534 Shares 6893 views

W debacie rodzi prawdę: autor. Czy urodzony w sporze prawda?

Nie wiadomo dlaczego, ale ludzie wydają się być nie tylko błędne, ale również argumentować. Bywalcy liczne fora i serwisy społecznościowe w dużej mierze zajęte w większości bitew słownych: każdy twierdzi, jego zdaniem, czasami z pianą na ustach. W walce spędzać cenny czas i nie mniej cenne nerwy, ale uczestnicy nie stracić serce: ponieważ wszyscy wiemy, że w sporze rodzi prawda, fakt, który dotknął nie haniebne. Niemniej jednak istnieją pewne subtelności, które przekształcają język Frank debaty. Porozmawiajmy o pozytywne i negatywne aspekty takiego jak sporu i określenie jego roli w społeczeństwie.


Tale – kłamstwo

To zdanie jest bardzo banalna – każdy jest prawdopodobnie co najmniej raz w życiu wielokrotnym, wprowadzenie bezpośredniej, ironiczny lub nawet sarkastyczny sensu, ponieważ nie każda dyskusja może się pochwalić tak niezwykły efekt. Częściej niż nie jej przedmiotem, ani skład uczestników nie wskazują na taki sukces: w sporach prawda rodzi się tylko wtedy, gdy przedmiotem rozmowy, a boki są nie tylko „w temacie”, ale wystarczająco dobrze wykształcony wysłuchać poglądów siebie.

Być może najbardziej imponujące liczby urodzeń prawd mają spory w dziedzinie nauki. Każda proponowana teoria i badania to rodzaj argumentu podczas wymiany, i że nie jest nowa wiedza. Przeciwnie, jest to średni stare powiedzenie, że prawda rodzi się w spór.

Sokrates, który jest uznawany za aforyzm ledwie że tak w rzeczywistości. Słynny filozof słusznie uważa, że spór jest w istocie, to nic innego jak próba narzucenia swoich poglądów przeciwnika, aby zmusić go do przyznania własne prawo. Ale wiedza ludzka jest daleki od doskonałości. Co prawda może się urodzić w sporze między dwoma przedstawicielami świata antycznego, z których jeden mówi, że Ziemia spoczywa na trzech filarach, a drugi – że cztery żółwie?

Wiadomym jest, że Sokrates przeciwieństwie sporu – dialog, i włożyli na niego odpowiednie oczekiwania, zachęcając rozmawiać z osobą, a nie komunikować się z tłumu.

Co to jest możliwe, aby twierdzić,

Jeśli myślisz o tym, a przedmiotem debaty ma ogromne znaczenie. Co jest trudniejsze i bardziej szczegółowe, tym więcej prawdy w stwierdzeniu, że w sporze ur prawdy niewtajemniczonych nie śmiałbym dyskutować fizyki jądrowej lub biologii molekularnej. Aby utrzymać rozmowy na te tematy, trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Oraz w celu ich opanowania, trzeba mieć znaczną inteligencję, która w rzeczywistości odgrywa decydującą rolę w narodzinach czegoś wartościowego.

Niestety, większość z tych sporów, które mają uczestniczyć lub obserwować z zewnątrz, to jest mało prawdopodobne, szczególnie wymowne.

A co lepiej milczeć

Albert Einstein wierzył, że polityka – przedmiot jest znacznie bardziej skomplikowane niż w teorii względności. W tym świetle, nie jest jasne, dlaczego ci, którzy chcą dyskutować teorię legenky jest tak mała, a czołowi specjaliści w stosunkach międzynarodowych – 99% dorosłej populacji.

To miejsce, gdzie wyrażenie „w sporze ur prawdy” brzmi prawdziwe kpiny. Więcej daremne i bezsensowne zajęcie i nie da się wyobrazić. Czy istnieje w cokolwiek dziwny świat bardziej niż fakt, że tysiące osób dorosłych, którzy spędzają swoje życie próbując przekonać tysiące poprawności innych, wiedząc, że jest to absolutnie niemożliwe?

Oprócz wzajemnych obelg i zniewag osobowych w sporach nie rodzi się i nie może się urodzić: ponieważ dotyczą one osób, które nie tylko niekompetentny, więc nadal i nie ma wpływu na sytuację.

Aby pozytywnie odpowiedzieć na pytanie, czy spór rodzi się prawdy, trzy rzeczy są ważne:

  • Przedmiotem sporu;

  • uczestników;

  • ich kompetencje.

Urodzony w sporze

Jednak cywilizowany spór może być inny wynik, który jest czasami nawet lepiej niż prawdy, a jego nazwa – kompromis. Istnieją pewne dziedziny życia, w których notorycznie prawda nie istnieje, a jeżeli tak, to „nikt nie wie”. Wszystko, co chodzi o miłość, małżeństwo, rodzicielstwo okresowo sprawia, że ludzie przekraczania niewidzialne ostrza – i bardzo źle.

Są rzeczy, że poszczególne cechy i preferencje są decydującym czynnikiem. Nie jest konieczne, aby szukać prawdy, a możliwość zgadza – i to zdolność do odróżniania inteligentne istoty z dysku nosem owiec. Szkoda tylko, że nie każdy jest jasne.

zasada Olympic

Twierdzi ona, że w sporze ur prawdy, prawie zawsze prawdziwe, ale jednocześnie czasami uczestniczyć w takim wydarzeniu „nie tylko szkodliwe, ale także użyteczne”, jak satyryków.

Nawet jeśli wymiana argumentów i nie doprowadzi do pozytywnego wyniku, potrzeba, aby uzasadnić swoje zdanie pomoże przynieść myśli w porządku, aby odkryć braki we własnych konstrukcji logicznych. W końcu, nawet zawarcie bezsensu sporu na ten temat mogą być również nic złego w procesie pozyskiwania cennego doświadczenia. Jak mówią, ze wszystkich lekcji do nauczenia się – najważniejsze, nie jest już mieszkają na badanym materiale.

Tak więc, mówiąc: „Prawda rodzi się w spór”, autor stracił nerwy. Taki wynik nie można wykluczyć, ale sporo zastrzeżeń.

Etyka przede wszystkim

Podobnie jak w innych argumentów o głębi ludzkiej komunikacji, należy zauważyć, znowu truizmów o znaczeniu wzajemnego szacunku, nieakceptowalności przejścia do nadużyć, trzeba znaleźć w sobie siłę, aby docenić i zaakceptować opinii innej osobie, nawet jeśli on nie dzielić.

Zasady postępowania ludzkości ma pochodzić z jakiegoś powodu. Istnieje kilka obszarów, w których zasada „w sporze ur prawdy” nie działa i nie będzie działać zawsze. Dlatego w przyzwoitym społeczeństwie nie jest akceptowana do debaty o polityce, religii i piłki nożnej. Jeśli będziemy trzymać się podstawowych zasad, każda rozmowa, nawet gorąco, nie rób gorzko żałować później, gdy namiętności poutihnut i przeciwnicy będą liczyć straty. Nic dziwnego, że mówią, że w tym samym momencie, gdy rozmówcy czują złość do siebie, spór powinien zakończyć, a nie odwrotnie.