849 Shares 6429 views

Z jakiegoś powodu piersi puchną?

Bardzo często, płeć piękna w obliczu problemu, gdy piersi puchną i powodować dyskomfort. Przyczyny tego zjawiska może być zmieniana. Czytaj więcej na ten temat w naszym artykule.

możliwe przyczyny

Jeśli zauważysz, że masz przepełnione piersi, które nigdy wcześniej nie zdarzyło się wcześniej, konieczne jest, aby skontaktować się z lekarzem. Jednak taki problemem dla wielu kobiet regularnie i dlatego często nie podniesie alarm. Po pierwsze, jest to zjawisko zazwyczaj przed miesiączką. Zmiany hormonalne w tym okresie przyczyniło się do faktu, że gruczołu sutkowego staje się bardzo wrażliwa. Wszystko to wina estrogenów. Oni wyróżniać się w znacznie większych ilościach i powodują dyskomfort w klatce piersiowej.

Po drugie, po to możliwą przyczyną ciąży. Czasami nie jest w całości zaplanowane. Więc gdy skrzynia puchnąć, kobiety nie panikuj i spokojnie czekać na wystąpienie miesiączki. Jednak od pierwszych dni opóźnienia uważaj. Lepiej jest zrobić test i upewnić się, co jest prawdziwą przyczyną tego bólu. Jeżeli jest to związane z ciążą, nie martw się. Ciało jest w nowy sposób, przygotowuje matki oczekującej do karmienia piersią. Najbardziej niebezpieczne, gdy piersi ból nie jest cały, ale w niektórych miejscach. W tym przypadku konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Wraz z nadejściem okresu dojrzewania dziewcząt może również odczuwać ból w klatce piersiowej. Jest to również związane z hormonalne przepięciami. Teraz o tych i innych powodów, powinien porozmawiać.

ciąża

Jedną z pierwszych oznak jej skargi jest dziewczęta która rodziła się w pierś. zatem bóle są trwałe. Nie bój się, bo teraz ciało będzie mieć twardy zadanie: pielęgnowanie nowego życia. A ponieważ szybko się zmienia z punktu widzenia hormonalnej. Jak wiecie, piersi podano płeć piękna nie jest dla estetyki i do karmienia niemowląt. Na tym etapie przygotowuje się zgodnie z jego przeznaczeniem. Ale ten ból jest zwykle jednolita. Brak uszczelnienia i guzki obecne nie powinno.

Zwykle jest to dyskomfort znika po pierwszym trymestrze ciąży. Odnawia go przed urodzeniem i zaraz po urodzeniu dziecka. Nie bój się, że piersi przepełnione w ciągu pierwszych kilku dni po porodzie: jest mleko. Z biegiem czasu, dyskomfort minie. Karmienie przyniesie przyjemność i moją matkę i dziecko.

Innym złe dotyczących tego okresu – pojawienie się na odcinku klatki piersiowej. Są bliznami tkanki skórnej. Ma zwiększenie wielkości ze względu na wzrost, takich jak piersi. W tym przypadku, można również czuć dyskomfort. Zaleca się stosowanie specjalnych nawilżające, aby uniknąć takich problemów.

krytyczne dni

Dość często, wiele kobiet wlewa się do piersi przed miesiączką. Podobnie jak w przypadku połowy cyklu organizm przygotowuje się do ewentualnej przyszłej ciąży. Ale z początkiem miesiączki hormonów zmniejsza się i wraca do poprzedniego stanu. Wtedy ból odchodzi, czułość spada. Jeśli to nie nastąpi, należy skonsultować się ze specjalistą. Zrobi wszystkie niezbędne procedury, aby określić przyczynę bólu.

Ponadto, niektóre kobiety skarżą się na fakt, że piersi puchnąć nawet podczas owulacji. W tym czasie również może pociągnąć podbrzusza. Wszystkie te zmiany są związane z dojrzewaniem komórki jajowej, która jest gotowa do zapłodnienia. Jeśli masz podobną sytuację, można użyć specjalnego testu. Powie ci, czy związanego ból w klatce piersiowej z owulacją.

Czy bić na alarm?

Wszystkie z powyższych przyczyn bólu w piersi nie są niebezpieczne. Jest to naturalna reakcja na różne zmiany. Ale gdy ból przynosi udrękę, zlokalizowaną tylko w jednej piersi lub w określonym miejscu, to należy natychmiast udać się do lekarza. Kobieta sama może zdiagnozować przy pierwszych oznak jakiejkolwiek choroby. Aby to zrobić, trzeba się rozebrać do pasa, podnieść jedną ręką, a drugą od dołu do góry, aby chodzić na jego klatce piersiowej, palcowania. Jeżeli uszczelka lub żelaza czuł się niejednorodna struktura może wskazywać na chorobę.

Jak grudek zlokalizowanych po bokach bliższych pachy i poniżej piersi. biec do lekarza w rozpoznawaniu tych objawów. Długoterminowa odroczenie sprawy na „jutro” może doprowadzić do katastrofalnych skutków. Jeśli jednak wraz z bólem odczuwalne pogorszenie stanu zdrowia, podwyższona temperatura ciała, było osłabienie – to wymaga natychmiastowej hospitalizacji i dokładnej analizy.

inne przyczyny

Jeśli żadne z powyższych nie pasuje do danej sytuacji, chyba że istnieją inne przyczyny dolegliwości:

  • Nosić biustonosz, który nie mieści się w rozmiarze. Mówiąc najprościej, stanik jest zbyt mocno ściska piersi. W tym przypadku wybrać ten, który jest wygodne.
  • Wypełniłeś ostro. Pierś składa się głównie z miękkiej tkanki tłuszczowej. Gdy przyrost masy ciała może być uczucie bieg w jej ciężkości.
  • Pić dużo płynów. A także nadużywanie słonych pokarmów, że był przetrzymywany.
  • Ci mają trafić w miejsce, gdzie boli. I choć nie bez uszczelek.
  • Prowadzisz siedzący tryb życia i niesportowy.

Co jeśli piersi przepełnione i ból?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zwrócić uwagę na charakter bólu. To może być stałe, krótkotrwałe, zlokalizowane tylko w niektórych miejscach. Następnie sprawdzać się w obecności plomb i bolesnych grudek. Kiedy wydaje się, aby postępować zgodnie z lekarzem. Jeśli skrzynia puchnąć tydzień przed miesiączką, pamiętaj – to jest całkiem normalne. Więc organizm reaguje na zmiany hormonalne.

Podczas karmienia piersią, niektóre kobiety mogą stanąć w obliczu problemu jak lactostasis. Kiedy takie zjawisko występuje zastój w gruczole kanałach. W tym przypadku, tworzenie się grudek jest nieuniknione. Lekarze zalecają dając dziecku rozwiązać problematyczną pierś. Jeśli lactostasis nie można było uniknąć, i przeniósł się do zapalenia sutka, a następnie wyleczyć samemu jest bardzo trudne. Ten problem powinien skonsultować się z lekarzem.

wniosek

Posiadanie informacji o tym, dlaczego piersi jest wypełniona, pozwoli Ci zaoszczędzić od wielu kłopotów. Najważniejsze – należy pamiętać, że wczesne wykrywanie problemów pomogą Ci być na czas ostrzeżenia. Kobiety potrzebują co najmniej raz w roku badane przez lekarza piersi, nawet jeśli naprawdę nie przeszkadza. Zwłaszcza w okresie przed dostawą i podczas menopauzy. To właśnie w tej chwili jest najbardziej złożonym hormonalne przepięciami. Bądź zdrowy!