753 Shares 2146 views

Dom niskoenergetyczny – co to jest?

Wielu chętnie obniżyć koszty ogrzewania, ale nie wiem jak to zrobić. Porzucić zwykłe urządzenia i gaz? To nie jest opcja. To wyeliminowało konieczność, ponieważ obecnie nie buduje projekty, które mają niewielkie zapotrzebowanie na energię, tak, że są one coraz większą popularnością. Dom niskoenergetyczny – to rzeczywistość, a nie fikcja. Można zobaczyć jego strukturę.


Dom niskoenergetyczny jest strukturą, nie zależy tylko od zewnętrznych źródeł energii, ale także zdolny do takiego źródła samoobsługowe. Jest dobra izolacja termiczna uzyskane przez ciepło samego budynku, jak i jego okolic. Energia pierwotna zasilana z zewnętrznego źródła, jest zużywana do dostarczania ciepłej wody, ogrzewania, prace elektryczne, jak również oświetlenie w znacznie mniejszej konstrukcji. Oczywiście, wygląda bardzo kuszącą perspektywę minimum środków, ale warto przeanalizować plusy i minusy, jeśli jesteś zainteresowany w energooszczędnego domu.

Taka obudowa wyprostowany, ewentualnie w postaci tradycyjnego prostokąta. Budynek ma kształt kwadratu jest uważany za doskonały do tego. Główną cechą domu jest energooszczędny, że zapewnia ona na wykorzystanie naturalnych źródeł ciepła do maksimum, na przykład, promieniowanie słoneczne. Konieczne jest zatem, aby umieścić bramach, ograniczając ich liczbę od strony północnej lub całkowicie wykluczone. Energooszczędny dom posiada optymalne rozmieszczenie pomieszczeń. Ważne jest, aby pamiętać, że dużą powierzchnię przeszkloną od strony południowej, by pomóc ciepła z promieniowania słonecznego. Ale w lecie są często przyczyną przegrzania domu. Jeżeli przepis elementów projektu cieniowania, to się nie stanie. To może być baldachim, który pchnął poza obrys konstrukcji. Zakłada się, że będą one zapobiec wprowadzeniu światła słonecznego w lecie, kiedy słońce znajduje się wysoko nad horyzontem. Jednak nie powinny kolidować z promieniami zimie, kiedy światło jest wiszące nisko nad nim. Zastosowanie ruchomych zasłon w lecie jest dobrą alternatywą.

To nie wszystkie technologie oszczędzania energii dla domu. Rozsądne korzystanie z terytorium i zieleni też daje dobry efekt. Jeśli strona południowa sadzić drzew liściastych w okresie letnim, będą one odcień będzie w domu, a zimą pozwalają odbierać ciepło od słońca, jak liście opadają. Na północnej stronie zaleca się sadzić rośliny, zdolnych przez cały rok, aby chronić konstrukcję przed wiatrem. Iglasty poradzić sobie z tym zadaniem dobrze.

Prefabrykowany dom drewniany, zbyt, może stać energooszczędny, czy wszystko jest przemyślane. Ściany, sufity, podłogi i dach jest absolutnie konieczne, aby chronić przed utratą ciepła. Można to zrobić tylko przy użyciu grubych warstw izolacji. Grubość warstwy termoizolacyjnej do ścianki zewnętrznej nie powinna być mniejsza niż 20 cm. Na podłodze wymaga co najmniej 30 cm materiału i dachem – nie mniejsza niż 40.