496 Shares 7590 views

Rekreacja i pogoda na Teneryfie w Styczeń: zdjęcia i opinie

Po Teneryfa uważana coś poza zasięgiem, aby tu było stać tylko bogatych ludzi. Ale dziś sytuacja się zmieniła, i ten ośrodek jest gotowy do przyjmowania turystów podróżujących ze stosunkowo skromnym budżecie.

Część hiszpańskiej wyspie Teneryfie jest o wiele dalej na południe, na tyle blisko równika, niemal u wybrzeży Afryki. Jest to i jest określona przez jej klimatu. Mając to na Teneryfie można odpocząć przez cały rok, w tym zimą.

Dlatego ci, którzy jedzie na wakacje na początku roku, gdy okna ciężkich mrozów, to nie jest konieczne, aby być smutny: największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich – idealne miejsce do pracy. Co więcej, wiele osób uważa, że na Teneryfie w styczniu, można po prostu odpocząć, tym bardziej, że plusy dla wybierając ten obszar obfitują. A jednym z nich jest przystępne ceny w porównaniu do sezonu.

pogoda

Teneryfa w styczniu, nie mniej wygodne niż w pozostałej części roku. W ogóle, klimat jest uważany za swego rodzaju „chipie” wyspy. I to jest prawda. Ciepły strefa subtropikalny czyni wyspę pogoda jest zawsze wygodne. Jednak na Teneryfie w styczniu dość przyjemnie reszta. Jeśli sezonie istnieje kilka bardzo gorące, choć nie tak męczące jak innych pobliskich ośrodków, i to pomimo faktu, że Sahara znajduje się na wyspie o tej samej szerokości geograficznej, jest to szczególnie dobrze na początku roku. Widocznie to jest powodem, że tak wielu Europejczyków, którzy chcą spędzić wakacje Nowy Rok w ciepło, przyjdź do Teneryfy w styczniu.

warunki temperaturowe

Ogólnie rzecz biorąc, na północ od Teneryfie bardziej kapryśna pod względem pogody. Można to wytłumaczyć dość chłodne wiatry, które wieją z wschodu i są bardzo częstymi gośćmi. Jednak dzień, gdy niebo jest pokryte chmurami, dużo mniej niż absolutnie bezchmurne i ulewne deszcze w ubiegłym miesiącu nieco – do trzech lub czterech dni.

Planując wakacje na Teneryfie w styczniu, należy zauważyć, że topografia wyspy jest tak złożona i różnorodna jak pogoda w różnych miejscach może to być dość znacząco różne. Gdy na północ od ulewnego deszczu na południu może dominować ciepłe i bezwietrznej pogodzie, bez opadów. Na przykład, ośrodek z Puerto de la Cruz, znajduje się w dolnej części, jest chłodniejsza niż jego zachodniej „brat” Guia De Sity.

Średnia temperatura na Teneryfie w styczniu osiągnęła swój najniższy poziom dla całego roku. Jednak turyści nie boją, bo poniżej dwunastu stopni, że nie mieszczą się w historii tego wspaniałego wyspie. Przeciętny powietrze nagrzewa się na Teneryfie, plus dwadzieścia dwa piętnaście day – noc. Deszcze na wyspie w styczniu, są znacznie mniej niż, na przykład, w późną jesienią lub grudniu, ale w ogóle, wilgotność powietrza jest wyższa niż w lecie.

Na wakacje nad morzem

Teneryfa w styczniu, możliwe jest opalanie. Pogoda jest promowany, tym bardziej słońce, chociaż ciepły, ale nie upalny, więc ryzyko skaz jest zmniejszona w trakcie tego okresu do minimum. Najlepszym miejscem na wakacje na plaży na Teneryfie w styczniu są Los Cristianos, Las Americas i Costa Adeje. Nie może być żadnego problemu w zimie, aby „złapać” wielkie wakacje na plaży z pływania.

Temperatura wody w tym miesiącu wynosi dziewiętnaście stopni. I podczas kąpieli w ciepłej wodzie może być dla tych, którzy chcą pływać w bardziej komfortowych warunkach, prawie wszystkie hotele na wyspie oferuje basen z podgrzewaną wodą. Ale dla miłośników surfingu na Teneryfie w styczniu tego przestrzeń. Dzięki dobrej wiatru w tym okresie wyspy pochodzi dużo.

Porady podróży

Jeśli pogoda jest super, doskonała alternatywa na wakacje nad morzem w tym miesiącu może być pieszą wycieczkę do wielu pięknych miejsc na wyspie. Można na przykład odwiedzić Park Narodowy. Miłośnicy gór wspinać jak spacer, zwłaszcza, że ulgi ośrodek, bardzo pomaga. Ponadto chłodów zrobić to o wiele bardziej komfortowe niż w gorące letnie dni. Można, czuję się jak pionier, aby ominąć i zobaczyć wulkan, zwiedzić obserwatorium i podziwiać cudownie piękny krajobraz księżycowy.

Gdzie mogę iść

Wszystko rozrywka Teneryfa działać przez cały rok. Fani dobrej muzyki można połączyć wypoczynek na plaży i zwiedzanie z wizytą w lokalnych klubach z ich zestawów znanych didżejów. Shopaholics pewno znajdziesz co kupić, jeśli będą chodzić do sklepów. W styczniu, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia, wiele centrów handlowych zapewniają sprzedaży, dzięki czemu można zrobić wiele sklepów z dobrymi zniżki. Tych turystów, którzy przyjeżdżają do zimy na Teneryfie z małymi dziećmi, należy odwiedzić ogrodów zoologicznych i parków wodnych na wyspie, która jest także otwarty przez cały rok.

Zwłaszcza zimą rekreacji

Północna część wyspy, przechodząc tędy deszczu, znamienny tym, że w okresie szybkiego evergreeny kwiatowych. To był długo w pamięci tych, którzy byli na tyle szczęścia, aby odwiedzić na Teneryfie w styczniu. Sugerują, że ośrodek żyje do jego pseudonim z „wyspy wiecznej wiosny”. Wielu pamięta długiej subtropikalny zamieszek kwiatów i kolorów, które widzą w środku zimy. Trzeba powiedzieć, że południowa część wyspy trochę mniej bogate w tym zakresie, ale jest to mniej deszczowa w tym sezonie.

Cena na wakacjach na Teneryfie w styczniu, zwłaszcza jak fani zniżki. W tym czasie firmy turystyczne zaczynają masowo zmniejszyć koszty zezwoleń. Podobna wycieczka w sezonie będzie kosztować trzydzieści pięć czy czterdzieści procent droższe niż podróż do Teneryfy w styczniu.

opinie

Na pytanie, czy tu w zimie, zdecydowana większość Rosjan odpowiedział twierdząco. Ci, którzy odwiedził wyspę w styczniu, nie mylić stosunkowo chłodnej wody. Co więcej, wiele pływanie. Sądząc po opiniach, którzy mają szczęście z pogodą, na przemian wakacji na plaży ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji, w których jest mnóstwo. Możesz przejść do „Loro Park” czy „Park dżungli”, zobacz Icod de los Vinos i jego starożytną Redwood, przespacerować się w Santa Cruz, aby udać się na rejs statkiem, aby zobaczyć delfiny i małych wielorybów w ich naturalnym środowisku. Wielu ludzi podoba się fakt, że w styczniu resztą tu tylko Europejczyków.

Dwa lotniska na wyspie, co jest szczególnie wygodne z punktu widzenia przekazywania tych, którzy przychodzą do wyspy z dziećmi. Ponadto turyści w swoich opiniach, że na Teneryfie istnieją żadne trujące owady, dzięki czemu można bezpiecznie iść na spacer.

Większość Rosjanie mówią, że chcą wrócić do ośrodka, i to było pod koniec grudnia – początek stycznia. Jednak są tacy, którzy uważają, że najlepszym lato przyjdzie na tyle, aby pływać i opalać się.