548 Shares 8201 views

ośrodki Myrhorod. „Chorol”, „Połtawa”, „Mirgorod”, „Brzozowy gaj”: zdjęcia i opinie

Miasto Mirgorod jest regionalnym jednostka administracyjna w regionie Połtawy. Dziś jest to ciche i urocze miasteczko położone nad brzegiem rzeki Chorol. Odległość od Mirgoroda do Połtawy wynosi 105 km, natomiast w stolicy Ukrainy – 250 km. Miasto położone jest na obszarze 19 kilometrów kwadratowych. Jest domem dla około czterdzieści jeden tysięcy ludzi.


Powstanie ośrodka

Historia miasta jest podzielony na dwie części. Pierwszy z nich obejmuje czas, gdy nie jest jeszcze w Mirhorod źródeł wód mineralnych były otwarte. Drugi okres, kiedy miasto otrzymało status ośrodka rozpoczęła się w roku 1912. W tym czasie Mirgorod była mała osada, populacja około 8000 mieszkańców. W mieście nie było to poważny problem z wody pitnej wskutek suszy wszystkie studnie wyschły.

Rozwiązanie palący problem, władze lokalne widzieliśmy w wierceniu studni artezyjskich. Prace zostały przeprowadzone. Z głębokości 673 m zdobył silnego strumienia wody, który początkowo uważano wypicia. Taka opinia powstała w wyniku słony smak cieczy i jej konkretnego zapachu siarkowodoru. Cóż, nawet zdecydowano się iść spać, ale woda nadal służył do potrzeb kąpieli i ognia stoczni. To był punkt zwrotny w życiu miasta. Miejscowi po kąpieli w wannie zaczęła świętować zadziwiające właściwości tej niezwykłej wody. Ludzie przyspieszony proces gojenia, zniknęły bóle stawów, poprawia nastrój. Pogłoski o uzdrowienie Mirhorod woda zaczęła się rozprzestrzeniać daleko poza miastem. W rezultacie, w zależności od źródła zainteresowanych lekarzy.

Jednym z nich był Ivan A. Zubkovky – prominentny publicznego i lekarz wojskowy. Na emeryturze wyszedł, będąc w randze generała. Zubkovsky odwiedził Mirgorod i pobierania próbek wody i wysłał je do wielu laboratoriach badawczych. Wyniki wyraźnie wykazały terapeutyczne źródło korzyści.

Mirgorodska wodnej nadana grupie chlorku sodu półsłonych. Ze swoich leczniczych właściwości tego źródła była zbliżona do tych, którzy byli na takich znanych ośrodków europejskich, jak Aachen, Soden i Baden-Baden. Dlatego Mirgorod woda została uznana terapeutyczny, a to nie jest zalecany do stosowania zewnętrznego (w formie wanny), ale także dla krajowych.

Mirgorod w czasach sowieckich

IA Zubkovsky słusznie uważany za założyciela ośrodka. Po tym wszystkim, to właśnie dzięki jego wytrwałości i inicjatywy w Mirgorod w 1917 roku otworzył uzdrowiska, który był początkiem pierwszego sezonu leczniczej. Wszystkie kolejne lata, ośrodek opracowała i rozszerzony. W latach 20. i 30. ubiegłego wieku wybudowano akademiku, letni domek, zwrócić uwagę na krajobrazu. Aby zapewnić ciągłość wody mineralnej dwóch studni głębinowych.

okresy wojenne i powojenne

Podczas walki z nazistowskimi Niemcami Mirgorod ogromne szkody zostało zrobione. Jednak już w 1943 roku, zaraz po wypędzeniu wroga z miasta, przywrócenie ośrodek zaczął. W 1944 roku rozpoczął pracę tam szpital wojskowy. Dwa lata później w Mirgorod otwarto sanatorium szpital, zaprojektowany na 300 miejsc. W tego leczenia i rehabilitacji instytucji wysłany inwalidów wojennych. Kompletna odbudowa ośrodka została zakończona w 1959 roku, aby odnowić i dalszy rozwój Mirgorod. Miasto zbudował nowy medyczny i wieloosobowe, otwarte laboratorium biochemiczne i kliniczne rozpoczęła balneary pracy.

Współczesne życie miasta

Ze względu na odkrycie źródła wody mineralnej z prowincji i Mirgorod bez wyczuwalnego miasta stał się znany na całym świecie ośrodek. Naturalne źródła leczniczej wody i błota dodaje najnowocześniejszych placówek medycznych i diagnostycznych. Ma najnowszy sprzęt medyczny w sanatorium. Ponadto, popularność ośrodka jest utrzymywana dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik i wysoki profesjonalizm personelu medycznego. Warto powiedzieć, że ośrodek zatrudnia około 1.500 doświadczonych specjalistów, obejmują one sto osób z tytułem doktora honoris „Ukraina”, 17 – z najwyższym kwalifikacyjnego kategorii, 60 – pierwszego. sanatoria personel obejmuje około dwustu pielęgniarek, z których dziesięć zaszczyt pracownicy służby zdrowia.

Lekarze, którzy są pracownikami Mirgorod uzdrowiska, przeprowadzono szeroko zakrojone badania. Współpracują oni z ośrodków badawczych zlokalizowanych zarówno na Ukrainie i za granicą. Efektem tej pracy są dziesiątki prac. Wszystkie z nich są naukowe i praktyczne.

wspaniałym parku

Myrhorod ośrodki corocznie odwiedzany przez wielu turystów. Ten mały i bardzo przytulne miasto daje wczasowicze ciszy i spokoju, a mierzony pobyt. Już to dobre wakacje w Mirgorod. Uciekanie się do spokojnego życia dodaje wspaniały gaj powietrza brzozy i sosny, czystej żywności i leczniczą wodą mineralną. Wszystkie te czynniki wzmacniają liczne korzyści zdrowotne.

Reszta w Mirgorod – przyjemny spacer przez aleje parku lub klasy terapeutycznej chodzenie na specjalnie wyposażonych sześciu ścieżkach. Ich długość wynosi od 600 do 4000 m. Każdy, kto przechodzi przez wiszący most, wpada w parku krajobrazowego. Jego powierzchnia – 63,9 ha. Główną cechą parku jest zachowanie i odbudowa najcenniejszych krajobrazów. W tym obszarze atrakcję możliwość chodzić na spacery i wygodnej rekreacyjnych szlaków turystycznych, a także spędzać czas w miejscach, z drewnianymi ławkami i stoły piknikowe. W parku rosną liściastych i iglastych drzew. Tutaj można wybrać się na spacer wzdłuż słynnej brzeziny.

Miłośnicy wędkowania mogą być zalecane, aby przejść do wschodniej części parku, gdzie jest ogromny staw o powierzchni 8,2 ha. W tym akwenu znajdują karpia, karp, karaś i amur, szczupak, sum, leszcz i okoń i Rudda. Oferuje on rybaków – wynajem wędki i wślizgu, sprzedając przynęty i karmienia. Dla wygody, w pobliżu wody, nie są specjalnie wyposażone murowane. Na brzegu stawu w pobliżu wybudowany kompleks wakacyjny. Składa się on z grilla i altanki.

Miłośnicy pływania mogą odwiedzić ośrodek plażowy. Strefa ta jest wyposażona w szatnie, leżaki, toalety i prysznice. Ukryć przed upalne słońce wczasowiczów może grzyb, wykonanych z trzciny. Na plaży i ratowników są zawsze na pielęgniarki cła.

Tutaj zapraszamy do pływania łodzi lub katamaran, aby grać na kortach koszykówki lub siatkówki, a także aktywnie spędzać czas na korcie tenisowym.

imprezy masowe

Resort Dom Kultury zaprasza turystów do odwiedzenia salę taneczną, salę koncertową na 1020 miejsc. Zaprasza gości i salę konferencyjną wyposażoną w najnowocześniejszy mediakompleksom. Poszczególne wydarzenia z udziałem obu podmiotów lokalnych amatorów i gwiazdy rosyjskiej i ukraińskiej muzyki pop. Należy pamiętać, że większość odwiedzających DC zrobić wczasowicze w średnim wieku i starszych. Młodzi ludzie wolą klubów nocnych.

Znajdą się zajęty i miłośnicy literatury. Dla nich, ośrodek prowadzi bibliotekę, której fundusz przekracza 30 000 wydawnictw.

Co ciekawe spędzanie czasu i tych, którzy chcą jak najbardziej zbliżone do zapoznania się z regionu Połtawy i jego atrakcji. Myrhorod ośrodków, które oferują różnorodne wycieczki.

Łącząc instytucje zdrowotne

Dla tych, którzy zdecydowali się poprawić i utrzymać swoje zdrowie, szeroko otwiera drzwi „Mirgorodkurort”. Firma, która zawiera w swojej członkostwa instytucji terapeutycznej. "Mirgorodkurort" Czy Unia 4 ośrodki, w tym "Birch gai", "Połtawa", "Myrgorod" i "Horol". Wszystkie z nich znajdują się na terenie parku i zajmują powierzchnię 45 hektarów.

Ośrodki zlokalizowane są w Mirgorod, znaczna część z nich jest zajęta przez lasy, reprezentowanych przez gajów brzozowych, sosnowych lasów, a także obszarów, w których różne gatunki drzew rosną.

Ale nie ogranicza się do wyżej obejmuje Mirgorod (SPA) ośrodków. Jest w swoim składzie dwóch działów rekreacyjnych. Ten „MRC Mirgorod”, należący do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a także nimi. Gogol, który jest odpowiedzialny za Kolei Południowej. Jest sanatorium stan zwany „Glory” i prywatny – „Rainbow”.

kierunki leczenia

Myrhorod ośrodki mają całkowitą specjalizację. Składa się on w leczeniu zaburzeń metabolicznych procesach w organizmie, jak również eliminacji patologii układu pokarmowego. Szansa na każdy rok poprawy ich zdrowia ponad trzydzieści tysięcy turystów z różnych krajów świata.

Miasto Mirgorod zaprasza wszystkich, którzy chcą skorzystać z usług ośrodków zdrowia stosujących takie naturalne czynniki, takie jak woda mineralna i torfu błota. Ośrodek trzy studnie wykrawa się do głębokości 673 do 710 m. Wody lecznicze stosuje się jako ogólny stan zdrowia i wyeliminowanie patologii układu pokarmowego i inne systemy. Jako czynnik zewnętrzny stosuje się do leczenia układu mięśniowo-szkieletowego, obwodowego układu nerwowego i układu moczowego, jamy nosowo-gardłowej i jamy ustnej. Wodoleczenia eliminuje chorób ginekologicznych i bezpłodność. Z wielu dolegliwości pozwala obsługiwać i unikalny torf błoto.

Sanatorium "Mirgorod"

Ten szpital położony jest nad brzegiem Khorol. To spódnice sanatorium korytem, tworząc wokół jego obudowie specyficzny podkowę. Jest to jedna z pierwszych instytucji rekreacyjnych Mirgorod dzisiaj nie jest powszechnie znane tylko na Ukrainie, ale także w krajach WNP. Opinii o nim tylko pozytywne.

Sanatorium oferuje leczenie wczasowiczów jak tych patologii, które odnoszą się do głównego profilu ośrodka, jak również różnych chorób współistniejących. Aby osiągnąć maksymalny efekt, co pozwala lekarzom na nowoczesny sprzęt medyczny i diagnostyczny i czynników środowiskowych.

Sanatorium „Brzozowy gaj”

Ten szpital znajduje się w zielonej części miasta. Sanatorium „Brzozowy gaj” (Mirgorod) wyróżnia się spośród wszystkich jego szczególnym naciskiem. Traktuje ludzi cierpiących na cukrzycę. Wszyscy podróżni są pokoje „Lux”, jak również pokoje jedno- i dwuosobowe ze wszystkimi udogodnieniami. Na podstawie sanatorium tam centrum diagnostycznego wyposażonego laboratorium bakteriologicznego i biochemicznej. Turyści mówią, że połączenie ceny i jakości usług tutaj jest doskonała.

Sanatorium nazywa „Chorol”

Ten ośrodek zdrowia jest wzniesiony w centrum Mirgorod. Otaczający jego obudowa jest bjuvet wodą mineralną. „Chorol” Sanatorium specjalizuje się matkę i dziecko, mające na celu wyeliminowanie patologii układu pokarmowego. Jednocześnie ten szpital otrzyma do 358 obozowiczów. Kategoria swoim pokoju – "Lux", "Standard" i "Superior". Podróżujący mówić dobrze o tym miejscu.

Centrum Medyczne-zdrowie „Połtawa”

Ten kompleks wita swoich gości nie tylko do wypoczynku, ale również do poprawy ich zdrowia w komfortowych warunkach. Sanatorium „Połtawa” (Mirhorod) łagodzi chorobami układu pokarmowego i układu mięśniowo-szkieletowego. W tym przypadku zastosowanie nowoczesnych technik, takich jak:

– amplipulsem;
– diadynamic;
– magnetyczne;
– USG.

Sanatorium „Połtawa” (Mirgorod) oferuje prowadzenie inhalacje ziołowe, aby pozbyć się choroby płuc, oskrzeli i tchawicy. Kompleks znajduje zabiegów terapeutycznych i aromaterapii, pozwalając leczyć neurastenii, nerwicy, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, i tak dalej. D.

Jeśli masz zamiar Mirgorod ośrodku „Połtawa” będzie doskonałym wyborem (jak wspomniano w przeglądzie). Na jego terenie znajdują się: sala koncertowa i placem zabaw dla dzieci, parking i plaża, sauna i bar z sokami.

trasa

Więc zdecydowaliśmy się odwiedzić Mirgorod. Jak dostać się do centrum kurortu? Można skorzystać z pociągu lub autobusu. Stacja „Mirgorod” jest na oddziale południowym kolejowe działające między Kijowie i Charkowie. Za dzień przechodzi przez nią około dwudziestu pasażerów pociągów, które kierują turystów dovozyat od Użgorodzie i Winnicy, Odessie i Zaporożu, Lwowie i Charkowie, Doniecku i Kijowie.

W sercu Mirgorod jest budowa terminalu autobusowego. Pochodzą one tutaj jako autobusów dalekobieżnych, jak również trasach regionalnych i podmiejskich. Przynoszą turystów na trasie Charków, Kijów, Sumy i obszarów Dniepropietrowsku. Są to loty „Połtawa Mirgorod”. Autobusy z Kremenczug, Łochwicz, Gaydacha i wiele osady dzielnicy Mirgorod.