530 Shares 4609 views

Will Sampson: biografia, filmografia. Zdjęcia uilla Sempsona

Will Sampson urodził się 27 września 1933 roku. Znany jest jako amerykański aktor i artysta. Niewiele osób wie, że Will w młodości aktywnie zaangażowany w rodeo. Jednak najciekawsze momenty z życia tego wspaniałego aktora i artysty będą uczyć się z tego artykułu.

Dzieciństwo i młodość

Sampson urodził się w Oklahomie, w pobliżu miasta Morris. Will – rasowy Muskogee (self indyjski naród płacze). Pierwszy indyjski imię Sampson – Kaskala, co tłumaczone z Muskogee oznacza „leworęczny”. Wiadomym jest, że Will był edukacja osiem lat w miejscowej szkole, a następnie udał się do służby w marynarce Ameryki. Kiedy Sampson wrócił do domu, a potem przyjdę jego działanie było wszystko, co mogłoby przynieść przynajmniej jakiś dochód.

jeździec rodeo

Kiedy miał 14 lat, on poważnie zainteresował się rodeo. This Cowboy-indyjska razy triumfował w konkursie. Warto zauważyć, że był zaangażowany w jego ulubioną rzeczą do 40 lat.

Will Sampson dał pierwszeństwo bullraydingu – kategorię najgroźniejszego rodzaju. Ten sport jest tak długo, jak to możliwe, aby pozostać na szczycie rozgniewanego byka lub konia do skoku na plecach, próbując wbić go na ziemię.

Wynikiem tego niezwykłego hobby był poważny uraz dłoni, a następnie – do tyłu. Ten ostatni doprowadził do zabiegu. W tym kamieniołomu znany mistrz rodeo skończyła.

malarz

Od wczesnego dzieciństwa, Will Sampson, którego zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, lubił malarstwo. Należy zauważyć, że przyszły aktor prowadził wędrowny tryb życia. Ale to nie przeszkodziło mu, aby pokazać swoje obrazy na różnych wystawach. Z tego powodu, Will osiągnęła powszechnej akceptacji.

Na początku twórczych sposobów Sampson pracowali wszędzie i na wszystkim, co spadnie pod pachą. Najczęściej w swoich obrazach wylano wizerunki jego rodzinnej Muskogee i różnych wydarzeń historycznych i tradycji indiańskich ludów. Mówi się, że Will Sampson miał fotograficzną pamięć. Wygrywa mógł przejść kilka scen rodeo, które dokładnie pasują do rzeczywistości.

Wiadomym jest, że Will serwowane rozkaz gubernatora Oklahoma, George Nye. Artystka pokazano także publikacje takie jak „Arizona”, „Hayueys języku kuot jazda”, „Highline Wysokie Lights” i tak dalej. D.

W 1951 roku, Will Sampson zdobył pierwszą nagrodę jako malarz. Podał ją do malowania Centrum Filbrukskom. Aw 1969 roku otrzymał nagrodę Fundacji Kultury Okmugli w kategorii „Sztuka i spektakl sztuki”. On również otrzymał wiele nagród za najbardziej popularnego artysty.

Mówi się, że Sampson wolno było zrobić w murach Smithsonian Institution, Bibliotece Kongresu, Rada Nation Dom Creek w Okmulgee i Philbrook Centrum Sztuki Muzeum Amon Carter.

W 1960 roku, Will został mianowany wiceprezesem Związku Artystów Oklahoma i Dyrektora Galerii Sztuki z liderów w Okmugli.

gwiazda filmowa

W 1975 roku, przez przypadek, Will idzie do odlewu z amerykańskich westernów „Lot nad kukułczym gniazdem”. Tam dostać szansę gry wodza imieniem Brodmen. Do tej roli, Sampson powinny zostały nominowane do „Oscara”. Ale w ostatniej chwili, sędzia zmienił zdanie. Potem został nominowany Billy Bibby.

Will Sampson, których udział filmy oglądane przez miliony widzów na całym świecie, to nie zdenerwowany, bo przed nim czekając na jeszcze bardziej jaskrawe kinobuduschee. Niestety, film „Lot nad kukułczym gniazdem” wolno było zobaczyć tylko 12 lat po jej wydaniu. W tym czasie aktor wyjechał już do innego świata. Ale radzieckie widzowie już podziwiać talent Will dzięki innym interesującym obrazem – „Native American-hawk” „Śmierć” i wśród gór lodowych

sława

Sława przyszła do aktora w wieku 45 lat. Muszę powiedzieć, że do ich popularności Will Sampson, którego wysokość wynosiła 196 cm, był sceptyczny, ponieważ uważał, że żaden z filmem, w którym zagrał, a nie osiągnęła poziomu jego ulubionych obrazów, „Lot nad kukułczym gniazdem”. Ponadto, jego prawdziwe uznanie wierzył tylko malarstwo.

plotka

Wokół aktor i artysta jest wciąż legendą. Powiedzieć, czy będzie miał magiczne moce. Plotka głosi, że Sampson zginął tylko dlatego, że zniszczony przez siły zła, z którym walczył, aby zapisać do obsady filmu „Poltergeist”. Obraz był rzekomo następnie naciśnij zginęło kilka osób, w tym głównego bohatera – 12-letniej dziewczynki.

życie osobiste

Życie osobiste uilla Sempsona był zawsze w centrum uwagi. Wiadomo, że aktor i artysta miał 9 dzieci z różnych małżeństw. Mówi się, że Will zawsze był aktywnie zaangażowany w edukację wszystkich bez wyjątku.

Tim – najstarszy syn Sampson – ciocia i babcia podniesiony z dala od rodziców. Wiadomym jest, że młody człowiek parał się kaskadorstve. Z ojcem chłopiec przeszedł na zdolność do tworzenia. Tim również kocha się grać na gitarze akustycznej.

Po ukończeniu szkoły średniej, młody człowiek wrócił do swego ojca. Który z kolei jest dołączony go do pracy w tle w niektórych filmach. Następnie, przy pomocy ojca, Tim zbudował swoją karierę filmową.

Will Sampson, którego żona nie jest jeszcze znana, zawsze była dumna ze swoich dzieci.

śmierć

Wiadomym jest, że w ciągu ostatnich 10 lat swojego życia cierpiał z twardziną Sampson (zapalenie małych naczyń całego ciała). Choroba ta doprowadziła do poważnych problemów z sercem i płucami. Niestety, po operacji przeszczepienia tych narządów zmarł Sampson. Zdarzyło się 3 czerwca 1987 roku w stanie Teksas, Houston. Pochowany na aktora indyjskiego cmentarzu w Oklahomie.

Kilka lat po śmierci Sampson przyznano mu nagrodę, która będzie został pośmiertnie uhonorowany za wkład w kinie, jak również do tworzenia niezwykłych obrazów na ekranie.

W 2008 roku, o pamięci aktora został uwieczniony na Walk of Fame w Tulsa. Ceremonia odbyła się pod przewodnictwem Wojewody Oklahoma i drugiego przywódcy narodu Muskogee. W 2009 roku Escobar opublikował biografię uilla Sempsona. Książka jest ilustrowana obrazami i grafik artysty.