239 Shares 6150 views

"Kurka" – salad with a twist i nakrętką

Jeśli jesteś już zmęczony tradycyjnego „Olivier” i „śledź pod futrem” spróbuj przed wakacjami do zapoznania się z nowych i ciekawych potraw, takich jak, na przykład, „Chanterelle”. Ta sałatka dostaje swoją nazwę ze względu na jej osobliwy wygląd podczas stosowania. Jak gotować, i trzeba zrobić, ten artykuł pokaże.

składniki

Aby rozpocząć, aby dokonać zakupu wszystkich niezbędnych do gotowania. „Kurka” – sałatkę, do gotowania, który wymaga następujących produktów:

  • obrane orzechy (około 150 g);
  • 150 g suszonych śliwek;
  • 150 g rodzynki;
  • 165 g sera twardej;
  • 2 duże marchew i soczyste;
  • 2 duże buraki;
  • 1 pomidor;
  • kilka sztuk oliwek;
  • majonez (jego ilość powinna być określona w oparciu o smaków każdego z nich).

Teraz, gdy wszystko jest dostępne do przygotowania sałatki, trzeba iść do kuchni.

Sałatka „Kurka”: przepis

Na początek powinniśmy zrozumieć, co zrobić z buraków. Przypomnijmy, że „Foxy” -salat wymaga dwóch takich warzyw. Owoce powinny być myte w wodzie, a następnie wrzenia. buraki Ostuzhennoy należy oczyścić ze skóry i natrzeć na małym marginesie trących.

Śliwki i rodzynki powinny również pary na zewnątrz. Aby to zrobić, trzeba zalać wrzącą wodą i pozostawić w tym stanie przez krótki okres czasu (to będzie mało, a 30 sekund). Następnie osusza się i drobno posiekanej suszone owoce.

Marchew, który jest używany w tej sałatki nie wymaga gotowania. Surowe warzywa powinny być czyszczone, dokładnie umyć i ruszt. Ten sam los czeka i ser. Orzechy włoskie same precleaned, niezbędne do pokonania.

Sałatka „Kurka pod futrze”: jak stosować

Piękno tego dania – jego forma, bo to jest określone w formie obrazu na lisy.

Aby ta sałatka naprawdę wyglądał jak zwierzę, po której jest imieniem, trzeba wziąć odpowiedzialność za proces jego złożenia.

Szczególnie ważne delikatnie położyć na pierwszą warstwę, ponieważ jest podstawą dla wszystkich innych. Zaczynajmy.

Po pierwsze, na talerzu w postaci lisa należy położyć śliwki. Za tymi suchymi owocami powinien wysłać orzechy. Po tym wszystkim, to burak. Uzupełnia sałatki rodzynek. Należy pamiętać, że każda warstwa sałaty należy starannie puch majonez, inaczej potrawa okaże się suche i nijakie.

Teraz możemy przystąpić do dekorowania potraw. Do potraw z naprawdę okazało lisa, trzeba dokonać pysk i piersi na czerwonym urody za pomocą startego sera. Ten sam produkt należy umieścić i ogon lis. Po tym, pozostały obszar musi dania puch majonez, a na wierzchu sosem delikatnie wlać marchew.

Teraz pozostaje tylko narysować kontury kurkami. Pomoże nam oliwki. Poprzez nich jest to konieczne, aby oczy, nos, a także kurki stóp. I pomidory w tej potrawy jest wymagany tylko dla konstrukcji z ust czerwonych piękności.

Rezultatem jest oryginalna potrawa, która zadowoli nie tylko dla oka, ale również kubki smakowe. Tak więc nasz „Kurka” -salat gotowy, a to może być podawane do stołu świątecznego. Bon appetit do Ciebie i Twoich gości!