692 Shares 9430 views

Krokwie dla dachu: formularze, rodzaje, materiały

Pokrycia dachowe w każdym domu – mistrz osoba, ochrona odporny na warunki atmosferyczne, bezpieczeństwo jego mieszkańców. Krokwi dachowych nośnik główną część konstrukcji i głównym elementem. Od ich konstrukcji zależy od wyglądu domu. Aby zacząć rozumieć, jakiego rodzaju pokrycia tam. Dachy są dwuspadowym i płaskim. Te ostatnie są podzielone na trzy możliwości projektowania, w zależności od liczby tras i rozwiązań inżynierskich:


  • Budka;
  • podwójny;
  • mnogoskatnye.

Montaż dachu mogą być zidentyfikowane: czterospadowy, czterospadowy, poluvalmovaya, świetliki i inne dach. systemy stropowe można naslonnye i wiszące. Zazwyczaj w praktyce połączenie kilku rodzajów konstrukcji dachowych.

Budowanie dachu domu zawsze zaczyna się od projektu. Trzeba obliczyć siłę oddziaływania czynników zewnętrznych. Uwzględnić dodatkowe możliwości wykorzystania dachu, w oparciu o swój główny cel – ochronę i bezpieczeństwo domu. Prawidłowo zaplanowana dach może przyczynić się do zwiększenia mieszkalnego lub biznesowej części budynku. Tutaj można zaaranżować pokój do odpoczynku i gości do korzystania z miejsca do przechowywania zapasów gospodarstw domowych i zamówień. Obliczenia muszą uwzględniać następujące elementy:

– zasilanie i prędkość wiatru w obszarze budynku w trakcie budowy;

– ilość opadów rocznych, typowe dla tego obszaru;

– charakterystyka materiału (wagowo, wytrzymałość i podobne), z którego wykonana jest dach.

Krokwie dla dachu szopy mają prostą konstrukcję. Są one wykorzystywane do oficyn, kuchniach letnich, a także w przypadkach, gdy dom ma ściany o różnych wysokościach, lub znajduje się w górzystym terenie. pokrycie dachu wynagrodzenia po stronie nawietrznej. System kratownica używane naslonnaya. Te dwie skośne belki w stosunku do siebie, połączone w górnej części grzbietu oraz dolną część opierającą się na dwóch wzdłużnych belek, które są nazywane „mauerlat”. Kąt nachylenia jest ustalona indywidualnie za pomocą obliczeń wymaganych parametrów, oraz istniejących warunków.

Do budowy niskiej zabudowie, głównie wille budynki wykorzystywane szczytowych typy – są najbardziej ekonomiczne i niezawodne. Krokwie dla dachu służy jako naslonnye i wiszące. Aby ustawić pierwszą opcję, trzeba mieć wewnętrzne ściany podłużne i słupy. W ich wykorzystania nieobecności zaprojektowania więzadła tylko ścian zewnętrznych domu i wiszące systemu kratownicy, która przewiduje pociągnięć – poziome belki, które są obsługiwane przez filarów dachowych, ich wzmocnienia i równoważenia obciążenia. To zapewnia niezbędną stabilność i konsolidacji środkowej konstrukcji. W zależności od ciężaru pokrycia dachowego i możliwe krokwi wytrącania na dach składają się z zębatek, szelki pchnięcia poprzeczkami. Cały system jest nazywany „kratownica”. Najbardziej niezawodny jej kształt – trójkąt. Materiał do produkcji – wstępna obróbka drzewa iglastego ogień i antyseptyczne. Należy ostrzec, że jeśli nie masz doświadczenia w budowie tego typu konstrukcji, krokwie dachowe należy robić profesjonalne dekarzy.