431 Shares 2152 views

Prace planem Argumenty języka rosyjskiego: podstawowe zasady pisania

Esej-argumentem – ten rodzaj twórczości, które mają być realizowane w czasie obowiązkowego egzaminu z języka rosyjskiego w 9. i 11 stopni. Zadanie to pomaga zrozumieć, jak dobrze uczniowie własne pisma języka, są one zdolne do refleksji nad uniwersalnymi tematami lub języku, przejdź do zapoznania się z tekstem i wyciągnąć wnioski na nim. Dlatego, począwszy od 5. klasy, chłopaki wiedzą, co to działa plan, argumenty z języka rosyjskiego. Oczywiście, w zależności od charakterystyki wieku, często nieznacznie różnić się od siebie, ale podstawą dla jednego. Będziemy zrozumieć, kim jest, plan działa, argumenty z języka rosyjskiego, który zostanie przedłożony do egzaminu końcowego w szkole.

Co to esej-argumentem?

Na początek powinniśmy zrozumieć, co esej-argument. Jest to rodzaj pracy, co jest niezbędne, aby udowodnić lub obalić każdą myśl. Ponadto, w takiej kompozycji spekulować o wszelkie zjawiska, działacz, historycznego wydarzenia.

Co odróżnia eseju-argument z drugiej twórczej pracy pisemnej? Specjalna konstrukcja. Faktem jest, że co text-opis lub opowiadanie, można przejść na różne sposoby, aby wykorzystać, na przykład, skład pierścienia, zmienić elementy konstrukcyjne siedzeń. Plan rozumowanie działa w języku rosyjskim jest zawsze niezmieniony. Niedozwolone permutacji jej elementów. W tym badaniu, niezależnie od wątków należy zawsze przedstawić kandydaturę postulat tezy. Po tym, gdy okaże się, przynosząc silne argumenty. Konkluzja jest ostatnią częścią, tam wszystko podstawowa idea została podsumowana.

Format egzaminu esej

Teksty esej dwuargoomentowe choć są podobne w konstrukcji, ale różnią się egzaminy w klasie 9 i 11 (DPA i egzaminu odpowiednio).

Co do twórczej pracy z C na egzaminie, to nie ma bardziej obszerne. Plan, mimo że jest strukturalnie podobna do klasycznych, jeszcze przechodzi pewne zmiany. Wszystkie wpływy z rodzaju wykonywanej pracy. Co absolwenci są zaproszeni do wykonania?

Ich uwaga jest tekst, gdzie trzeba nie tylko zidentyfikować pozycję autora, aby sformułować ideę tekstu, ale również do przedstawienia jego tezy. Umowa i niezgoda musi być poparte argumentem. I najbardziej cenione przez tych, którzy nie są podane z ich doświadczeń życiowych, a od dzieł literatury.

Więc argument działa w rosyjskim planie egzamin język jest następujący:

 1. Uwzględnianie tekstu czytanego.
 2. komentarze studenckich.
 3. Główną ideą tekstu czytanego.
 4. Nominacja swojego stanowiska w tej kwestii, student (lub umowa z autorem polemiki z nim).
 5. Argument № 1 (najlepiej z literatury produktów).
 6. Argument numer 2 (z własnego doświadczenia życiowego).
 7. Wnioski.

Najtrudniejsze punkty planu, na którym cała praca twórcza, problemy odnoszące się do definicji tekstu i odbiciem jego pomysł. Tak, wielu absolwentów rozpocząć w trzecim akapicie powtórzyć bohaterów akcji, a tym samym formułowania tematu. Zadaniem leży gdzie indziej: w celu określenia, co jest pomysłem autora, formułowanie idei. I tu bez umiejętności czytelnik nie może zrobić.

Format esej DPA

Rozumowanie Plan działa w języku rosyjskim DPA jest nieco inna, to jest uproszczona. Dziewiąty równiarki proszone są o wybranie jednej z trzech rodzajów twórczości w części C.

15.1 Ustawienie polega na pisaniu eseju ujawniając wszelkie zjawiska językowe. Absolwenci są zaproszeni do refleksji, to wymaga od nas interpunkcyjnych, jak bogaty nasz język i inne. Teza podniesionych przez autorów tutaj mieć egzamin, możesz albo zaakceptować lub odrzucić go. Oczywiście, ich punkt widzenia jest to konieczne, aby potwierdzić te dwa argumenty.

Jest to dość skomplikowany rodzaj pracy, ponieważ ludzie nie są zbyt biegli w lingwistyce. Dlatego na początku liceum, one zagłębić się w pracach programu, argumenty języka rosyjskiego (klasa 5). Studenci zapoznają się z tego typu tekst, uczyć się jego części składowych. Ponadto, z roku na rok, pisać argumenty do umiejętności językowych przedmiotu poprawie.

Zadanie 15.2 implikuje odpowiedź na pytanie, aby przeczytać tekst. Oto opcje zadań są następujące: wyjaśnienie znaczenia nazwy któregokolwiek z wniosków, które odzwierciedlają główną myśl tekstu. Kompilatory może być również poproszony o wyjaśnienie rozsądnie kończąc przejście.

Zadanie 15.3 najbliżej egzaminu. Tutaj jest to konieczne do ujawnienia uniwersalną koncepcję przyjaźni, życzliwości, współczucia, odwagi, i innych. Co więcej, argumenty powinny być traktowane jako lekturę tekstu i życia literatury.

Zatem plan działa, argumenty języka rosyjskiego na egzaminie w 9 klasie jest następujący:

 1. Wprowadzenie.
 2. Thesis.
 3. Argument № 1.
 4. Argument № 2.
 5. Wnioski.

Główne części: praca

Jak wspomniano powyżej, studenci są już znane względy Rzut prace nad językiem rosyjskim. Klasa 9 – nie jest punktem wyjścia do jego gabinetu. Prace powinny być wykonywane systematycznie i konsekwentnie. Zbadajmy główne elementy składowe.

Podobnie jak w przypadku wszelkich prac narracji, opisowy, z argumentów musi być wpis. Nie trzeba pisać dużo, tylko jeden lub dwa zdania, w których perspektywa jest realizacja jego aktualność, a może wszystkie informacje o autorze. Ten ostatni – cechą charakterystyczną prac wielkoformatowych egzamin.

Dalej – teza. Ta propozycja, która jest zawarta w punktu widzenia studenta. To on potwierdza lub zaprzecza, co zostało powiedziane w tekście autora. Poprawnie postawić tezę – jest kluczem do sukcesu operacji, po dalszy wybór argumentu zależy od niego.

Poprawne argumenty dla – klucz do sukcesu

Jeśli chodzi o argumenty, aw składzie DPA, a ich egzaminu wymaga to co najmniej dwa. Zauważ, że nie po prostu odzwierciedlać istotę tekstu i komentować, aby udowodnić, że jest to teza, które są ze sobą nierozerwalnie związane.

Odnośnie prac DPA, istnieją argumenty z tekstu czytanego którykolwiek z jego osobistego doświadczenia. A maksymalna ilość punktów można dostać za argumentów poprawnie.

Jeśli chodzi o prace, rozumowanie egzamin, wtedy nie będą musieli pamiętać klasyków, aby zdobyć maksymalną liczbę punktów za argumentacji.

wniosek

Wniosek – jest wynikiem wszystkich prac. W zasadzie, to wiele wspólnego z tezą. Po tym wszystkim, to mówi tutaj, że pisanie może okazać.

Oprócz punktów za treść pracy, studenci otrzymują dodatkowe noty za gramatyki i mowy komponentów, dokładność prezentacji informacji (błędów rzeczowych). I oczywiście, ortografii i interpunkcji są szacowane umiejętności.