168 Shares 3886 views

Smartphone Highscreen Omega Prime Mini: przegląd

W 2013 roku rosyjska marka Highscreen (własność firmy „Vobis”) rozpoczęła sprzedaż smartphone Omega Prime Mini. Producent postanowił zaskoczyć rynek, który w zestawie standardowym pakiecie Phone dużą liczbę wymiennych paneli w różnych kolorach. Trzeba powiedzieć, rzadkie występowanie na rynku gadżetów mobilnych.


Według niektórych sprzedawców, ten ruch może wskazywać, że marka chce podbić publiczność w kilku grupach docelowych. Jest to zrozumiałe – młodzi ludzie mogą chcieć „malować” swój telefon w kolorowej tonacji, ludzie wolą konserwatywnych odcienie profilu działalności. Oba są w arsenale właściciela smartfona będzie. Kolorowe panele dają użytkownikom możliwość wyboru najlepszych opcji w zakresie zgodności z odzieżą, akcesoriami, i tak nawet z odcieniami mieszkania lub samochodu.

Oprócz oryginalnego podejścia do projektowania, jakie są cechy technologiczne Highscreen Omega Prime Mini telefon? Co odróżnia go od konkurencji „Vobis”? Te pytania pomogą nam odpowiedzieć na nasze małe, na podstawie całokształtu poglądów wielu ekspertów i użytkowników testirovashih Highscreen Omega Prime Mini recenzji.

projekt

Gadżet konstrukcja spowodowała wielu ekspertów testirovshikov tylko pozytywne emocje. Niektórzy przybyli do gustu panelu w kolorze, inne – ergonomicznej obudowie. Wielu specjalistów podkreślić, że rozmiary urządzenia są wychwytywane dobrze: po przekątnej ekranu w stosunku od 4 do 3 o „o wzorze” (126x62x7,8 mm) powoduje, że urządzenie bardzo elegancki. Smartphone Eksperci zauważyć, że wygodnie mieści się w dłoni. Nadaje szczególny urok do telefonu, oczywiście, małą grubość powłoki.

Jakie są elementy ekspertów obudowy urządzenia są widoczne najbardziej godne uwagi? Prawdopodobnie jest to elegancki plastikowy obrzeża przed gadżet, niewiele wystają nad wyświetlaczem. Faktycznie, sam ekran, jak zwrócić uwagę eksperci, jest chroniony przez bardzo wytrzymałego i odpornego na zarysowania szkła.

Pakiet telefon, jak już wspomniano powyżej, obejmuje 5 części panele w różnych kolorach, umocowano na tylnej ściance obudowy. Niektóre z nich błyszcząca, podczas gdy inne – porowatych. Użytkownik może wybrać najbardziej odpowiedni i wygodny, i zmienić je tak często jak to potrzebne. Istnieją możliwości, aby przekształcić urządzenie w stylowy gadżet, który można nazwać HIGHSCREEN Omega Prime mini czarny, czyli z czarnym gniazda znajdującego się z tyłu. I przekształcić go w demokratycznym urządzenia czerwone, niebieskie lub białe z czerwonymi, niebieskimi lub białymi elementami w ciągu kilku sekund, odpowiednio. Panele są mocowane na korpusie bez zbędnych pisków i luzów. Jeśli zostaną one usunięte, oczy zostaną otwarte kilka szczelin – na micro-SIM, a także pamięci miniSD. Wielu użytkowników uważa, że dzięki wymiennych paneli dla Highscreen Omega Prime Mini Case – Accessory niemal zbędny.

Głos głośnik smartfon jest, podobnie jak w większości innych urządzeń znajdujących się w górnej części przedniej strony obudowy. Jest ona pokryta cienką siatką metalową. – prawy aparat z przodu, jak również czujniki ruchu – (aproksymacji) i światła. Podobnie jak wiele innych urządzeń z systemem Android, poniżej przycisku dotykowego wyświetlacza jest „Home”. Na prawo od niego – „Return” przycisk. Lewo – przycisk "Menu". Przyciski te są wyposażone w miękkie białe światło.

W dolnej części ciała – mikrofonu. Na górze – gniazda audio oraz gniazdo micro-USB. Po lewej stronie – klucz, wyregulować poziom głośności. Po prawej – przycisku na urządzeniu. Główny aparat fotograficzny telefon Highscreen Omega Prime Mini znajduje się, podobnie jak większość tego typu urządzeń na tylnej stronie obudowy. Jest on wyposażony w niewielką lampę błyskową.

pokaz

Jakie cechy charakteryzują wyświetlacza HIGHSCREEN Omega Prime Mini? Jego rzeczywista wartość – 53 do 95 mm. Rozdzielczość (540 960 pikseli), zgodnie ekspertom, jest wystarczająca do przekątnej 4,3 cala, która ma wyświetlacz. Ekran macierzy jest dostatecznie wysoka gęstość – 256 punktów. Pikselacja, eksperci twierdzą, ze ten wskaźnik jest niemal niewidoczne okiem użytkownika. Matryca wykonana w oparciu o IPS, jego jakość jest oceniana jako dobra (ale niektórzy eksperci uważają, że brak jasności). odwzorowanie kolorów, niezależnie od kąta oglądania, wysokiej jakości. Ciekawostką jest fakt, że ekran jest zamontowany na Highscreen Omega Prime Mini dotykowy może obsłużyć 5 dotyka naraz. Wrażliwość na dotyk obszaru wyświetlania, jako eksperci, wielka uwaga.

bateria

Ponieważ organizm urządzenie jest bardzo cienka, uważa się, ekspertów, trudno jest umieścić baterię pojemności. Gadżet wyposażony jest wystarczająco baterii 1600 mAh, co jest bardzo mało dla mobilnych urządzeń tego typu. Akumulator zapewnia niezależną pracę telefonu, według szacunków ekspertów, około 6-7 godzin w średnim tempie z wykorzystaniem gadżetów. Po uruchomieniu na smartphone Highscreen Omega Prime Mini gry, akumulator, jak udało mu się znaleźć testerów, wystarczy pół godziny, oglądając filmy – 2 godziny.

komunikacja

Smartfon jest kompatybilny z sieci komórkowych działających na 2G i 3G standardów (choć jeśli ten obejmował dwie karty SIM, co najmniej jeden musi działać w trybie 2G. Jest to telefon Highscreen Omega Prime Mini zbudowali Bluetooth moduł w wersji 3. jest wsparcie Wi-Fi (z funkcją punktu dostępowego). telefon może być używany jako modem dostępu do Internetu. Wielu właścicieli, którzy opuścili Highscreen Omega Prime Mini opinii w internecie urządzenie, do gustu wielu funkcji komunikacji gadżetów.

pamięć

RAM – 1 Gb. Praktycznie dostępny za około połowę tego. Pamięć flash – 4 GB. Faktycznie dostępne 2,5 GB. Telefon obsługuje instalację dodatkowej pamięci w formacie micro SD HC w 32 GB. Użytkownik może określić w ustawieniach smartphone, które wykorzystują pamięć – wewnętrzne lub więcej.

kamera

Smartphone Highscreen Omega Prime Mini ma dwie kamery. Głównym ma rozdzielczość 8 megapikseli. Posiada również moduł autofokusa. Jest też kamera skierowana do przodu o rozdzielczości 2 megapikseli. Korzystanie główny obraz może być wykonane w 3200 2400 pikseli, wideo – 1280 x 720 przy 25 klatkach / sek i dzień 8 – nocnej. Film jest nagrany w formacie 3GP, audio – AAC (jakość – 96 kbit / s). Jeden kanał częstotliwości dźwięku – 16 kHz.

chipset

Smartfon działa na chipie Shapdragon S4 Play. Procesor – Cortex A5 czterech rdzeni o częstotliwości 1,2 MHz, skonfigurowany 45nm. Akcelerator graficzny – układ Adreno 203. OS, który jest kontrolowany przez Android 4 wersji Jelly Bean. Modyfikacja ta ma OS, jak niektórzy eksperci podkreślić, wynoszący dedykowanego opinię Highscreen Omega Prime Mini, bardzo wygodny interfejs.

miękki

W ustroyste preinstalowanym odtwarzacz multimedialny i radio. Eksperci twierdzą, testerów, wysoką jakość dźwięku niezależnie od objętości. Aby odtwarzać filmy mają również wbudowany w aplikację. Możesz zarządzać plikami za pomocą „Galeria”. Gadżet obsługuje formatów wideo, takich jak MP4 i 3GP.

Do typowania został preinstalowany Google-klawiaturę. Ona jest, zdaniem ekspertów, charakteryzuje się łatwością obsługi, zdolność do przyspieszenia wybierania numerów, a także bardzo przydatna funkcja – wejściowe gesty.

Aby skorzystać z wbudowanego w przeglądarkę internetową, jakość pracy, którą eksperci oceniony jako dobry. Aplikacja jest wygodna w użyciu, jego prędkość jest przyzwoity, strony internetowe wyświetlane poprawnie. Są przydatne funkcje jak automatyczna korekta tekstu poniżej wartości wyświetlacza.

Wersja SE: wsparcie dla GPS i GLONASS

W uzupełnieniu do „flagowego” wersji smartfona, firma „Vobis” wydany jego sequel – HIGHSCREEN Omega Prime Mini SE. Różnice między nimi lekko, jednym z najbardziej znaczący – wyposażony w nowy moduł modelu GLONASS. Eksperci pamiętać dobre urządzenie telefonu do pracy jako nawigator GPS. Fakt, że gadżet jest wyposażony nie tylko „American”, ale także moduł odbiornika do koordynowania z rosyjskich satelitów, pozwala dokładnie określić współrzędne jego lokalizacji. Moduły nawigacyjne, zauważają eksperci, biegać bardzo szybko – w ciągu 15-20 sekund.

Wśród innych znaczących innowacji dla wersji telefonu SE – inny procesor Snapdragon (200), a także nowszych wersji Androida – 4.3.

Wersja S: duży ekran i dużo pamięci

Jest inna modyfikacja telefon – Highscreen Omega Prime Mini S. Główną różnicą od flagowego modelu – im większy ekran (4,7 cala), a zwiększona ilość pamięci wewnętrznej (8 GB). Podobnie jak w przypadku z wersji SE, w zainstalowanym Androidem 4.3 Modyfikacja ta smartphone i procesorem Snapdragon 200.

„Classic” w wersji: duże wymiary i pojemność baterii

Nasze badanie smartphone nie byłaby kompletna, jeśli nie zawierają się w nim trochę opinię Highscreen Omega Prime w „oryginalnej”, „klasycznej” wersji, bez przedrostka mini. Warto zauważyć, że różnice między urządzeniami całkiem sporo. Kluczowe cechy „klasyków” – fakt, że ma więcej wyświetlacz (4,7 cala), a bardziej pojemnej baterii (2000 mAh). Gadżet także CAŁKOWITA niż wersji mini. Jego długość – 139,1 mm, szerokość – 69,8, grubość – 9. Inne cechy i funkcje obu urządzeń miękkich i na ogół podobne.

Podsumowanie ekspertów

Zdaniem ekspertów, aby przetestować telefon HIGHSCREEN Omega Prime Mini, urządzenie, które mimo swojej „budżet”, może dobrze konurirovat wielu funkcji z droższych modeli. Dlatego też, jeśli nie chcesz przepłacać za reklamowanej marki, ten smartfon może być najlepszym wyborem. Jednoznaczne urządzenie plusy Eksperci: smukły i lekki korpus, wystarczająco duża ilość pamięci RAM, wyświetlacz dobrej jakości, obecność kilku wymiennych paneli. Wśród objawów, które, według niektórych ekspertów, można przypisać do niedociągnięć: akumulator o małej pojemności, a nie zbyt wysokiej jakości wideo, sfilmowane zwykłej kamery. Jednak wielu użytkowników, którzy opuścili w telefonie Highscreen Omega Prime Mini opinie, nie uważają tych objawów out.

Pod względem stylu smartphone, eksperci uważają, że jest równie dobrze nadaje się zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Elegancja, a jednocześnie, ciężkość linii sprawiają, że jest kompatybilny z szeroką gamą preferencji użytkownika w odzieży i mody.

konkurencyjnych rozwiązań

Głównymi konkurentami rosyjskiego smartphone – urządzenia wykonane przez wiodących światowych marek. Wśród nich – telefon Asus Padfone Mini Samsing Galaxy w wersji 4 i HTC One – jest także w wersji mini. Rosyjski smartfon jest nieznacznie niższa w krytyki, jako eksperci uważają, w praktyce stosowanie urządzenia do rozwiązywania typowych zadań użytkownika (słuchanie muzyki, wideo, przeglądanie stron internetowych) nie mogą wymagać szczególnej mocy obliczeniowej chipsetu. Oczywiście, jednym z kluczowych korzyści płynących z smartphone Highscreen Omega Prime Mini – cenie, że średnia Koszyk jest 7 tysięcy rubli .. To jest o 30-50% niższa niż wyznaczony przez producentów konkurencyjnych rozwiązań przez producentów (Samsung, Sony).

opinie użytkowników

Co może powiedzieć nam pozostawił użytkownikom Highscreen Omega Prime Mini opinie (nie licząc tych, dla których już mowa powyżej)? Znaczna część właścicieli gadżetów w solidarności z opinii biegłego na temat faktu, że urządzenie jest główną zaletą – cenowym. Zasadniczo, użytkownicy chwalą słuchawkę i znaleźć bardzo dobrą alternatywę dla decyzjach marek prowadzących. Według niektórych właścicieli gadżetów, Omega Prime Mini – najlepszy smartfon w swoim segmencie pod względem kombinacji ceny i funkcjonalności.

Oczywiście, duża część wyróżnień przychodzi do personalizacji powodu wymiennych paneli (jak powiedzieliśmy na początku). Ta opcja, według wielu użytkowników sprawia, że smartphone wspaniały prezent – zarówno siebie i przyjaciela lub bliskiej osoby. Kiedy zrobić prezent w wysokości smartphone, ale okazuje się, ogólnie rzecz biorąc, pięć – to miły dla wszystkich.