806 Shares 7334 views

OpenCart: instalacja i konfiguracja

OpenCart – system zarządzania treścią, mający na celu stworzenie sklepu internetowego. Jest to wygodne, łatwe w użyciu i uczyć się. System jest potężnym narzędziem. O tym, jak instalacja OpenCart na różnych typach serwerów, i zostaną omówione w tym artykule.


Niektóre użyteczne informacje na temat systemu zarządzania sklepu internetowego OpenCart

OpenCart pozwala szybko wdrożyć pełnoprawnym sklepu internetowego. Po zainstalowaniu OpenCart wystarczy zmienić wzornictwo i niektóre wybrać do odbioru zamówień. Specjalnych korzyści z tego systemu są następujące:

  • kod open source, co gwarantuje przejrzystość bezpieczeństwa;
  • dobra dokumentacja i duża społeczność online;
  • wielojęzyczne;
  • obecność modułów montażowych, które mogą być uzupełniane;
  • organizacja obliczenia podatku.

System ma niskie wymagania systemowe. Wystarczy mieć na serwerze jest tylko serwer WWW, bazy danych, a zainstalowane PHP. Jeśli zdalny hosting dostępne po wyjęciu z pudełka, trzeba go zainstalować ręcznie, aby korzystać z witryny na komputerze lokalnym. Lub skorzystać z gotowych produktów, takich jak: „Denver”.

Ustawienie „Denver” na komputerze

„Denver” (DNVR) – zestaw Gentlemen internetowej dewelopera. Jest to program na rzecz wdrażania serwera sieci Web na komputerze lokalnym. Zawiera on serwer WWW Apache, PHP, MySQL i wiele innych modułów do pracy z terenów lokalnie.

„Denver” twórcy starali się uprościć proces instalacji. wystarczy pobrać instalator i uruchom go. Raz zainstalowany na kilku skrótów na pulpicie – start, stop i restart serwera.

Po pomyślnym zakończeniu instalacji raportu powitania powiadomienie, w którym strona jest dostępna w obecnej konfiguracji serwera.

Integracja OpenCart w „Denver” i jego ustawienie

Teraz należy pobrać z oficjalnej strony OpenCart. Wskazane jest, aby używać najnowszej wersji.

Teraz trzeba przygotować trochę „Denver”, aby zainstalować OpenCart. Aby to zrobić, należy najpierw utworzyć folder dla plików przyszłego miejscu. Wygląda na ścieżkę tak:

litera_napędu / home / NazwaLokacji / www

To tutaj, że chcesz skopiować pliki z pobranego archiwum z OpenCart. Teraz trzeba ponownie uruchomić serwer ze skrótu na pulpicie. Potem znowu, powinien udać się do localhost adresu i znajdź pozycję „Restauracja nową bazę danych …” sekcji „Utilities”.

Otwórz menu Ustawienia bazy danych, gdzie trzeba wypełnić wymagane pola. To proste: wprowadzić wszystkie dane i tworzy nową bazę danych i użytkownika.

Na tym etapie instalacji OpenCart można już przejść bezpośrednio do systemu. Aby to zrobić znowu trzeba iść do localhost i znaleźć „wykaz zarejestrowanych stron.” Tutaj można wybrać żądany i przeprowadzone przejście do «Setup Wizard OpenCart.”

W pierwszym etapie, system będzie oferował do zapoznania się z umową licencyjną. Jest też przycisk Kontynuuj. Kliknięcie na to tłumaczone do następnego kroku. Nadchodzi konfiguracja bazy danych MySQL. Tutaj należy wprowadzić informacje, które wprowadza się w początkowej fazie ustawienia.

Ostatni etap – Gratuluję udanej instalacji. Zawiera również zawiadomienie tutaj, że ze względów bezpieczeństwa chcesz usunąć instalację folderu. Można to zrobić ręcznie, klikając sposobów umieszczania plików witryn.

Teraz instalacja systemu można uznać za zakończone.

Instalowania modułów OpenCart w prosty sposób

Proces ten jest konieczny, aby przeznaczyć oddzielnie, ponieważ prawidłowa instalacja modułu w OpenCart jest trudne dla początkującego. Najczęstszym typem instalacji VQMod w OpenCart. Zazwyczaj tego typu jest to zaznaczone w opisie modułu. Jeśli nie, należy szukać w plikach wewnątrz pobranego archiwum, a jeśli nie vqmod folder, a następnie jest to przypadek.

Technika instalacyjna VQMod nie powinny dotykać istniejące pliki, więc użytkownik może ostrzegać ostrzeżenie o tym, co dzieje się wymienić.

Teraz bardziej szczegółowo. Po pobraniu go rozpakować archiwum. Ma folder z kluczowych plików. Powinna ona zawierać katalog takich jak: admin, katalog, systemu, i innych.

Sama instalacja jest wykonywana przez skopiowanie elementarne zawartość folderu na serwerze. Jeśli korzystasz z „Denver”, czyli dostęp fizyczny, a można to zrobić ręcznie. Jeśli witryna jest już na hostingu, trzeba połączyć się z nim za pośrednictwem FTP.

Po skopiowaniu, należy zalogować się do panelu administracyjnego OpenCart. Tutaj zainteresowany w menu głównym, w którym chcesz sekcji „Dodatki” wybierz „modułów”. Lista powinna pojawić moduł svezheskopirovanny.

Wręcz przeciwnie, ma link do zainstalowania, czyli ustawienia. Kliknięcie na nią, aby włączyć ten moduł. W zależności od typu przekierowania mogą występować w ustawieniach strony. Teraz musimy zobaczyć, jak działa moduł osobiście udać się do serwisu gotowości.

Instalacja przy OCMod

Technologia OCMod został wprowadzony w wersji 2.0. Został on zaprojektowany, aby uprościć wdrożenie kilku modułów w systemie. Teraz można zainstalować moduł bezpośrednio z panelu administracyjnego. Instrukcje dotyczące instalacji zawarte są w module zainstalowana pliku install.xml. Że konieczne jest określenie go jako pobrania.

W ten prosty sposób można zainstalować moduły typu OCMod.

OpenCart i prawdziwy hosting na serwerze zdalnym

Umieszczenie dowolnej witryny w Internecie jest związany z gospodarzem zakupem. To przydzielone miejsca na fizycznym dysku twardym serwera zdalnego. W zależności od konfiguracji i rodzaju nim może kosztować różnie. Najtańsza jest w przedziale 1500-2000 rubli. rocznie. Następnie przejdź do opisu instalacji OpenCart hostingu.

Jak to ma miejsce z „Denver”, należy najpierw pobrać plik z systemu. Zakłada się, że użytkownik został już kupiony gospodarzem i wszystkie jego ustawienia.

Archiwum rozpakowane i załadowane przez FTP do serwera zdalnego. Teraz trzeba utworzyć i skonfigurować przyszłej bazy danych. Można to zrobić z hosting panelu sterowania. Tutaj, podobnie jak w „Denver”, wskazuje nazwa bazy danych, nazwę użytkownika i hasło. Jeśli wszystko jest w porządku, po przejściu do rejestracji adres w Internecie powinien zobaczyć okno z pierwszego montażu krok OpenCart.

Krok po kroku instalacji odbywa się dokładnie tak, jak w „Denver”. Na każdym etapie, wypełnione danymi lub wyświetlane są statystyki. W rezultacie, powinien pojawić się okno z powiadomieniem o pomyślnym zakończeniu instalacji.

Zmiana wzorców i ich ustawienia

Aby wykonać szablon instalacyjny OpenCart, konieczne jest, podobnie jak w poprzednich przypadkach, należy pobrać archiwum z plikiem rejestracyjnym. On rozpakowane i kopiowane do zdalnego lub lokalnego serwera. W rzeczywistości, to jest cała instalacja.

Użytkownik pozostaje tylko aktywować i skonfigurować go trochę. Aby to zrobić, przejdź do panelu administracyjnego strony. Teraz należy przejść do sekcji „System”, „Ustawienia” elementu. Tutaj musimy zakładce „Sklep” i jego zawartość, a raczej bieżące ustawienia szablonu. W rozwijanym menu wybrać ustalone i zapisać zmiany.

To jest taki prosty sposób i jest instalowany w szablonie OpenCart.

wniosek

OpenCart – dość łatwe do utrzymania i instalacji systemu. Dla pierwszych rozwoju sklepu i umiejętności zarządzania stron internetowych jest idealny. System rozwija i zyskuje nowe funkcje i możliwości. Teraz za pomocą niego można szybko stworzyć własny sklep internetowy w ciągu zaledwie jednego dnia.

Duża liczba gotowych modułów i szablonów daje znaczne możliwości dla wyobraźni, co pozwala w pełni zrealizować swój potencjał twórczy.

Duża społeczność rosyjskojęzyczna zawsze przyjść z pomocą początkującego OpenCart użytkownika. Ogromna liczba instrukcji i podręczników będą mogli do kroku postępowania dla wszystkich elementów instalacji, konfiguracji i aktualizacji.