637 Shares 1602 views

Vulcan Runtime Library: co to jest?

Dla wielu użytkowników komputerów, po zainstalowaniu nowych sterowników dla karty graficznej z firmy Nvidia, menu Start wyświetla niezrozumiały skrót zwany Vulcan Runtime Libraries. Co to jest? Co to jest? W ogóle pojawiają się te pytania. Dlatego też przegląd tego oprogramowania będzie przydatny.


Vulcan Runtime Library: co to jest?

To oprogramowanie jest nowym interfejsem dla niskopoziomowego programowania aplikacji, które daje programistom pełną kontrolę nad wydajnością procesora karty graficznej. Jego główne cechy to:

  • Uproszczone i lekkie sterowniki w porównaniu do innych.
  • Mniejsze zasoby są zużywane podczas przetwarzania poleceń graficznych. Jednocześnie zminimalizowane jest opóźnienie.
  • Skuteczne wsparcie dla wielu użytkowników.
  • Wielowątkowe procesory zapewniają wydajne ładowanie rurociągu graficznego.

Vulcan Runtime Library – jaki jest ten program? Innymi słowy, jest to interfejs wieloplatformowy, który jest bardziej zaawansowanym modelem nowej generacji, co prowadzi do wyższego poziomu wydajności używanego sprzętu. Jest oczywiste, że ta aplikacja umożliwia sterowanie wykonywaniem na różnych urządzeniach graficznych poleceń.

Programiści, korzystając z bezpłatnego i otwartego standardu, mogą tworzyć programy zarówno dla komputerów osobistych, jak i dla urządzeń mobilnych i wbudowanych. Będą pracować na wszystkich systemach operacyjnych. Interfejs jest alternatywą dla dobrze znanych silników Direct3D i OpenGL, które są aktywnie wspierane przez producentów akceleratorów grafiki i kart graficznych.

Cel

Więc nadal rozważamy Vulcan Runtime Library. Co to jest – dowiedzieliśmy się. Ale za to, co jest potrzebne? Zadaniem priorytetowym tego oprogramowania jest pełna kontrola nad procesorem graficznym karty graficznej w celu zapewnienia maksymalnej wydajności i wydajności.

Firma Nvidia zostali zwolnieni kierowcy obsługującymi API Vulkan. Zostały one opracowane dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych. Obiecuje się, że w trakcie pracy ze sterownikami użytkownik w grach zobaczy powiększenie szczegółów obrazu, chociaż część sprzętowa pozostanie taka sama. Innymi słowy, użytkownik z słabym komputerem po uaktualnieniu może widzieć w grach bardziej realistyczny obraz, dzięki Vulcan Runtime Library. Jak uruchomić to oprogramowanie? Jak każdy inny sterownik działa automatycznie.

Projekty i potencjał

Pierwszą wersją gry Vulkan była projekt The Talos Principle. Jeśli spojrzysz na film, możesz zauważyć, że grafika będzie wyglądać imponująco. Istnieją przesłanki, że w dużej liczbie gier, które zostaną wydane w najbliższej przyszłości, ta technologia zostanie wykorzystana.

Ale z drugiej strony, firma posiadająca interfejs przeznaczony dla kart graficznych AMD, mówi, że na razie nie jest to w pełni zaktualizowana wersja. Ogólnie rzecz biorąc, chociaż użytkownicy nie mogą obiecać absolutnie bezproblemowego i wysokiej jakości pracy. Ale deweloperzy są zajęci optymalizacją, ponieważ projekt nosi ogromny potencjał.

Czy można usunąć?

Po wszystkich zaletach używania oprogramowania Vulcan należy dokonać wyboru: czy oprogramowanie liczy na to, czego będzie potrzebować w najbliższej przyszłości, czy usunąć je?

Jeśli wybrana jest druga opcja, najprawdopodobniej użytkownik nie jest zainteresowany grą komputerową. Aby odinstalować sterownik, należy przejść do folderu, w którym została zainstalowana aplikacja i znaleźć program dezinstalacyjny w nim. Uruchamiając to, można całkowicie usunąć biblioteki Runtime Vulcan. Ale lepiej zostawić kierowcę w komputerze. Przecież nie przeszkadza w jego pracy. I jak tylko gry, gruntu dla niego, wyjdą, grafika wzrasta do jakościowo innego poziomu.