572 Shares 3402 views

Medyczne zastosowanie ziół: trądzik glistnik

Jeden z najbardziej znanych roślin leczniczych dziś można nazwać glistnik sumienie. Każdy wie, jak użyteczna roślina glistnik jest traktowany jest on stosowany wszędzie. Jej sok, choć nie bardzo toksyczny, gdy podjęte w żywności, ale jednocześnie jest doskonale leczy rany i ma dobre skutki dla komórek skóry.


Glistnik, albo cokolwiek jego nazwisko brzmi łacińska – Helidonium – jest jedyny w swoim rodzaju niepowtarzalny glistnika wieloletnich roślin z dużej rodziny maku. Zakład ten jest wyposażony w duży, długi, cienki zielonej łodygi, która osiąga wysokość nieco ponad jednego metra. Jeśli trzpień do złamania lub wygięcia, po czym zacznie pękać przydzieloną mleczny sok z glistnika. Ten sok, byliśmy trochę w powietrzu, staje się pierwsza żółta, potem jasny pomarańczowy. Najlepszym lekarstwem na dolegliwości skórne – tego soku, który przydziela celandine: trądzik, brodawki, różnego rodzaju wysypki. Liście roślin siedzą na szypułkach. Ich forma jest obdarzony głębokich cięć peristoobraznymi. Mają trzy do pięciu okrągłe płaty. Górna część arkusza jest na ogół większy niż pozostałe i posiada trzy ostrza. glistnik liście są na górze jasnym kolorze zielonym, a dno dać niebieskawy odcień. Kiedy glistnik kwiaty, kwiaty są uderzające w ich niezwykłym pięknem słonecznego. Mają złoty odcień żółty parasol kwiatostan i cztery płatki na każdym kwiatem. Po kwiaty otzhivut czasie roślina daje swoisty rodzaj owoców – pole.

W medycynie ludowej, znane jest wiele dolegliwości, z których pomaga glistnika: trądzik, aby usunąć strupy, informacje samej brodawki leczenie odcisków suchy rodzaj i brodawczaków, a także w leczeniu wielu innych chorób i dolegliwości skóry.

Sam glistnik jest uważane za trujące rośliny. Zawiera substancje niebezpieczne, takie jak alkaloidy chclerytryny, protopinę, Homochelidonine, sangwinaryny i wielu innych. Substancji zawartych w glistnika, niestandardowe preparat utworzone, który jest nadal stosowany w chemioterapii w leczeniu nowotworów.

Roślina może być stosowany przez cały rok w dziedzinie odnowy biologicznej. Można zbierać latem trawa celandine i przygotować go do zimy, gotować z jej wywary i napary zrobić.

Aby efektywnie wykorzystać celandine z trądzikiem, można nawiązywać i zaopatrzyć się specjalną maścią. Pomaga również na brodawki i odciski na. Ta maść – jest rzeczą konieczną w każdej domowej apteczce, ponieważ kukurydza – to część kłopotów, a brodawki też nikt nie jest odporny. Ten wszechstronny krem ułatwi również egzema, łuszczyca, skaza. Można również użyć go do celów kosmetycznych i profilaktyki. Może ona również pomóc i niechciane przebarwienia skóry i usunąć piegi. Dodać do tego maść dość proste, wystarczy zaopatrzyć się w soku z glistnika i niewielką ilością wazeliny. Wazelina i wspaniały sok glistnika należy mieszać w ścisłych proporcji, w której wazelina trzeba wziąć cztery płaty i soku – jedną akcję. Zamiast soku dla tej maści jest często używany Glistnik suszonych ziół, wcierać do proszku, a zamiast czasami wziąć wazeliny i lanoliny. Ta maść można bezproblemowo przechowywać w lodówce przez okres do dwóch lat.

Musisz mieć świadomość, że glistnik często może powodować reakcje alergiczne na skórze, więc przed użyciem celandine na trądzik, należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Glistnik – jest popularnym, powszechnie używany, lecznicze, przez wszystkie dostępne środki na różne listy dolegliwości. Użyj go, aby traktować miły i pomocny!