762 Shares 6904 views

Fani jagód Uwaga: Strawberry – choroby i szkodniki, postępy technologiczne i rośnie

Truskawki – wspaniała jagoda, pyszne, piękne i bardzo przydatne. To witamina C jest tylko nieznacznie mniej niż w porzeczek i pożądane jest, aby mieć w nieograniczonych ilościach. Oprócz świeżych, wspaniały zemlyanichka w konfitury i dżemy, kompoty i inne zachowania. Jednak, aby rozwijać go na swojej działce, trzeba ciężko pracować.

Berry rośnie

Dyskusja, jak dbać o truskawkowym ogrodzie. Jeśli masz już łóżko, sprężyna musi uwolnić ich od spadł i hibernacji pod śniegiem starych liści. Blisko młodych krzewów działa tylko z rąk. I stare i mogą być czyszczone przy użyciu grabi – ich system korzeniowy jest lepiej przymocowany do gleby. Następnie potraktowano specjalnego składu podłoża, tak aby nie likwidacji weevil. Po tym wszystkim, to jest bardzo delikatny i kapryśny – truskawka, choroby i szkodniki i trzymać się go, a chrząszcz wołek – jeden z pierwszych wrogów. Następnie należy nawozić ziemię z mieszaniną kompostu i obornika, lekko posypać jej łóżku. Ten sos wzmocni rośliny przed kwitnieniem i owocowania, da im niezbędnej siły, a ty – smaczne i obfite żniwa. We wczesnym okresie wzrostu i kwitnienia, przedwczesnego starzenia, gleby wokół krzewów owocowych powinni regularnie nawilżać i podryhlyat że nie krzepnie i nie zboczyć do kępy. Jest na miękkich glebach vlazhnovatoy najlepiej rośnie truskawki. Choroby i szkodniki zaczynają uderzył go w niewłaściwej pielęgnacji, nadmiernie wilgotne tereny. Nawet korzenie gnić i szybko umierają. krzewy miejsce sadzenia należy wymieniać co 3-5 lat. Następnie zbiory będą większe i większe owoce.

Walka o żniwach

Teraz bardziej szczegółowo o tym, co może mieć wpływ truskawka, choroby i szkodniki, które są najbardziej niebezpieczne dla niej.

Brązowe plamy na liściach. Jest to choroba grzybowa najczęściej wpływa na roślinę. Ogrodniczymi hodowli odmian, które są bardziej odporne na nim, i lepiej jest je sadzić w swoich łóżkach. Należą do nich Festival, promień, Epic, świt, Czech i innych. A jako kontroli i zapobiegania musi spaść przed zimą ukryć łóżka, krzewy Bordeaux ciecz robocza (cztery procent) lub trzy procent siarczan miedzi. Po kilku dniach usunąć stare liście i czyste gleby. Wczesną wiosną, należy powtórzyć procedurę.

Najprostszym sposobem, aby zarazić osłabiony truskawka. Choroby i szkodniki wpływają na korzenie, łodygi i liście, i owoce. Na przykład, gdy liście są skręcone nicieni, jagody rosną małe, także nieregularny kształt. W przypadku wykrycia uszkodzonego je sadzić natychmiast wykopać i spalić. I zapobiegania sadzonek zanurzone są w ciągu 10 minut. w gorącej (50 ° C) wody, a następnie chłodzi i posadzone w ziemi.

Objawiającą zewnętrznie chorób truskawek, zdjęć gablocie. Na przykład, gdy truskawki roztoczy pozostawia się blady kolor, suszy się, zwijanie się i suszy. Jagody rosną krzywo, w plamki. Aby zapobiec występowaniu tego szkodnika, łóżka opryskano nalewki cebula, czosnek i krwawnika. Również pomaga siarka koloidalna w roztworze 100: 10 (100 g siarki, w przeliczeniu na 10 litrów płynu).

O Żołędziowiec wymienić: chrząszcze żerują na roślinnego soku, należy złożyć jaja w pąki. Ich pozbyć pomoże igieł, które powinny zostać zgniecione i wypełnić łóżka. Nie trwała iglastej duch ucieka z owadów zapachowych krzaki i nie będzie wkrótce.

Oto kilka prostych sposobów, aby ostrożnie, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie i truskawka daje smaczny, zdrowy, orzeźwiający jagody!