678 Shares 6832 views

Dzień rodziców – hołd dla zmarłych krewnych

Dzień rodziców – to dziewiąty dzień po świętach Święta Wielkanocy. W tym czasie upamiętnienia zmarłych krewnych. Jak to się dzieje? Wierni prawosławni odwiedzają groby swoich bliskich i przyjaciół, przynosząc zmarłego dusze dobrą nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Od Wielkanocy – to jest bardzo dobra wiadomość, wówczas dominującą dzień zaczął nosić drugą nazwę – radonica (lub Radunitsa).

Jest jeszcze inna wersja pochodzenia nazwy. Fakt, że radonica (i stypie) – imiona bogiń, którzy są strażnikami martwych dusz. Wcześniej, jako ofiarę dla tych bóstw, ludzie przyniósł obfite prowiant, pozostawiając je w kurhany. Zostało to zrobione, a na duszy, że czterdzieści dni jest jeszcze na ziemi, ciesząc się szacunkiem przyznanym mu przez żywych. Po pewnym czasie, nazwiska tych bogiń zaczął wyznaczenia wake: starożytni Słowianie nazwani rytualne uczty, a współcześni ludzie zaczęto nazywać spring wake zmarłych krewnych radonica (tak samo jak w dniu dominującej).

Hołd zmarłemu

Chrześcijaństwo zna kilka pamiątkowych dni w ciągu całego roku. Wszystkie z nich są nazywane sobota, ponieważ większość z nich przypada dokładnie w soboty. Ale radonica – to prawdopodobnie najbardziej masywnych Dzień Rodziców. Nie ma konkretnej daty i nie wchodzą w sobotę, i zawsze – we wtorek (w Fomin tygodniu).

Dziś postanowiłem odwiedzić cmentarz w Dniu Dominującej jest nie tylko jako hołd pamięci zmarłych rodziców lub krewnych, ale potem, aby zaprowadzić porządek na grobach po zimie. Ludzie usunięte zeszłorocznych liści, chwastów chwasty stwarzają nowe sztuczne kwiaty rzucane żywcem lub poprawione ogrodzeń, są przykręcone ze zdjęciami zabytków spadły, i tak dalej. D.

Wiosna – czas przebudzenia i czystek!

Dzień Rodzica, który przypada na wiosenne dni, nie przypadkiem jest obchodzony w tym czasie. Wiosna upamiętnienie zmarłych podano wielkie znaczenie religijne w kulturalnych prawosławnych. Po tym wszystkim, wiosna – przebudzenie Matki Natury i świat z jego snu zimowego. Żyje w tej chwili potrzebują wsparcia ich przodków. Tutaj ludzie przychodzą i „mówić” do swoich zmarłych krewnych i rodziców, aby zaprowadzić porządek w swoich „domów”.

Od radonica bezpośrednio poświęcona Wielkanocy, w tym dniu, aby przynieść kolorowe jaja, wielkanocnych smakołyków i zrobić pamiątkową posiłek na cmentarzu. Częścią posiłku podano w pamięci o duszach biednych ludzi zmarłego krewnego. Zgadza się, w zależności od przekonań religijnych, jest „dialog” z odeszła od nas ludzi. My, wraz z martwych krewnych uczcić Zmartwychwstanie Chrystusa, Jego oszałamiające zwycięstwo nad śmiercią, radując się, że oni też mogli się odrodzić w nowej – życia wiecznego!

popularne przekonanie

Uważa się, że w dziewiątym dniu po Wielkanocy, umarli inspirowane Wielką Zmartwychwstania Pańskiego, z grobów i są zadowoleni, że ich dzieci i krewnych je zapamiętać. To przekonanie jest reprezentacyjny dla przodków kult.