747 Shares 9137 views

Bloch Epiphany Katedra w Moskwie. Ikony w katedrze

Katedra powszechnie określane jako głównej świątyni miasta. W tym przypadku, to zwykle powinny być Zakładu – położenie na wzniesieniu, z którego podczas nabożeństwa działa Bishop (duchowny wyższy, trzeci stopień kapłaństwa).


Historia nazwy

Ale Moskwa – bardzo duże miasto, a to jest, oczywiście, nie ma kościół katedralny. Że Bloch katedry w Moskwie, który ma drugie imię Epiphany Katedra w Yelokhovo, jeden z dwudziestu budynków sakralnych tego typu. Według legendy, w miejscu świątyni przed (w XIV wieku) był las olcha, Olkhovets Brook, a wieś nazwano Elohim (a pokrewny wyraz z olchy). Do tej pory w tym obszarze zachowana ulicy i aleja Alder. Te miejsca są znane na narodziny tutaj w 1469 głupiec Vasiliya Blazhennogo lub Basil naga postać tak kontrowersyjna i istotne, że trumna z ciałem świętego, zmarły w 1552 (znany parzystej liczbie – 2 sierpnia), prowadzone Ivan Grozny z bojarów, a usługa pochówku oszukiwać Metropolitan Makary.

bogata historia

Katedra Blocha w Moskwie znajduje się w obszarze Basmanny na ulicy Spartakovskaya należących do Okręgu Centralnego, ma wspaniałą historię. Został ochrzczony A. S. Puszkina (1799, na 8. dniu urodzenia). Od 1938 roku, katedra stała się katedra, a od 1945 do 1991 roku – w patriarchalnych (obecnie, po przeniesieniu Departamentu patriarcha Wszechrusi w katedrze Zaśnięcia na Kremlu, Katedra Epiphany jest Katedra Patriarchatu Moskiewskiego). To tu w 1943, 1945, 1971 i 1990 były budowa nowo wybranego prymasa Kościoła (biskupów) w godz. Intronizacja obrzęd odbywa się podczas liturgii. Hierarcha ubrany w ubrania odpowiednie do jego rangi. W 1925 roku, w święto Ofiarowania liturgii w katedrze służył jako Patriarcha Tichon. Katedra Blocha w Moskwie znany jest fakt, że w północnej nawie św Mikołaja jest pochowany po nabożeństwie pogrzebowym w maju 1944 roku, patriarchy Sergiusza. Jego miejsce pochówku nagrobek jest urządzony w marmurze. Jest autorem słynnego A. V. Schusev. Alexiy II, PM 15, też został pochowany w katedrze – w południowej kaplicy Zwiastowania w 2008 roku.

Ulubione Moskale Cathedral

Katedra Blocha w Moskwie nie jest znany tylko dla niego, i bardzo podobny Moskali, jest często nazywany „katedra z mojego dzieciństwa”. Jest to kolejny powód, że nigdy nie został zamknięty. Bede ciemne lata prześladowań Kościoła szedł u jego boku, tak wielu młodych ludzi w stolicy swojej babci pojechaliśmy tu z daleka, i dla nich katedra stała się matką.

Należy zauważyć, że we wszystkich latach wojny Bloch Epiphany katedry w Moskwie wymienionych w obronie 835 900 rubli, a na prezenty dla żołnierzy – 535,1. Jak miał przenieść! Chcieliśmy zburzyć w celu rozszerzenia obszaru Elohinskoy, upewnij Dom rzadka książka czy kino. Ale w czasie każdej przeciwności, nawet w czasach wojen i rewolucji, nie zamykaj drzwi Bloch katedrę w Moskwie. Epifania lub w święto Epifanii – dzień, kiedy świątynia została konsekrowana w Yelokhovo. Jest obchodzony w dniu 18 stycznia, a to uczta dla katedry.

przyczyny

Historia wystąpienia tradycyjnej świątyni – pierwszy w 1698 elohovtsy zbudowali drewniany kościół wiejski. Na Piotra I (1717-1722) w swojej płytek Rekonstrukc świątyni. W latach 1722-1731 pod patronatem księżnej Praskovi Ioannovny został zbudowany kaplicę na cześć Zwiastowania. Z wielkiego króla związanego z wielu legend, jedna z nich mówi, że osobiście przekazał kamień pod budowę świątyni. W latach 1790-1792 kościół rozszerzyć dzięki dołączonym jadalni z dwoma przejściami (na cześć św Mikołaja kaplicy Zwiastowania przeróbek) i dzwonnicy. Moskwa w kolejnych latach intensywnego rozwoju, a świątynia, która obecnie znajduje się w pobliżu centrum miasta, ponownie staje się mała dla rosnącej liczby parafian.

okres założycielskich w budowie katedry

A teraz, w roku 1837 na miejscu rozebranego kościoła Yelokhovskaya o zaczyna być wzniesiony przez architekta Evgraf Tyurin (1796/72), nowy przestronny kościoła. Ten architekt znany jest fakt, że wraz z O. I. Bove zakończył prace nad wiejskiej rezydencji hrabiego Jusupow w Archangielsku. Brał udział w budowie Uniwersytetu Moskiewskiego Uniwersytetu na mchu i Kościoła w imię Tatiana. Jednak prace budowlane ze względu na brak funduszy były przez długi czas, ale obsługa w podtynkowego zawsze radzą sobie. Przez 1845 roku został podniesiony do tradycyjnej ortodoksji metrów sześciennych głównego budynku świątyni, zwieńczony pięcioma kopułami. Katedra została zbudowana w stylu późnego klasycyzmu i wysoko w stylu empire. W celu pracy nie zostały jeszcze zakończone, 2. kupiec gildii V. I. Schapov, który został honorowym obywatelem Moskwie przekazał bardzo dużą sumę pieniędzy – jedną trzecią całkowitych kosztów pracy. Dopiero w 1853 roku kościół został konsekrowany Filareta metropolita Moskwy i Kołomna.

późniejsze przywrócenie

Prace budowlane i idzie dalej – w 1889 kopuła i poddasze (dekoracyjne ściany, położony nad gzymsem) zostały zbudowane w ciągu refektarzu. Zgodnie z projektem Zykov, katedra miała pozostać tylko jeden i ten pierwszy poziom dzwonnicy. Po odbudowie katedry stał się jednym z najbardziej imponujących budowli religijnych w Moskwie. Poniższy wnętrze renowacja miała miejsce w roku 1912 – katedra została ponownie malowany. Złocony ikonostas przetrwała do dnia dzisiejszego. W Teatrze Bolszoj kupiłem dzwonek i zastąpiono je złamać.

nowoczesny układ

Bardzo poważne odbudowa katedry rozpoczęła się w 1969 roku, po wyborach warden Kapchuka NS, który prowadził prace naprawy i renowacji, która trwała prawie 20 lat. W wyniku tego, że popełnił wiele: całkowicie zastąpione złoty liść i postawić ogrodzenie z brązu na krześle i Solea. Wszystkie podłogi są zastępowane marmuru. I pod ołtarzem i soli (w kościołach chrześcijańskich – elewacja podłodze przed ikonostasem lub ekranie ołtarza) podniesione podłogi. Umyte malowidła ścienne, malowane, nowe witraże, zbudowany w warsztatach konserwatorskich. To nazwę. Katedra jest piękna i godna pasuje do zaktualizowanego centrum Moskwy. Ale przywrócenie posiadanych opinii bardzo różne – od entuzjastycznych pochwał dla oceny „samovarschina”. Katedra Blocha w Moskwie (fot pełni oddaje niezwykłe piękno i proporcjonalność jednym z centralnych miejsc kultu kapitału) jest narodowym zabytkiem architektury.

Katedra dzisiaj

W tym dniu, to jest w katedrze Protopresbyter Matthew Stadnyuk wzniesiony w tej rangi w 1978 roku. Korzystanie z miłości Ministrów i parafian, robi wszystko na chwałę katedry nie było zredukowane do na służbie, tysiące ludzi zebrało się, by każdy gość chciał odwiedzić stolicę katedry Blocha w Moskwie, których ikony sprawiają, że sławny w całym świecie chrześcijańskim. Jest to przede wszystkim legendarny czczona ikona Kazańskiej Matki Bożej.

Przez katedry kapliczki są relikwie i cudowny obraz św Mikołaja. Można kłaniać się szczątki współczesny i współpracownik Sergiya Radonezhskogo – Alexis, metropolita Moskwy, który był jednym z mentorów D. Don. „Giną” – czczony obraz Matki Bożej – jest przechowywany w murach katedry Elokhovskiy. mogą być wywoływane z nielicznych list jeszcze Theotokos ikona „Życiodajna Wiosna”, do którego odwołanie o pomoc w sprawach pieniężnych. Nie Moskal, który nie wie, gdzie ten słynny świątyni, czy nie mógłby wywołać jego adres. Katedra Blocha w Moskwie znajduje się na ulicy Spartakovskaya, pod numerem 15. Niedaleko jest stacja metra Moskwa Baumanovskaya.