371 Shares 1244 views

Złota sekwencja: zasada i funkcje

Napisz swoją własną kompozycję jest niezwykle trudne. Aby to zrobić, trzeba być w stanie osiągnąć harmonijny dźwięk. Sekwencja Gold – jedna z technik kompozycji, która jest wykorzystywana w jazzu i muzyki klasycznej. Wymyśliłem tę metodę wytwarzania harmonijnego dźwięku kompozytora Handel.


sekwencje odmian

Muzyka jest często używany sekwencję. Może ona znajdować się w części produktu lub powtarzającego się w różnych przycisków w kompozycji wyłącznie. Zdobył wykształcenie muzyczne jest często spotkał się różne rodzaje sekwencji w klasycznych dzieł. W tonie, technika ta może być podzielona na dwa rodzaje: chromatycznych i diatonicznych.

Sekwencja może składać się z kilku zespołów różni się od liczby uderzeń jednostek (lub vice versa) różnią się dokładnością. Sekwencja złoto w muzyce jest często nazywany budowę quarto-Quint. Ona staje się często podstawą prostych motywów, łatwe do zapamiętania, tak często używane w muzyce pop. Jest to wyjątkowe i uniwersalne narzędzie, które może być wykorzystane do przyłączenia złożone konstrukcje.

Jaki jest złoty sekwencja

Piąte koło (inna nazwa dla tej techniki) jest postać prostych sekwencji, to znaczy, że powtórzenie harmonicznej lub melodycznych kolei na różnych wysokościach. Początek okręgu jest akord, że przebudowany kwintet w dół od pierwszego arkusza w zakresie jego tonu.

Toniki, które stanowią obroty, wykonaj siebie poprzez czwartych i piątych. Na przykład, pierwszy akord podjąć D-moll pochodzącą od wzmacniający i piątym obraca cięciwy G niewielkie. Z notatek sól, który będzie tonik, podejmowania i dostać kwarta akord C-dur, z którego jest ona podjęta po piątej dół. Stąd potrzeba działania, aż koło nie jest zamknięta. Budowa kręgu będziemy wyglądać bardziej szczegółowo poniżej.

Charakterystyka wykorzystania tej techniki

Najczęściej sekwencja złoto jest w oparciu o zasadę piątą down kwarta w górę. Dlatego jest ona nazywana Quinto kwarta krąg. Jednak wielu kompozytorów zmieniły lokalizację akordów: kwarta w górę iw dół piąty. Wynikiem jest tylko niski dźwięk, który wszystko złoto jest nazywany również sekwencja.

Inną cechą tej metody jest użycie tylko pierwszy akord w mniejszej skali. Najbardziej harmonijny dźwięk uzyskuje się wtedy, gdy wszystkie akordy są diatoniczny skalę. Przedostatni akord nie może wziąć od niego, aby stał się dominujący, jest poprzedzony zamknięciu kręgu. Powyższy przykład d-moll zawiera akord – la dominantsept. To tworzy napięcie przed powtórzeniem obroty.

Rola złota w traszek sekwencji

So, złote Sequent notatki zamykając krąg przed małą różnicę. Ta technika nazywa Triton. Gdy zwiększa się trzeci etap w akordzie. Stwarza napięcia i podświetlić akord jako dominujący.

Poluumenshenny Triton sprawia akord dominujący, ale nie zbyt mocno. Jest często używany w muzyce popularnej. W klasycznych dziełach najczęściej zmniejszył akord, który ma wiele napięć. Pamiętaj, że zgodna z Triton koniecznie wymaga zezwolenia w tonikiem.

Jak zbudować ciąg złoto jest poprawna

Sekwencja złota mogą być tworzone nie tylko na fortepianie, jest on używany, oraz gdy grasz na gitarze. Jest to przykład budowy będziemy rozważać, bo obecnie duża liczba utworów do komponowania na tym sześciu strunach instrumentu. Weźmy jako podstawę wszelkich moll akord lub siódmy akord. Od liczyła cztery nuty w dół, a następnie pięć górę.

Weźmy jako podstawa akordu a-moll (AM7), możemy liczyć się z piątą w dół i dostać w d-moll (DM7). Następnie przeprowadzamy licząc się i uzyskać G7, a następnie mierzy się od piątego i soli do uzyskania, ale to zajmie główną, więc dźwięk jest piękny. Czwarty sekwencja akord będzie nasz złoty CMAJ.

Następny ruszymy już w tonacji durowej, aby cięcie harmonijny. Kiedy liczenie otrzymujemy notatkę i F odpowiednio Fmaj. Następny, piąty ruchu w dół cięciwy wejściowego A minor programu i uzyskanie C Uwaga na której / 5 akordów (poluumenshenny) konstrukt BM7. Powyższa sekwencja złota, które akordy mamy być niekompletna bez otrzymania traszka. Według obliczeń siódmej iść EM7, ale zamiast (ze względu na wzrost trzeciego etapu), bierzemy E7, który jest dominujący akord siódmy. Po to jest możliwe, aby ponownie uruchomić krąg, zauważ, że wszystkie notatki podjęliśmy szereg małoletniego.

Przykłady preparatów z zastosowaniem tej metody

Współczesnych kompozytorów otrzymujących sekwencję złoty jest najczęściej używany Igor Krutoj dzięki tym zakresie jego melodie są ludzie, niezapomniany i rozpoznawalne. „Nie wiem” Filippa Kirkorova – jeden z nowoczesnych przykładów sekwencji złota. Wiele pięknych pieśni napisane przy użyciu tych cyklicznych segmentów. Najbardziej uderzającym przykładem jest kompozycja jazzowa – wszystkie rzeczy jesteś. Wśród rosyjskich pieśni ludowych, technika ta może być słychać w „Komarinskoy”.

Wśród klasycznych przykładów sekwencji złota jest bardzo różne, na przykład, można usłyszeć we wstępie do opery „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego, lub w jego „Seasons”. Ale najczęściej to technika stosowana przez Haendla, który, jak już wspomniałem, był jego wynalazcą. Na przykład, w jego „Passacaglia” wyraźnie usłyszał melodyjne segmentów. Inni kompozytorzy nie pozostają w tyle i wykorzystane różnorodne typu sekwencji w swoich pracach. Najbardziej uderzającym przykładem jest twórczość Wagnera i Vivaldiego, ale nie zawsze są wykorzystywane właśnie złoty sekwencję.