652 Shares 3566 views

Kolejowy Szpital Kliniczny Nowosybirska. Opinie pacjentów o kolejowym szpitalu klinicznym miasta Nowosybirska

Nowosybirski Kolejowy Szpital Kliniczny jest jednym z najstarszych ośrodków medycznych w mieście. Dziś jest to największa, nowoczesna, multidyscyplinarna instytucja świadcząca usługi dla tysięcy pacjentów rocznie.

Historia

Historia szpitala rozpoczęła się w 1893 roku, kiedy dla budowniczych mostu przez Ob, założono osad, a wraz z nim punkt pomocy medycznej tylko trzech łóżek. Baraki zostały wybrane jako przesłanka pierwszego szpitala. W 1895 r. Pierwsza pomoc medyczna została już udzielona większej liczbie pacjentów, liczba łóżek wzrosła do 10 jednostek, leczenie ambulatoryjne zostało zorganizowane.

W 1897 r. Kolejka transsyberyjska była głęboka na Syberię, most zbudowano dawno temu, a miasto nazywało się Nowonikołiewsk. Głównym czynnikiem stały się kolejowe połączenia z Zachodnią Syberią wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym system opieki zdrowotnej. W 1922 r. Kolejowy Szpital Kliniczny posiadał trzy wydziały: chirurgiczne, położnicze, ginekologiczne, terapeutyczne.

Łączna liczba łóżek wynosiła 100 miejsc. Klinika znajdowała się w drewnianych budynkach zlokalizowanych na różnych końcach węzła kolejowego. Po krótkim czasie szpital został powiększony o oddziały okulistyczne, urologiczne, neurologiczne i dermatologiczne, w których pojawiły się pacjentów z całej Syberii, tendencja ta pozostała do dziś.

Działy kliniczne kliniki

Kolejowy Szpital Kliniczny Nowosybirska oferuje pacjentom usługi medyczne w następujących obszarach:

 • Centrum neurochirurgiczne, które obejmuje diagnostykę, reanimację, rehabilitację neurochirurgiczną.
 • Centrum Gastroenterologii Chirurgicznej (Zakład Chirurgii i Gastroenterologii).
 • Centrum Rehabilitacji (Katedra Rehabilitacji i Fizjoterapii).
 • Centrum sercowe (resuscytacja, intensywna terapia, kardiologia, rentgenografia, chirurgia sercowo-naczyniowa, oddzielenie skomplikowanych zaburzeń rytmu serca, oddział somnologiczny).
 • Centrum urologiczne (irologia, urologia).
 • Centrum chirurgii oka (laseroterapia, okulistyka, diagnostyka wizualna).
 • Anestezjologia i resuscytacja.
 • Farmakologia kliniczna.
 • Dwa oddziały neurologiczne.
 • Zakład ginekologii z szeroką gamą usług do kompleksowego badania, leczenia i pielęgnacji zdrowia kobiet.
 • Katedra Otolaryngologii.
 • Zakład Anestezjologii i resuscytacji.
 • Zakład Terapii.
 • Dział endokrynologiczny.
 • Traumatologia.
 • Cztery liniowe dozowniki (położone w Toguchin, Cherepanovo, Chulymskaya, Bolotnaya).

Nowosybirski Kolejowy Szpital Kliniczny posiada oddział, w którym prowadzona jest wstępna wizyta lekarska pracowników kolejowych.

Diagnoza jest podstawą leczenia

Z upływem czasu rozpoznać chorobę, stan krytyczny lub zapobiec wystąpieniu choroby – zadanie dokładnej diagnozy, która jest wielką uwagą. Nowoczesna baza techniczna jest wyposażona w Kolejowy Szpital Kliniczny (Nowosybirsk). Centrum Diagnostyczne ma następujące zasoby do diagnozowania i wspierania procesu leczenia:

 • Diagnostyka komputerowa (wielosekcyjne MRI, MRI).
 • Dział konsultacyjny (konsultacje i diagnostyka w kierunku – ginekologia, urologia, choroby przewodu pokarmowego, choroby ENT, endokrynologia, niepłodność i wiele innych).
 • Diagnostyka ultrasonograficzna (ultrasonografia w kierunkach – tarczyca, gruczoły mleczne, serce, naczynia, stawy itp.).
 • Diagnostyka czynnościowa (testy warunków skrajnych, echokardiografia naprężeń, echokardiografia przezprzełykowa itp.).
 • Badania neurofizjologiczne (EEG, monitorowanie EEG, EEG ze snem, EchoEG, REG itd.).
 • Radiologia (diagnoza narządów jamy brzusznej, układu oddechowego, kości i stawów itp.).
 • Endoskopia (badanie przewodu pokarmowego, leczenie otyłości, nowotworów, bronchoskopii, kolonoskopii itp.).
 • Mobilne centrum diagnostyczne.

Szpitale specjalistyczne

Kolejowy Szpital Kliniczny jest jedną z instytucji, w której stosuje się złożone podejście do leczenia, a zapobieganie, ambulatoryjna recepcja i wprowadzenie ogólnych procedur wzmacniania w codziennej codzienności każdego człowieka odgrywają ważną rolę w procesie. W tym celu ustanowiono kilka centrów i przeprowadzono badania w polikliniki:

 • Centrum ogólnej praktyki medycznej "Medklub". System obejmuje oddziały terapeutyczne, pediatryczne, kosmetologiczne, kompleks spa, studio fitness, oddział zdrowia kobiet i ambulans medyczny i pogotowia ambulansu.
 • Centrum "Harmony" przyjmuje pacjentów przez całą dobę, działa dzień szpitala. Głównym obszarem pracy jest medycyna rodzinna. Recepcja jest prowadzona przez psychiatrów o najwyższej kwalifikacji, wykorzystywane są wszystkie zasoby Szpitala Kolejowego.
 • Klinika Stomatologiczna. Dla pacjentów dostępne są następujące oddziały: terapia, chirurgia, ortopedia, implantologia, stomatologia estetyczna, leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym.
 • Telemedycyna. Usługi doradcze są świadczone w następujących obszarach: wyjaśnienie metod diagnozowania i leczenia, kontrolę terapeutyczną, konsultacje wstępne i wiele więcej.
 • Pensjonat jest mini-hotelem, w którym goście mogą zatrzymać się w komfortowych pokojach o kilku stopni komfortu. W odległości krótkiego spaceru znajduje się mini market.

Wielodyscyplinarność, komfort, wysoka jakość usług medycznych to podstawowe zasady rządzące administracją i całym personelem instytucji.

Jakość dla wszystkich pacjentów

Pacjenci wszystkich kategorii są obsługiwany przez Szpital Kliniczny Kolejowy (Nowosybirsk). Płatne usługi są świadczone według cennika cen instytucji, niezależnie od miejsca zamieszkania lub miejsca pracy.

Szczególną uwagę zwraca się na obecnych pracowników RZD, emerytów i rencistów oraz członków rodziny tych, którzy od wielu lat pracują w przemyśle kolejowym, mają programy preferencyjnego traktowania.

Każdy obywatel Rosji lub obcego kraju może korzystać z całego arsenału kliniki, uzyskać dostęp do nowoczesnej medycyny w regionie syberyjskim, jeśli podpisze umowę o świadczenie usług z CST.

Usługa preferencyjna jest świadczona tylko dla pracowników RZD (w tym emerytów), a inne kategorie ludności mogą zawrzeć umowę ze szpitalem lub otrzymać usługi za opłatą, zgodnie z cennikiem. Według opinii pacjentów koszty opieki medycznej w DKB są niższe od średniej w przypadku niektórych pozycji. Instytucja często organizuje promocje, których celem jest dostępność wysokiej jakości leków dla wszystkich segmentów populacji.

Recenzje

Corocznie rośnie liczba osób, które chcą otrzymywać wysokiej jakości opiekę medyczną i zrozumieć, jakie środki zapobiegawcze pomogą chronić zdrowie. Kolejny szpital kliniczny (Nowosybirsk) oferuje w ten sposób jakościowy i nowoczesny sposób. Opinie o pozytywnych ocenach mówią o wygodzie, czystości pomieszczeń szpitalnych i korytarzach, o umówieniu się na telefon, wejściu do biura w odpowiednim czasie, o opiece nad personelem na każdym poziomie, od personelu technicznego po lekarzy, o wysokim profesjonalizmie tych, którym pacjenci ufają swoim życiem I zdrowie. Wiele wdzięcznych słów skierowanych było do lekarzy przez tych pacjentów, którzy poddawali się leczeniu skomplikowanych, wymagających chirurgii chorób. Zwracają uwagę, że operacje i okres pooperacyjny były wypełnione starannością, uwagą i profesjonalizmem na każdym etapie procesu.

Kolejny szpital kliniczny nie był dla wszystkich wygodny. Opinie o negatywnych opowiadaniach o błędach diagnozowanych i niekompetencji niektórych lekarzy. Należy zauważyć, że często jakość usług zależy bezpośrednio od kwoty, którą pacjent jest gotów zapłacić za ich leczenie. Również w opowiadaniach wskazano, że niektóre analizy, procedury, badania nie miały wpływu na diagnozę, proces powrotu do zdrowia, ale kosztowały dużo pieniędzy.

Przydatne informacje

Kolejowy Szpital Kliniczny Nowosybirska, adres jest następująco: Nowosybirsk, Vladimirsky Spusk, budynek 2.

Telefon na pytania ogólne: 7 (383) 328-19-19.

Odbiór w klinice, centrum diagnostyczne jest prowadzony od 08:00 do 20:00, w sobotę – od 09:00 do 14:00, niedziela – dzień wolny.