274 Shares 5676 views

Neutrofile upuściła dziecko, co robić? Neutrofile: norma u dzieci

Jeśli badanie krwi wykaże, że neutrofile są zredukowane, dziecko może mieć jedną z chorób zakaźnych. Jednakże „słabe” test może być spowodowana przez szereg innych, mniej poważnych przyczyn nieprawidłowego wykonanych do czasu analizy. Dlatego rodzice nie powinni od razu panikować, i lepiej jest, aby spróbować zrozumieć wszystko jest dobrze.


Jakie są neutrofile

W każdym człowieku istnieje krwi czerwone krwinki, nadając mu czerwoną barwę i działając jako transporterów tlenu i składników odżywczych do wszystkich komórek, płytek krwi biorących udział w gojeniu ran i białych krwinek, które chronią organizm przed infekcjami. Neutrofilów lub granulocytów obojętnochłonnych – rodzaj białych krwinek. Ta nazwa dostali ponieważ kiedy tsistologicheskom zmiana koloru farbowanie pod wpływem obu barwników kwasowych i zasadowych. Neutrofili we krwi u dzieci i dorosłych, istnieje kilka rodzajów – młode (niedojrzałe), których rdzeń jest holistyczny charakter i kształt pręta i stary (starsze). Trzon Ich wizualnie podzielona na odrębne segmenty, więc są one nazywane segmentowego. Szpik kostny – dostawca neutrofili, produkuje je nieustannie. Życie każdego trwają od kilku godzin do kilku dni. Urodzony neutrofili stopniowo rośnie, dojrzewa, starzeje się i umiera. Normalnie stary zawsze jest kilka razy więcej niż młodych.

Dlaczego neutrofile

funkcja neutrofili w organizmie człowieka – fagocytozę, czyli wychwytywania i jedzenia ciał obcych, które odkrywają. Wszystkie neutrofile mikrofagi, czyli „specjalizują” bakterii, grzybów i drobnych cząstek ( „” skrawki tkanek, martwe krwinek czerwonych). Wirusami, praktycznie nie walczą. Natura dała zdolność do chemotaksji neutrofilów (odpowiedzi na pojawienie się obcego elementu i zdolność do przemieszczania w żądanym kierunku). Ponadto, mogą one łatwo przenikać przez ścianki naczyń krwionośnych w komórkach tkanek. Przechwytywanie i jedzenia bakterie, neutrofile umrzeć. Tworzą one skupiska ropą. Standardowym kolorem obrońców organizmu – zielony. Dlatego ropa ma podobny wydźwięk. Pod pewnymi warunkami, szpik kostny zaczyna produkować neutrofile z taką szybkością, że nie mają czasu się zestarzeć. w krwi młodych jest zbyt dużo, tak że stare neutrofile spadła. Dziecko, taka sytuacja może nastąpić z różnych powodów.

Ile neutrofilów we krwi powinny być

Norma neutrofile – nie jest absolutna. Stwierdzono, że liczba może się zmieniać w ciągu dnia, zmieniane po jedzeniu i aktywności fizycznej. Należy to uwzględnić podczas oddawania krwi do analizy. U dorosłych, niezależnie od ich wieku, są w dopuszczalnych granicach i młodych i starych neutrofili. Norma u dzieci różni się znacznie z roku na rok ich życia oraz u noworodków – codziennie.

Normalna wartość neutrofili
Wiek dziecka

Liczba młodych

neutrofile (%)

Liczba starych

neutrofile (%)

1. dzień życia 1-17 45-79
1-12 miesięcy 0,5-4 15-45
1-12 lat 0,5-5 25-62
13-15 lat 0,5-6 40-65
16 lat i starsze 1-6 47-72

Dlaczego u dzieci zwiększa liczbę neutrofilów

Jestem bardzo wrażliwy na bakterie i grzyby, które powodują zapalenie płuc, zapalenie migdałków, szkarlatynę i innych chorób, młodych neutrofile. Norma Dzieci te formy stab leukocytów takie infekcje zawsze przekroczona, a wynik analizy jest klasyfikowany jako przesunięciem w lewo. kierunek przesunięcia jest określana przez to w formule neutrofile krwi rodzaju rejestrowanych od młodych (po lewej) do dojrzałych (po prawej). Kolejny zły powodem wzrostu może być początkiem rozwoju guzów nowotworowych. Stare neutrofile (segmentowane) u dzieci do komórek nowotworowych jest znacznie mniej wrażliwy niż młodych. Zatem, gdy liczba pierwszych Oncology zmniejsza się, a po drugie, dramatycznie wzrasta. Poprawa neutrofile starszych często występuje w białaczce, dużą utratę krwi, reakcji organizmu na niektórych leków zwanych Neutrofilia. Oprócz wyżej wymienionych powodów, wzrost liczby neutrofili zaobserwowano w niedokrwistości, krwawienia w odpowiedzi organizmu na zwiększenie zawartości powietrza z dwutlenkiem węgla, ukąszenia owadów i toksycznych skutków pewnych leków.

Przyczyny niskiej neutrofili krwi

Stan, gdy liczba neutrofilów wynosi poniżej normy, nazywany jest neutropenia. Przez jego powstania jako wiodący zakażeń bakteryjnych, jak również bardziej „prosty” bez powodu. Należą do nich:

 • Efektem ubocznym środków przeciwbólowych, niektóre antybiotyki, cytostatyki, leki przeciwskurczowe tyreostatyków innych leków;
 • wysokie obciążenie fizyczne;
 • warunki życia, w którym przebywa dziecko na stres;
 • czynników dziedzicznych (przewlekła neutropenia);
 • brak witaminy B1, B9, B12, miedzi, żelaza i innych mikro i makro.

Rzadko, ale czasami, że neutrofile upuścił dziecko z powodu błędów popełnionych podczas pobierania próbek krwi, na przykład silnie overexcited malucha i obficie karmione. W takich przypadkach zaleca się powtórzyć analizę.

Infekcje powodujące spadek neutrofili

Choroby, w których dzieci nagrane zmniejszenie poziomu neutrofili, są następujące:

 • gruźlica;
 • bakteryjne zapalenie wsierdzia;
 • ospa;
 • grypa;
 • AIDS;
 • odra;
 • zapalenie wątroby;
 • różyczka;
 • dur paratyfus;
 • choroby powodowane przez grzyby i pierwotniaki;
 • ekspozycji;
 • 6 i 7 wirusów opryszczki.

Oprócz infekcji grzybiczych przeciwbakteryjnych i niskie neutrofile u dziecka są związane z nieprawidłowościami w szpiku kostnym. Należą do nich:

 • mielokaheksiya (dziedziczna chorobą, w której neutrofile wyłamany ze szpiku kostnego);
 • choroby Kostmana (zakłócenie podczas dojrzewania neutrofili);
 • aplazja lub niedorozwój szpiku kostnego;
 • Tkanka uszkodzić swoje leki.

objawy

Charakter objawów zależy od przyczyn zmniejszyła neutrofilów u dzieci. Jeśli jest to infekcja bakteryjna, objawy neutropenii będzie taka sama, jak w przypadku jednoczesnego choroby. Czasami jedyne objawy zmniejszają poziom neutrofili jest zmęczenie dziecka, osłabienie, nadmierne pocenie się, a częste przeziębienia. Bardziej złożone formy neutropenii często występują zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, choroby przyzębia, wiele krostkowej kształtowe na skórę. Ciężkie neutrofile redukcji towarzyszy gorączka i katar. Jeśli masz bardzo małe dzieci z rozpoznaniem przewlekłej neutropenii, a ona jest bezobjawowa, warunek ten nie jest uważany za patologiczne. Zazwyczaj wskaźnik neutrofile zostanie przywrócony do dwóch trzecich urodzin.

leczenie

Podczas badania krwi wykazały, że neutrofile są zredukowane, dziecko stara się poprawnie zidentyfikować przyczyny odchyleń od normy i podjąć środki w celu jego eliminacji. Jest to pierwszy krok w leczeniu neutropenii. Drugim krokiem jest wzmocnienie układu odpornościowego pacjenta trochę, bo to w niskich neutrofili, co do zasady, jest w stanie depresji. Dzieci określone kompleksy witaminowe, oszczędzając schematu, poprawie żywienia. W związanych jamy ustnej, przyzębia, dziąseł przeprowadzane płukania jamy ustnej rozwiązań bakteriobójcze, chlorheksydynę, wywary z rumianku ziół, ziele dziurawca. Ponadto, lekarz może przepisać antybiotyki. W przypadku wystąpienia ciężkiej neutropenii, ewentualnie w transfuzji krwi. W przypadkach, w których liczyć neutrofilów mniejsza niż 500 w jednym mikrolitr krwi, antybiotykoterapia prowadzona jest niezależnie od przyczyny, dlaczego nie było neutropenia.