169 Shares 1151 views

Dowiedz się, jak zachować smaczne napoje owocowe witaminy na zimę bez sterylizacji

Jak miło zima otworzyć słoik domowej roboty kompot i cieszyć się smakiem owoców i jagód. Ale doświadczyć tej przyjemności w chłodnej porze roku, latem i jesienią trzeba ciężko pracować nad celu przygotowania się do przyszłości tej cudownej witaminy napój. Ważne jest, aby dary natury, które są podstawą domowym kompotem, zachowały maksymalną ilość przydatnych przedmiotów. Aby uzyskać ten efekt, można korzystać z zimną metody konserwacji napoju. „Jak to?” – zapytał wielu młodych gospodyni. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak przygotować napoje owocowe na zimę bez sterylizacji. Wziąć psychicznego recepty note i przydatnych wskazówek.


Przygotować kompot bez sterylizacji. Faza przygotowawcza

  1. Warzywa i owoce należy dokładnie uporządkować. Tylko dobre owoce są używane do przygotowania napoju. Zepsute, pomarszczone i zwiotczałe owoce nie powinny być podawane w soku, mogą być powodem, że „eksplodować” banku.
  2. Wlać wybrany owocowa solanki, które otrzymuje się z 3 litrami wody oraz 3 małych łyżeczkami soli kamiennej. Pozostawić owoce w tej cieczy przez pół godziny. W tym czasie, unoszą się na powierzchnię wszystkie owady i robaki, które znajdują się w owocach.
  3. Wypłukać owoce pod bieżącą wodą i osuszyć.
  4. Duże owoce (morele, brzoskwinie, śliwki) uwolnienie od kości i pokroić w plasterki.
  5. Banki przemyto sterylizowane i pokrycie konserwacji. Pamiętaj, aby sprawdzić dostępność i integralność gumowych wkładek w pokrywie.

Jak przygotować się do zimy kompot zimno zachowania?

Przepis №1, nadaje się do wszystkich rodzajów owoców i jagód

Owoce umieścić w słoikach i zalać wrzącą wodą. Sparzyć je przy zamkniętej pokrywie przez około dziesięć minut. Odpływ cieczy. Drugi raz wypełnione jagodami i syropem owocowym. Do zebranych na kompoty zima bez sterylizacji jest dobrze utrzymany, ważne jest, aby słodki rozwiązanie.

Syrop technologii preparatu rozpuszcza się we wrzącej wodzie do cukru smak, wrzód. Roztwór następnie filtrować, a następnie doprowadzić do wrzenia. I nawet teraz napełnić stągwie owoców. Zamiast syropu mogą być wypełnione jagodami i owocami naturalny sok, który wcześniej należy gotować. Kompot z gruszek, wiśni, brzoskwini, do „kwaśny” można dodać śliwki lub zielone jabłko.

Słoiki korka, owinąć się kocem i pozostawić do ostygnięcia w drogę.

Przepis №2 (także uniwersalne)

Gotowanie kompoty w zimie bez sterylizacji za pomocą tej metody, owoc jest przygotowany tak, jak opisano powyżej. Umieścić je w garnku i zalać wodą z góry i perekipyachennoy ostuzhennoy. Owoce powinny być całkowicie pokryte wodą. Postawić patelnię na ogniu i doprowadzić do wrzenia. Do smaku cukier wejść w kompot. Jeżeli napój jest produkowany wyłącznie z słodkich owoców, można dodać kwas cytrynowy. Kompot gotować piętnaście minut, natychmiast wlać do banków i dokręcić pokrywę. Zostaw wszystkie pojemniki do ostygnięcia pod kocem.

Teraz, gdy wiesz, jak gotować domowe kompoty na zimę bez sterylizacji. Przylegają do wydajności technologii napoju, wykonaj kilka prostych wytycznych dotyczących przygotowania i pakowania owoców do konserw, a na pewno się smaczny i zdrowy napój. Bądź zdrowy!