224 Shares 9594 views

Co to za zwyczaj gryząc paznokcie?

Teorie, które tłumaczą ten czy inny sposób obgryzanie paznokci, dużo. Ale do końca i nie wiem, co sprawia, że ludzie to zrobić. Że „gryzaki” człowiek?

Kilka teorii wyjaśniających przyczyny onychofagia

1. Manifestacja nerwicy dziecięcej

Tak mówią wielu lekarzy, tłumacząc, że dziecko, który gryzie paznokcie, uwolnione w ten sposób od dyskomfortu i stresu psychicznego. Ten nawyk rozdawanie nagromadzonych agresję, przynosząc przyjemność. Odgrywa znaczącą rolę i strach przed „dorosłego” życia (dziecko trzyma palec w ustach, uczucie jeszcze trochę prawo do słabości).

2. Przyczyny osobiste

Innym źródłem uważane nuda, niezdolność do zrobienia. I często występuje w wyniku czego dorosłych wzorców (jeśli rodzice mają zwyczaj gryząc paznokcie, dziecko zrobi to samo). Nawiasem mówiąc, ten zwyczaj może się pojawić i czy gwóźdź dziecko źle leczeni. Suszone zadziory zmusić się pozbyć dziecka miał je.

3. tłumione pragnienia

zwolenników Freuda uwierzyć ten zwyczaj analog masturbacji. Ale, w przeciwieństwie do tych ostatnich, to jest mniej prowokacyjny sposób, aby sprostać tym, oczywiście, to wpływa na jego rozpowszechnienie.

Dlaczego więc istnieje potrzeba gryzienia paznokcie?

Onychofagia (trzeba gryźć paznokcie) często występuje u ludzi, którzy nie są w stanie wyrazić swoje negatywne emocje. Ten sposób zachowania określane jako autoagresji, czyli do takiej agresji, która ma na celu siebie. Jest to unikalny sposób autoironią, self-winy, związanego z podświadomego symboliczny nastawienie do gwoździ jak pazury zwierzęcia, to znaczy jako środek ochrony i wyświetlania mocy. Tak więc, gryząc paznokcie, jakby dana osoba stara się ukryć swoją agresję skierowaną na innych.

Te cechy charakterystyczne są, co do zasady, dla ludzi niepewnych, nieśmiałych, lub odwrotnie, energiczny, pewny siebie, ale rozumiem, że sytuacja nie pozwala im wyrazić siłę doświadczonych przez zmysły, emocje i przytłaczające świadomie.

Najsmutniejsze w zwyczaju gryząc paznokcie że ich zaniedbany, przygnębiający widok przyczyn w osobie jeszcze bardziej oburzony ze sobą i, w konsekwencji, zwiększa chęć gryzienia. Oto błędne koło. Jak można wyrwać się z nim?

Co zrobić, jeśli widzieliście onychofagia?

Aby pomóc w radzeniu sobie z tego zwyczaju, trzeba chcieć się go pozbyć. Nie powinno się obwiniać za to, że raz po raz twoje palce w ustach. Musimy stworzyć warunki, które pozwoli Ci zrezygnować z niego.

Mężczyźni są łatwiejsze, aby pozbyć się tej wątpliwej przyjemności. Im wystarczy umieścić na specjalnym lakierem do paznokci, który ma nieprzyjemny smak, ciasto obsesyjne pragnienie. Dodatkowo, lakier składa się z kompleksem witamin, które pomagają paznokcie podjąć właściwą formę. Lekarze powinni stosować go co dwa dni, wstępnie zmyć resztki starego.

A kobiety powinny zrobić piękny manicure z zastosowanym paznokci akrylowych. Każdy przedstawiciel płci byłoby miło patrzeć na palce, a to znacznie poprawić samoocenę i pomaga utrzymać zły nawyk. Ponadto, akryl jest bardzo niewygodne dla skubać.

Ci, którzy oglądają na zwiększoną drażliwość, bezsenność, zaburzenia odżywiania, impulsywność, należy szukać wsparcia ze strony specjalistów. Człowiek, gryząc paznokcie, „przekąski” sobie, a zatem trzeba znaleźć przyczynę tego stanu i zalecić leczenie.