcze można zrobić dziecko rośnie zimno do sportu? Oczywiście, kontrola rodzicielska, a udział w szkoleniu. Przyjść do klasy, można pokazać, że nie mają zaufania do trenera. Sam dziecko poczuje się podwyższone ciśnienie, odpowiedzialność i lęk przed popełnieniem błędu. Drażni podczas treningu i zawodów są naturalnym elementem w zespole. Jednakże, jeżeli dotkliwość i odzywki pochodzą od rodziców, to jest zupełnie inna sprawa. Nie należy oczekiwać, że dziecko stanie się mistrz olimpijski i chwalili swoje nazwisko. Nie należy go zbyt wysokie oczekiwania, wierząc, że żrące komentarze będą zachęcać do większej gorliwości. W rzeczywistości, ostatnie miejsce w wyścigu, gdzie większość dzieci była rok starsza – to nie powód, aby wyśmiać słabości dziecka. W ten sposób zachęcić dziecko rzucić sport i obniża jego samoocenę.

Niepowodzenie w badaniu

Nie myśl, że słabe wyniki w szkole może powodować frustrację tylko ty. Mały uczeń również wrażliwy na ich niepowodzeń. Ma trudności i widzi jego badanie rówieśnicy zapewnia znacznie łatwiejsze. Drażni w procesie uczenia się może być używany tylko w jednym przypadku: jeśli dziecko zapomniał usiąść do lekcji. Ale kpiny inteligencję kid – tabu. Należy również pamiętać, że wszelkie dokuczanie musi być elementem humoru. A jeśli Twoje wypowiedzi nie mogą być uznane za śmieszne, odrzucić je całkowicie. Kiedy jesteś zdenerwowany do quizu oceny, zostawić swoje oczekiwania z nimi. Teraz jest to niemożliwe, aby zmienić, a następnym razem twój syn lub córka będzie starać tylko wtedy, gdy czują wsparcie z Państwa strony. Nigdy nie mów o swoich frustracji, znacznie mniej zadać retoryczne pytanie: „Z kim jesteś taki głupi”

skromność

Ludzie stają się introwertycy i ekstrawertycy w głębokim dzieciństwie. Dlatego nieśmiałość – to całkowicie normalna jakość dla ogromnej liczby zamkniętych i spokojnych dzieci. Nie myśl, że w przyszłości nieśmiałością jakoś komplikować życia swoim oszołomieniu. Dzieciak jest pewny, aby znaleźć swoje powołanie w cichych, spokojnych zawodów, wymagająca wytrwałości i koncentracji. W żadnym wypadku nie wsuwać przyjaźń Nieśmiały dziecka z rówieśnikami. Wystarczy często organizuje w wakacje domu, zaprosić kolegów lub odwiedzić parki rozrywki. Jeśli izolacja dziecka trzeba będzie starał się kontynuować, przejdź do konsultacji z psychologiem szkolnym.

Nadmiernego polegania na badaniach

Rówieśnicy nazywają takie dzieci „frajerów”. Ale dziecko nie cierpi z powodu swojej wyjątkowości, bo dostaje wiele zazdrosnych rówieśników. Nie mają zwyczaj drażnić zdolności intelektualne dzieci, zarówno w przypadku intelektu słabo rozwinięte, a w przypadku jego nadmiernego rozwoju. Nigdy nie mów rzeczy, jak: „Nie jesteś nawet wstać dla siebie nie może, dlaczego chcesz zdanie?”. Zwłaszcza nie porównuj swojego dziecka z rówieśnikami, rodzeństwo, przy użyciu negatywnych lub obraźliwych epitetów. Nie paralele z najwybitniejszych umysłów naszych czasów, ma to negatywny wpływ na świadomość dzieci. Zamiast przenoszona do swojego dziecka jednego prostego pomysłu: to jest wyjątkowa, nikt nie wygląda jak człowiek.

nadwaga

Niestety, otyłość – to brutalna rzeczywistość naszych dni. Problem ten należy do kategorii medycznej i jest prawdziwą plagą biednych i klasy średniej. Paradoksalnie, badania pokazują, że piętno „tłuszczu” lub „pani tłuszczu” w dzieciństwie zwiększa szanse wzrostu nadwagi w wieku dorosłym. Co dziwne, ale kpiny z nastolatków, pełne, dziesięć lat prawie zawsze prowadzi do wskaźnika masy ciała ostatniego.

A jeśli dokuczanie ze strony rówieśników w jakiś sposób uzasadnione, żarty dotyczące budowy ciała dziecka wykonane przez rodziców, przeczy logice. Nie pytaj o zdrowie nastolatka, kiedy idziesz na zakupy i spróbować na nową parę dżinsów. Dziecko wie, że nie jest jak każdy inny, i że jego ciało nie spełnia ogólnie przyjętych standardów. Ponadto, jeśli dzieci są zdenerwowany obraźliwych uwag (choć zostały one wykonane nie ze złośliwości lub w żartobliwy sposób), pójdą i zjeść kolejną porcję słodkiego, aby w jakiś sposób przywrócić równowagę substancji chemicznych w mózgu.

obawy

Boi się psów, lub obcych potworów pod łóżkiem – jest to zjawisko powszechne dla dziecka. A jeśli masz wszystkie te obawy wydają się głupie i nierozsądne, dziecko rozpozna je jako rzeczywistość. Humorystyczne zastrzyki nie pomogą przezwyciężyć fobie, a tylko pogorszy sytuację. Aby rozwiązać ten problem, pomóc dziecku czuć się bezpiecznie.

Wybór ubrania

Większość dzieci rozwijają poczucie stylu już w wieku trzech lat. Jeśli dać dzieciom swobodę wyboru szafę, pomaga im rozwijać pewność siebie. Po dokonaniu wyboru zabawy dla dzieci, a więc jesteś odkładając ich zdolność do wyrażania własnej indywidualności. Bądź gotów do eksperymentowania, znalezienie siebie, iw pewnym momencie – aby naśladować rówieśników. Śledzić nastroju dziecka, która przejawia się w bardzo najciemniejszych odcieni ubrań.

bogactwo

Dzieci nie zawsze rozumieją różnicę między bogatymi i biednymi. Dorośli bardziej skupić swoją uwagę na wartościach materialnych, psując ich dzieci najnowszych modeli iPhone, drogich zabawek lub markowe rzeczy. W tym przypadku, głupie ośmieszanie zazdrość rówieśników. Po tym wszystkim, sam jesteś odpowiedzialny za powstawanie różnic klasowych.